Dietetyka studia zaoczne Kraków

Dietetyka studia zaoczne Kraków

Dietetyka studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

dietetyka

Odkryj dietetykę w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dietetyka studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków

 

Dla kogo ten kierunek?

Współcześnie, bardzo łatwo można dostrzec postępujący kult ciała oraz dużą popularność zdrowego trybu życia. Nieustannie wzrasta świadomość konsumentów, którzy coraz częściej podejmują racjonalne decyzje żywieniowe i zwracają uwagę na skład, pochodzenie i wartości odżywcze danego produktu spożywczego. W związku z tego typu tendencjami panującymi w dzisiejszym świecie, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu dietetyki i żywności, którzy posiadaliby wszechstronną wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, chemicznych i innych powiązanych z szeroką branżą spożywczą.

Idealnymi kandydatami na kierunek dietetyka w Krakowie będą osoby, które interesują się zasadami zdrowego żywienia i chciałyby związać z tym swoją przyszłość zawodową. Jeżeli dodatkowo chciałbyś rozwijać swoją wiedzę z obszaru nauk przyrodniczych, biologicznych i chemicznych to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Program studiów i gdzie studiować

Studia biologiczne i przyrodnicze w Krakowie cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Dietetykę w trybie niestacjonarnym w swojej ofercie ma obecnie Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Akademia ta może poszczycić się długą i bogatą tradycją, a jej ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i szansy na atrakcyjną pracę zawodową.

Kierunki studiów w Krakowie zazwyczaj charakteryzują się interdyscyplinarnym i niezwykle bogatym programem nauczania, w pełni dopasowanym do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy. Dietetyka nie stanowi tutaj wyjątku. Oferta kształcenia oscyluje wokół nauk przyrodniczych, biologicznych i chemicznych. Studenci będą mieli okazję uczęszczać na wiele, niezwykle interesujących i rozwijających zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych, dzięki którym rozwiną nie tylko swoją wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne. W siatce zajęć przewidziano między innymi takie przedmioty, jak: chemia, matematyka, biochemia, genetyka, podstawy żywienia człowieka, genetyka czy chemia żywności.

 

Praca po studiach

Studia w Krakowie kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, zarówno polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Ukończenie dietetyki otworzy Ci wiele zawodowych drzwi i przyniesie nowe możliwości rozwoju. Jako absolwent idealnie sprawdzisz się w zawodzie dietetyka, zarówno we własnej działalności gospodarczej, jak i w prywatnych klinikach, poradniach czy ośrodkach spa i wellness.

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z branżą spożywczą, między innymi z zakładami produkującymi żywność, zakładami przetwórstwa, laboratoriami i innymi tego typu instytucjami i przedsiębiorstwami. Równie ciekaw a opcją a jest podjecie zatrudnienia w specjalistycznych wydawnictwach naukowych, mediach, gabinetach medycyny naturalnej, instytucjach naukowych lub poradniach zdrowia. Abiturienci często decydują się także na rozpoczęcie kariery międzynarodowej.

 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE JEST KIERUNEK DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE DIETETYKA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność

Specjalności na kierunku zootechnika

Specjalności na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka

Jakie są ceny studiów na kierunku dietetyka w Krakowie?

Wszyscy studenci, którzy zdecydują się na realizacje studiów w trybie niestacjonarnym muszą pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość może się różnic w zależności od uczelni. Czesne, czyli opłata pobierania za możliwość nauki, może się zmieniać w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych, niezależnych od uczelni.

Dlatego niezwykle ważne jest, abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat oraz wszystkimi aktualnymi informacjami powiązanymi z tym zagadnieniem. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni. Studenci często mogą liczyć także na szeroki wachlarz różnorodnych zniżek, promocji i możliwości płatności ratalnej.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
od 25.05.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 25.05.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.03.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.03.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Jakie wymagania na kierunek dietetyka w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a także zdobyć gruntowne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną pracę. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka, istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest danie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, czyli języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki oraz przedmiotów dodatkowych. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

KIERUNKI MEDYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka w Krakowie?

Studia medyczne można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia zaoczne przeznaczone są dla studentów, którzy z dowolnych powodów nie mogą sobie pozwolić na studiowanie dzienne, a kwestie finansowe nie są dla nich przeszkodą. W tym przypadku zajęcie odbywają się w wybrane piątki, soboty i niedziele semestru.

Program studiów został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata, a jego interdyscyplinarna forma sprawia, że studenci mogą rozwijać się na kilku polach jednocześnie i zdobyć wiedzę z zakresu wielu ciekawych zagadnień. W siatce zajęć przewidziano przedmioty, których tematyka oscyluje wokół nauk ścisłych, biologicznych oraz przyrodniczych. Znajdą się tam między innymi:

 • fizyka
 • biochemia
 • mikrobiologia
 • chemia żywności
 • dietetyka pediatryczna
 • fizjologia człowieka
 • higiena produkcji potraw i żywienia
 • systemy zarządzania jakością żywności

 

oraz wiele innych. Oprócz zajęć obligatoryjnych w ofercie kształcenia będzie dostępny szeroki wachlarz przedmiotów fakultatywnych, dzięki którym będziesz mógł pogłębić swoje zainteresowania i wiedzę.

