Studia pedagogiczne we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studia stacjonarne (dzienne) i spotkania od poniedziałku do piątku, warto zastanowić się nad studiami zaocznymi realizowanymi w trybie weekendowym, czyli od piątku do niedzieli.
Program kształcenia jest przygotowywany indywidualnie przez każdą uczelnię we Wrocławiu. W siatce zajęć znajdziesz przedmioty, które opierają się na naukach humanistyczno-społecznych, takie jak na przykład:
-
wprowadzenie do pedagogiki,
-
podstawy psychologii ogólnej i społecznej,
-
podstawy dydaktyki ogólnej,
-
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna,
-
historia myśli pedagogicznej,
-
edukacja międzykulturowa,
-
współczesne koncepcje edukacji,
-
kształtowanie kompetencji zawodowych,
-
metodologia badań pedagogicznych,
-
psychologia rozwojowa człowieka,
-
teoretyczne podstawy wychowania
-
i wiele innych.
Studenci mają szansę rozwijać swoje zainteresowania w ramach wybranych specjalizacji takich jak na przykład: edukacja dorosłych i marketing społeczny, poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna, pedagogika opiekuńcza z terapią, resocjalizacja. Oferty specjalnościowe warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.
Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje szczegółową wiedzę pedagogiczną oraz ogólną wiedzę humanistyczną skupiającą się na psychologii, historii, socjologii czy filozofii. Studenci zdobywają wiedzę, która wyjaśnia, na czym polega psychologiczny, społeczny, biologiczny i kulturowy rozwój człowieka. Rozwijają predyspozycje komunikatywne i analityczne, które przekładają się na pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz prawidłową diagnozę ich potrzeb.
Jakie są ceny studiów na kierunku pedagogika we Wrocławiu
Studia we Wrocławiu w trybie niestacjonarnym są płatne, a odnosi się to do wszystkich kierunków realizowanych w formie zaocznej. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów na kierunku pedagogika możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych. Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne.
Pedagogika we Wrocławiu - ceny:
-
Uniwersytet Dolnośląski DSW – od 5988 zł
-
Uniwersytet Wrocławski – 6300 zł
-
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu - od 4790 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku pedagogika we Wrocławiu
Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika niestacjonarnie we Wrocławiu:
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu
Limity miejsc
Na określonych kierunkach studiów obowiązuje limit miejsc, w ramach którego uczelnie przyjmują kandydatów. W przypadku zgłoszenia się zbyt dużej liczby kandydatów, rekrutacja może zostać przeprowadzona na zasadach zbliżonych do tych, które obowiązują w rekrutacji na studia stacjonarne.
Limity miejsc na kierunku pedagogika we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Wrocławski: 120
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki rekrutacji publikowane są zazwyczaj w terminie określonym indywidualnie przez daną szkołę wyższą. Najważniejsze informacje dotyczące decyzji uczelni w sprawie przyjęcia lub odrzucenia aplikacji kandydata na wybrane kierunki studiów oraz kolejnych etapów rekrutacji umieszczane są najczęściej w prywatnym profilu kandydata w systemie rekrutacyjnym.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Wrocławski – lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Osoby, które pomyślnie przeszły postępowanie kwalifikacyjne, mogą zazwyczaj dostarczać dokumenty rekrutacyjne osobiście do siedziby wskazanej przez wybraną szkołę wyższą. Kandydaci, którzy nie mogą pojawić się osobiście w określonym miejscu, mogą przekazać kompletną dokumentację za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub upoważnionej do tego osoby trzeciej (np. rodzic). Wnioski o pełnomocnictwo znajdują się na oficjalnych stronach internetowych uczelni.
Należy mieć na uwadze to, że część uczelni przeprowadza rekrutację w formie elektronicznej. Przed dopełnieniem formalności należy zapoznać się z zasadami rekrutacji, które obowiązują w danej uczelni.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Formalności związanych z dostarczeniem dokumentów rekrutacyjnych do uczelni można dopełniać w terminie ustalonym indywidualnie przez daną szkołę wyższą. Najczęściej można tego dokonywać niedługo po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Dokumenty należy dostarczyć w poprawnej formie, ponieważ złamanie zasad wynikających z regulaminu rekrutacji może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Wrocławski – lipiec 2025
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.