Dyplomacja europejska - Wrocław

Dyplomacja europejska - Wrocław

Studia na kierunku dyplomacja europejska w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Dyplomacja europejska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku dyplomacja europejska

Dyplomacja europejska w mieście Wrocławiu - uczelnie publiczne


31.01.2024

Dyplomacja europejska studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku dyplomacja europejska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Dyplomacja europejska - Wrocław
Studia na kierunku dyplomacja europejska w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku dyplomacja europejska to szansa na zdobycie wiedzy z dziedzin prawa, stosunków międzynarodowych, ekonomii czy historii. Podstawą dyplomacji jest znajomość reguł protokołu dyplomatycznego, który studenci poznają wraz z zasadami savoir-vivre'u. Studia kładą nacisk na naukę języków, która jest niezbędna do prowadzenia międzynarodowych rozmów.

Absolwenci dyplomacji europejskiej mogą wiązać swoją przyszłość z placówkami kulturalnymi, służbami zagranicznymi czy pracą w międzynarodowych mediach. Osoby po tym kierunku z łatwością odnajdą się w pracy w instytucjach międzynarodowych, a także w strukturach administracji unijnej.  

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku dyplomacja europejska możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Nauk Społecznych UWR).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dyplomacja europejska?

Studia we Wrocławiu obejmujące swoim zainteresowaniem niezwykle zajmujący kierunek, którym jest dyplomacja europejska, cieszą się dużą popularnością wśród maturzystów i studentów. Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Kandydaci na tego typu studia muszą zdawać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, ale warto także podejść do dodatkowych egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym. Pamiętaj, że wymagania rekrutacyjne są zróżnicowane w stosunku do trybu i poziomu kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DYPLOMACJA EUROPEJSKA WE WROCŁAWIU?

Międzynarodowy charakter kierunku dyplomacja europejska we Wrocławiu przykuwa uwagę wielu kandydatów na studia. Są to studia tworzone w interdyscyplinarny sposób, co oznacza, że studenci mają szansę zdobyć szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności z takich dziedzin jak prawo, nauki polityczne, nauki społeczne i ekonomiczne.

Propozycja kształcenia wymaga od studentów poważnego podejścia do nauki języków obcych, dlatego kandydaci powinni odznaczać się językowymi predyspozycjami, które są niezwykle istotne w dyplomacji. Wszelkie bariery językowe będą tu przekraczane i musisz być na to gotowy.

Zapoznasz się z zasadami dyplomacji, z regułami protokołu dyplomatycznego, a także z regułami savoir-vivre’u. Studia polityczne w tym zakresie umożliwiają zgłębianie stosunków międzynarodowych, ekonomii, historii i kultury.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Dyplomacja europejska możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia we Wrocławiu na kierunku dyplomacja europejska możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata i kończą się tytułem licencjata. Studia drugiego stopnia są uzupełniające i trwają dwa lata, a ich ukończenie równoznaczne jest z tytułem magistra.

Propozycje kształcenia w zakresie nauk politycznych, psychologicznych i społecznych realizowane są w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Dyplomacja europejska to kierunek, który odpowiada na zapotrzebowania współczesnego rynku pracy. Interdyscyplinarnie konstruowany program kształcenia wypełniony jest takimi przedmiotami jak na przykład: społeczeństwo i kultura Europy, historia stosunków międzynarodowych, nauka o państwie i polityce, filozofia.

Studenci mają okazję zgłębiać wiedzę z różnych dziedzin naukowych, które obejmują między innymi elementy prawa, nauki polityczne i społeczne, stosunki międzynarodowe, ekonomię, historię, kulturę.

W zależności od etapu kształcenia na studentów czekają propozycje specjalizacji, które umożliwią rozwijanie najbardziej interesujących zagadnień. Możesz zajmować się polityką zagraniczną, bezpieczeństwem międzynarodowym, dyplomacją lokalną i tym podobne.

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności odnoszące się do protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre, zasad dyplomacji. Nauczysz się współpracować z przedstawicielami innych kultur, a także rozwiniesz predyspozycje językowe.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek dyplomacja europejska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Nauk Społecznych UWr) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DYMPLOMACJA EUROPEJSKA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Dyplomacja europejska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Dyplomacja europejska w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DYPLOMACJA EUROPEJSKA WE WROCŁAWIU?

Absolwenci dyplomacji europejskiej odnajdują się nie tylko na krajowym, ale także na międzynarodowym rynku pracy. Kierunek umożliwi Ci ocenianie dyplomacji Polski w odniesieniu do aspiracji politycznych i gospodarczych w regionie i w skali światowej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dyplomacja europejska:

 • służba zagraniczna
 • instytucje i organizacje międzynarodowe
 • struktury administracji unijnej na szczeblach regionalnych i krajowych
 • międzynarodowe media
 • placówki kulturalne

Odnajdziesz się w pracy we wszelakich strukturach, które zajmują się doradztwem w zakresie dyplomacji oraz polityki międzynarodowej.

Absolwenci zatrudniani są także w jednostkach krajowych, które współpracują z zagranicą oraz w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych, w szeroko pojmowanych mediach, w placówkach dyplomatycznych, w stowarzyszeniach oraz fundacjach.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek dyplomacja europejska we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dyplomacja europejska Wrocław studia i stopnia

Dyplomacja europejska Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dyplomacja europejska Wrocław studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dyplomacja europejska w Mieście wrocławiu

Dyplomacja europejska w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu