Dietetyka studia zaoczne Kraków

Dietetyka studia zaoczne Kraków

Dietetyka studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

dietetyka

Odkryj dietetykę w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

Dietetyka studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków 2021

Studia na kierunku Dietetyka w Krakowie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata, inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dietetyka studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek dietetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie dietetyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Jednostka prowadząca

Dietetyka i ekologiczna żywność stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Jednostka prowadząca

Zootechnika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zootechnika

Pokaż więcej

Jakie są ceny studiów na kierunku dietetyka w Krakowie?

Wszyscy studenci, którzy zdecydują się na realizacje studiów w trybie niestacjonarnym muszą pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość może się różnic w zależności od uczelni. Czesne, czyli opłata pobierania za możliwość nauki, może się zmieniać w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych, niezależnych od uczelni.

Dlatego niezwykle ważne jest, abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat oraz wszystkimi aktualnymi informacjami powiązanymi z tym zagadnieniem. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni. Studenci często mogą liczyć także na szeroki wachlarz różnorodnych zniżek, promocji i możliwości płatności ratalnej.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Dietetyka w Krakowie - zasady rekrutacji

 

Gdzie studiować na kierunku dietetyka (zaoczne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka (zaoczne) w Krakowie

 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Współcześnie, bardzo łatwo można dostrzec postępujący kult ciała oraz dużą popularność zdrowego trybu życia. Nieustannie wzrasta świadomość konsumentów, którzy coraz częściej podejmują racjonalne decyzje żywieniowe i zwracają uwagę na skład, pochodzenie i wartości odżywcze danego produktu spożywczego. W związku z tego typu tendencjami panującymi w dzisiejszym świecie, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu dietetyki i żywności, którzy posiadaliby wszechstronną wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, chemicznych i innych powiązanych z szeroką branżą spożywczą.

Idealnymi kandydatami na kierunek dietetyka w Krakowie będą osoby, które interesują się zasadami zdrowego żywienia i chciałyby związać z tym swoją przyszłość zawodową. Jeżeli dodatkowo chciałbyś rozwijać swoją wiedzę z obszaru nauk przyrodniczych, biologicznych i chemicznych to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dietetykaw Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia biologiczne i przyrodnicze w Krakowie cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Dietetykę w trybie niestacjonarnym w swojej ofercie ma obecnie Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Akademia ta może poszczycić się długą i bogatą tradycją, a jej ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i szansy na atrakcyjną pracę zawodową.

 

4. Praca po studiach

Studia w Krakowie kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, zarówno polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Ukończenie dietetyki otworzy Ci wiele zawodowych drzwi i przyniesie nowe możliwości rozwoju. Jako absolwent idealnie sprawdzisz się w zawodzie dietetyka, zarówno we własnej działalności gospodarczej, jak i w prywatnych klinikach, poradniach czy ośrodkach spa i wellness.

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z branżą spożywczą, między innymi z zakładami produkującymi żywność, zakładami przetwórstwa, laboratoriami i innymi tego typu instytucjami i przedsiębiorstwami. Równie ciekaw a opcją a jest podjecie zatrudnienia w specjalistycznych wydawnictwach naukowych, mediach, gabinetach medycyny naturalnej, instytucjach naukowych lub poradniach zdrowia. Absolwenci często decydują się także na rozpoczęcie kariery międzynarodowej.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program studiów został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata, a jego interdyscyplinarna forma sprawia, że studenci mogą rozwijać się na kilku polach jednocześnie i zdobyć wiedzę z zakresu wielu ciekawych zagadnień.

 

W programie studiów na kierunku dietetyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • fizyka
 • biochemia
 • mikrobiologia
 • chemia żywności
 • dietetyka pediatryczna
 • fizjologia człowieka
 • higiena produkcji potraw i żywienia
 • systemy zarządzania jakością żywności

 

oraz wiele innych. Oprócz zajęć obligatoryjnych w ofercie kształcenia będzie dostępny szeroki wachlarz przedmiotów fakultatywnych, dzięki którym będziesz mógł pogłębić swoje zainteresowania i wiedzę.

Co więcej, wszyscy chętni będą mogli skorzystać z możliwości atrakcyjnych wymian studenckich, praktyk zagranicznych czy dostępnych kół naukowych. Ponadto, w czasie kursu będziesz miał możliwość pogłębienia swoich zdolności językowych, co niewątpliwie zaprocentuje w twoim życiu zawodowym i zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w szpitalach, poradniach, domach opieki, zakładach żywienia zbiorowego i innych tego typu instytucjach. Łączny wymiar praktyk wynosi sześćset godzin i jest podzielony na trzy etapy. Te i wszystkie inne przydatne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Ile trwają studia na kierunku dietetyka w Krakowie?

