Dyplomacja europejska studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Interesujesz się współczesną polityką? Szukasz interdyscyplinarnego kierunku studiów, dzięki któremu zdobędziesz wszechstronną wiedzę? A może kładziesz duży nacisk na naukę języków obcych ? Jesteś otwarty na nowe doświadczenia i pracę w różnorodnych warunkach? Jeśli tak, to z pomocą przychodzą Ci studia na kierunku Dyplomacja europejska!

 

Program studiów i przedmioty

W ramach zajęć zapoznasz się z historią dyplomacji i stosunków międzynarodowych, polityką zagraniczną Polski oraz prawem dyplomatycznym. Oprócz tego zdobędziesz niezbędną wiedzę w obszarze prowadzenia korespondencji dyplomatycznej oraz zasad savoir – vivre'u. Zgłębisz również tajniki prawa Unii Europejskiej oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Dodatkowo w ramach studiów będziesz odbywać praktyki, a do wyboru masz takie miejsca jak ambasady i konsulaty RP, instytucje Unii Europejskiej czy jednostki administracji państwowej. Dzięki temu poznasz świat dyplomacji i będziesz miał możliwość wykorzystania teoretycznej wiedzy w praktyce. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, będziesz miał możliwość wybrania specjalizacji, która jest najbliższa Twoim zainteresowaniom, a co za tym idzie staniesz się specjalistą w konkretnej dziedzinie!

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł podjąć pracę jako absolwent kierunku Dyplomacja europejska? Przede wszystkim o zatrudnienie możesz się starać w instytucjach administracji państwowej. Jeżeli zależy Ci na pracy w międzynarodowym gronie to stanowisko w instytucjach Unii Europejskiej lub ambasadach RP będą dla Ciebie idealne. Jako absolwent możesz pracować również w prywatnych firmach, które doradzają w sprawach polityki zagranicznej. Zatem jeśli lubisz wyzwania, chcesz zdobyć wiedzę z wielu dziedzin to studia na kierunku Dyplomacja europejska są właśnie dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek dyplomacja europejska , na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DYPLOMACJA EUROPEJSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE DYPLOMACJA EUROPEJSKA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku zarządzanie

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DYPLOMACJA EUROPEJSKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Dyplomację europejską

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • dysponowania pogłębionymi wiadomościami z zakresu dyplomacji
 • protokołu i korespondencji dyplomatycznej
 • znajomości procesów zachodzących w polityce europejskiej
 • znajomości celów polityki zagranicznej Polski na arenie europejskiej i światowej
 • stosowania technik mediacyjnych w praktyce
 • interpretowania zachodzących procesów z zakresu dyplomacji w oparciu o wiedzę teoretyczną
 • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenie Językowego

Jak wyglądają studia na kierunku dyplomacja europejska?

Międzynarodowy charakter studiów na kierunku dyplomacja europejska sprawia, że siatka kształcenia zasługuje na miano interdyscyplinarnej. Podstawą kształtowania specjalistycznych umiejętności kierunkowych jest szeroka wiedza teoretyczna, odnosząca się do znajomości europejskiej gospodarki, polityki, zależności ekonomicznych oraz panujących rozporządzeń prawnych. Podczas praktycznych zajęć warsztatowych, studenci uczą się psychologicznych technik ułatwiających komunikację, zgłębiają sztukę negocjacji, a dzięki wzbogaceniu pewności siebie i ogólnej otwartości w kontaktach z ludźmi, stają się ekspertami w sprawach dyplomatycznych.

Niewątpliwą zaletą kierunku dyplomacja europejska jest zaoferowanie studentom możliwości wyjazdu zagranicznego oraz odbycia praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus. Dzięki temu przyszli absolwenci zyskają okazję do poznania kultury i tradycji interesujących ich krajów na własnej skórze. Dyplomację europejską możesz rozpocząć w trybie dziennym, jeżeli chcesz poświęcić większą część swojego czasu podczas tygodnia roboczego na naukę.

Możliwość rozpoczęcia kształcenia w trybie niestacjonarnym da ci szansę na dowolną organizację swojego czasu. Tryb zaoczny wymaga od studentów uczestnictwa w weekendowych zjazdach, które odbywają się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu zajęć, ewentualnych opłat, rat oraz promocji znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DYPLOMACJA EUROPEJSKA STUDIA NIESTACJONARNE

DYPLOMACJA EUROPEJSKA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku dyplomacja europejska?

Kierunki studiów można podzielić na jednolite lub takie, których przebieg rozdzielony jest na dwa etapy. Dyplomacja europejska zalicza się do tej drugiej, zdecydowanie bardziej licznej grupy. Co to oznacza w praktyce? Pierwszy stopień edukacji trwa trzy lata, a jego zwieńczeniem będzie uzyskanie tytułu licencjata. Absolwenci mogą kontynuować edukację na trwających dwa lata studiach magisterskich, które zaproponują im znaczne poszerzenie zdobytych wcześniej umiejętności i cennej wiedzy teoretycznej.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DYPLOMACJA EUROPEJSKA STUDIA I STOPNIA

DYPLOMACJA EUROPEJSKA STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dyplomacja europejska

Absolwent kierunku Dyplomacja europejska znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik służby zagranicznej
 • pracownik organizacji międzynarodowych
 • pracownik firm oferujących usługi doradcze z zakresu dyplomacji
 • pracownik administracji państwowej

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DYPLOMACJA EUROPEJSKA

Komentarze (0)