Co więcej, wszyscy chętni będą mogli skorzystać z możliwości atrakcyjnych wymian studenckich, praktyk zagranicznych czy dostępnych kół naukowych. Ponadto, w czasie kursu będziesz miał możliwość pogłębienia swoich zdolności językowych, co niewątpliwie zaprocentuje w twoim życiu zawodowym i zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w szpitalach, poradniach, domach opieki, zakładach żywienia zbiorowego i innych tego typu instytucjach. Łączny wymiar praktyk wynosi sześćset godzin i jest podzielony na trzy etapy. Te i wszystkie inne przydatne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Ile trwają studia na kierunku dietetyka w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie mają w swojej ofercie zarówno studia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Kierunek dietetyka również realizowany jest w dwóch formach. Pierwsza z nich skierowana jest do absolwentów szkół średnich, którzy zdali egzamin maturalny i chcieliby kontynuować naukę. W tym przypadku studia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się egzaminem licencjackim. Natomiast studia magisterskie skierowane są do absolwentów studiów wyższych. Osoby, które zdecydują się na tę formę studiów, na naukę będą musiały przeznaczyć trzy lub nawet cztery semestry. Abiturienci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej oraz zdobycie innych, nowych perspektyw zawodowych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek dietetyka w Krakowie?

Kierunek dietetyka cieszy się dużą popularnością i co roku jest chętnie wybierany przez studentów zainteresowanych tematyką żywienia i chcących związać z tym swoją przyszłość zawodową. Dlatego też jeżeli chciałbyś wziąć udział w rekrutacji i zostać studentem tego perspektywicznego kierunku, powinieneś zastanowić się nad kilkoma następującymi kwestami:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się nauki przyrodnicze, biologiczne i chemiczne i chciałbyś dalej kształcić się w tym kierunku?
 • Czy interesujesz się zdrowym trybem życia i ważna jest dla ciebie jakość oraz rodzaj wybieranych produktów żywnościowych?
 • Czy jesteś osobą empatyczną, otwartą i chciałbyś zawodowo pomagać innym ludziom?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to studia na kierunku dietetyka będą dla ciebie odpowiednim wyborem. Jednak zanim przystąpisz do procesu rekrutacji powinieneś spełnić kilka istotnych warunków, które ostatecznie zdecydują o dostaniu się na wymarzone studia. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz jednego wybranego spośród przedmiotów dodatkowych, takich jak: fizyka, chemia, biologia. Dodatkowym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane z różnego rodzaju konkursów, olimpiad i innych aktywności naukowych.

Wszyscy, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji i rejestracji elektronicznej będą zobowiązani do przestrzegania terminów dostarczenia dokumentów. Lista wymaganych dokumentów najczęściej zawiera: świadectwo ukończenia szkoły średniej, świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia oraz zdjęcia legitymacyjne. Dokładne informacje związane z całym procesem rekrutacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uniwersytetu. Warto, abyś odpowiednio wcześnie się z nią zapoznał i dowiedział się więcej o obowiązujących procedurach i wymogach.

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku dietetyka w Krakowie?

Absolwenci studiów biologicznych i przyrodniczych doskonale radzą sobie na współczesnym, wymagającym rynku pracy i mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych. Dlatego też po ukończeniu kierunku dietetyka bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących branżach.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do zawodu dietetyka i pracy w różnego rodzaju placówkach medycznych, ośrodkach SPA i wellness oraz ośrodkach odnowy biologicznej. Ponadto, możesz założyć własną działalność gospodarczą i przyjmować pacjentów w swoim gabinecie dietetycznym. Równie ciekawą opcją jest objecie stanowiska psychodietetyka. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w miejscach zbiorowego żywienia, między innymi w szkołach, szpitalach i innych tego typu ośrodkach, w których wymagana jest specjalistyczna wiedza.

Wszyscy absolwenci będą mogli podjąć pracę w firmach cateringowych, siłowniach lub firmach usługowych, produkcyjnych i handlowych. Ciekawą alternatywą jest także zawód trenera personalnego, specjalisty do spraw żywienia, trenera odżywiania, a nawet kucharza. Dietetycy znajdą zatrudnienie wszędzie tam gdzie doceniana jest wiedza z zakresu zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Dodatkowo, dzięki znajomości języka obcego i popularności tej branży na całym świecie, otworzą się przed tobą drzwi do międzynarodowej kariery. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z różnego rodzaju wydawnictwami, redakcjami czasopism oraz innymi mediami, a także rozważyć działalność w przestrzeni internetowej, szczególnie jako autor blogów o tematyce związanej z twoim wykształceniem. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Jakie opinie mają studia na kierunku dietetyka w Krakowie?

Kierunek dietetyka w Krakowie cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z obszaru nauk przyrodniczych, biologicznych oraz chemicznych.

Tak wypowiada się o nim Karolina, studentka drugiego roku studiów licencjackich:

Odkąd pamiętam jestem miłośniczką zdrowego trybu życia i wartościowego odżywiania, dlatego cieszę się że na studiach mogę realizować swoje pasje i dodatkowo pomagać innym ludziom. Polecam dietetykę każdemu komu zależy na propagowaniu zdrowych nawyków.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

Komentarze (0)