Studia na kierunku Dietetyka w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Uczelnie w Krakowie mają w swojej ofercie zarówno studia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Kierunek dietetyka również realizowany jest w dwóch formach. Pierwsza z nich skierowana jest do absolwentów szkół średnich, którzy zdali egzamin maturalny i chcieliby kontynuować naukę. W tym przypadku studia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się egzaminem licencjackim. Natomiast studia magisterskie skierowane są do absolwentów studiów wyższych. Osoby, które zdecydują się na tę formę studiów, na naukę będą musiały przeznaczyć trzy lub nawet cztery semestry. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej oraz zdobycie innych, nowych perspektyw zawodowych.

Jakie wymagania na kierunek dietetyka w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek dietetyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a także zdobyć gruntowne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną pracę. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka, istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest danie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, czyli języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki oraz przedmiotów dodatkowych. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek dietetyka w Krakowie?

Kierunek dietetyka cieszy się dużą popularnością i co roku jest chętnie wybierany przez studentów zainteresowanych tematyką żywienia i chcących związać z tym swoją przyszłość zawodową. Dlatego też jeżeli chciałbyś wziąć udział w rekrutacji i zostać studentem tego perspektywicznego kierunku, powinieneś zastanowić się nad kilkoma następującymi kwestami:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się nauki przyrodnicze, biologiczne i chemiczne i chciałbyś dalej kształcić się w tym kierunku?
 • Czy interesujesz się zdrowym trybem życia i ważna jest dla ciebie jakość oraz rodzaj wybieranych produktów żywnościowych?
 • Czy jesteś osobą empatyczną, otwartą i chciałbyś zawodowo pomagać innym ludziom?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to studia na kierunku dietetyka będą dla ciebie odpowiednim wyborem. Jednak zanim przystąpisz do procesu rekrutacji powinieneś spełnić kilka istotnych warunków, które ostatecznie zdecydują o dostaniu się na wymarzone studia. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz jednego wybranego spośród przedmiotów dodatkowych, takich jak: fizyka, chemia, biologia. Dodatkowym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane z różnego rodzaju konkursów, olimpiad i innych aktywności naukowych.

Wszyscy, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji i rejestracji elektronicznej będą zobowiązani do przestrzegania terminów dostarczenia dokumentów. Lista wymaganych dokumentów najczęściej zawiera: świadectwo ukończenia szkoły średniej, świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia oraz zdjęcia legitymacyjne. Dokładne informacje związane z całym procesem rekrutacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uniwersytetu. Warto, abyś odpowiednio wcześnie się z nią zapoznał i dowiedział się więcej o obowiązujących procedurach i wymogach.

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku dietetyka w Krakowie?

Absolwenci studiów biologicznych i przyrodniczych doskonale radzą sobie na współczesnym, wymagającym rynku pracy i mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych. Dlatego też po ukończeniu kierunku dietetyka bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących branżach.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do zawodu dietetyka i pracy w różnego rodzaju placówkach medycznych, ośrodkach SPA i wellness oraz ośrodkach odnowy biologicznej. Ponadto, możesz założyć własną działalność gospodarczą i przyjmować pacjentów w swoim gabinecie dietetycznym. Równie ciekawą opcją jest objecie stanowiska psychodietetyka. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w miejscach zbiorowego żywienia, między innymi w szkołach, szpitalach i innych tego typu ośrodkach, w których wymagana jest specjalistyczna wiedza.

Wszyscy absolwenci będą mogli podjąć pracę w firmach cateringowych, siłowniach lub firmach usługowych, produkcyjnych i handlowych. Ciekawą alternatywą jest także zawód trenera personalnego, specjalisty do spraw żywienia, trenera odżywiania, a nawet kucharza. Dietetycy znajdą zatrudnienie wszędzie tam gdzie doceniana jest wiedza z zakresu zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Dodatkowo, dzięki znajomości języka obcego i popularności tej branży na całym świecie, otworzą się przed tobą drzwi do międzynarodowej kariery. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z różnego rodzaju wydawnictwami, redakcjami czasopism oraz innymi mediami, a także rozważyć działalność w przestrzeni internetowej, szczególnie jako autor blogów o tematyce związanej z twoim wykształceniem. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Jakie opinie mają studia na kierunku dietetyka w Krakowie?

Kierunek dietetyka w Krakowie cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z obszaru nauk przyrodniczych, biologicznych oraz chemicznych.

Tak wypowiada się o nim Karolina, studentka drugiego roku studiów licencjackich:

Odkąd pamiętam jestem miłośniczką zdrowego trybu życia i wartościowego odżywiania, dlatego cieszę się że na studiach mogę realizować swoje pasje i dodatkowo pomagać innym ludziom. Polecam dietetykę każdemu komu zależy na propagowaniu zdrowych nawyków.

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

Komentarze (0)