Filologia germańska - Wrocław

Filologia germańska - Wrocław

Studia na kierunku filologia germańska w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Uczelnie, gdzie filologia germańska jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Filologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

01.02.2024

Filologia germańska studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku filologia germańska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Filologia germańska - Wrocław
Studia na kierunku filologia germańska w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia germańska w mieście Wrocławiu rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Filologia germańska Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Filologia germańska to kierunek przeznaczony dla miłośników kultury krajów niemieckojęzycznych. W trakcie edukacji studenci nauczą się biegłej znajomości języka niemieckiego na poziomie C1/C2. Ponadto zdobędą oni szeroką wiedzę dotyczącą życia społecznego i kulturalnego krajów germańskich, a dodatkowo zagłębią się w niemiecką literaturę i kulturę. Studia kładą też nacisk na rozwój wiedzy językoznawczej, w tym słowotwórstwa, fonetyki czy gramatyki.

Osoby z tym wykształceniem nie będą miały problemu z odnalezieniem się na rynku pracy. Umiejętności językowe cenione są chociażby w międzynarodowych korporacjach oraz w branży marketingowej. Absolwenci mogą liczyć też na zatrudnienie w biurach tłumaczeń, branży turystycznej czy mediach.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku filologia germańska możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Filologiczny UWR) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Uniwersytecie WSB Meriro we Wrocławiu.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia germańska?

Jeśli rozważasz studia filologiczne we Wrocławiu w ramach kierunku filologia germańska, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warto zainteresować się nimi wcześniej, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają je indywidualnie.

Chętnych jest wielu, dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Kandydatów na kierunki filologiczne może czekać rozmowa kwalifikacyjna w języku obcym. Pamiętaj, że wymagania rekrutacyjne zmieniają się w zależności od trybu i poziomu kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA WE WROCŁAWIU?

Filologia germańska to kierunek dla osób, które żywo interesują się kulturą krajów niemieckojęzycznych i chcą uczyć się języka niemieckiego. Odnajdą się tutaj zarówno Ci, którzy język już znają, jak i Ci, którzy dopiero zaczną z nim swoją przygodę.

Dwa komplementarne cykle kształcenia ułatwią zdobycie wiedzy z zakresu języka, literatury, kultury krajów niemieckojęzycznych. Interdyscyplinarne kształcenie, a przede wszystkim praktyczne umiejętności ułatwią wykorzystywanie języka i wiedzy o nim nie tylko w pracy zawodowej, ale także w życiu społecznym, kulturalnym i naukowym.

Studenci po ukończeniu całego procesu edukacji będą władać językiem niemieckim na poziomie C1-2 wg wymagań Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, a także drugim językiem obcym na poziomie B2.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filologia germańska możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Filologię germańską we Wrocławiu możesz studiować na pierwszym lub drugim stopniu. Studia licencjackie trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia magisterskie mają charakter uzupełniający; trwają dwa lata (cztery semestry).

Kierunki filologiczne możesz studiować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Filologia germańska to idealny kierunek studiów dla osób, które szczycą się predyspozycjami językowymi i interesują się językiem, kulturą i literaturą krajów niemieckojęzycznych.

Kompleksowo opracowany program kształcenia umożliwi Ci zdobycie potrzebnej wiedzy i praktycznych umiejętności. Wśród szczególnie popularnych zajęć znajdziemy na przykład: historię literatury niemieckiej: średniowiecze, barok, oświecenie, fonetykę i fonologię: system spółgłoskowy, gramatykę – morfologia: słowotwórstwo, nominalne i nieodmienne części mowy, kulturę krajów niemieckojęzycznych i Śląska i wiele innych.

Przyszli filolodzy zdobywają odpowiednie umiejętności odnoszące się do tłumaczeń ustnych, pisemnych, audiowizualnych. Rozwijają kompetencje językowe w zakresie języka niemieckiego na poziomie biegłości C1/C2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, a także potrafią płynnie posługiwać się drugim językiem obcym na poziomie B2.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek filologia germańska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Filologiczny UWr) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Filologia germańska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia germańska w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA WE WROCŁAWIU?

Studia filologiczne są jednymi z najpopularniejszych wśród kierunków humanistycznych. Współcześni pracodawcy poszukują poliglotów, którzy odnajdą się nie tylko na krajowym, ale również na międzynarodowym rynku pracy.

Praktyczna znajomość języków obcych pozwala na swobodną komunikację, formułowanie i tłumaczenie wypowiedzi ustnych i pisemnych, a także użytkowanie tekstów naukowych, literackich i potocznych języka.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia germańska:

 • wydawnictwa
 • media
 • instytucje kultury
 • branża marketingowa
 • branża turystyczna
 • branża handlowa
 • branża fitness

Absolwenci zatrudniani są w instytucjach krajowych i UE oraz w jednostkach administracji publicznej, które są nastawione na współpracę międzynarodową i rozwój kultury. Są przygotowywani do podejmowania dalszego kształcenia na studiach drugiego stopnia, na studiach podyplomowych, a także w Szkołach Doktorskich.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek filologia germańska we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia germańska Wrocław studia i stopnia

Filologia germańska Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia germańska Wrocław studia stacjonarne

Filologia germańska Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia germańska w Mieście wrocławiu

Filologia germańska w mieście Wrocławiu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski