Analityka gospodarcza Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

analityka gospodarcza

Odkryj analitykę gospodarczą w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

03.01.2023

Analityka gospodarcza studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku analityka gospodarcza w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku analityka gospodarcza w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Gdańskiej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Analityka gospodarcza Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek analityka gospodarcza

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Analityka gospodarcza stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku analityka gospodarcza

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek analityka gospodarcza w Gdańsku?

Aby zostać studentem kierunku analityka gospodarcza w Gdańsku, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których najczęściej należą: fizyka, geografia, język obcy, język polski, matematyka

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku analityka gospodarcza w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • geografia,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka

 

W przypadku studiów magisterskich, kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o pokrewnym profilu naukowym. Dokładne informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Analityka gospodarcza w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA GOSPODARCZA?

Obecnie, w czasach rozwoju gospodarczego, powstawania nowych przedsiębiorstw i inwestycji, czy podejmowania współpracy z zagranicznymi kontrahentami, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu ekonomii, finansów oraz zarządzania, którzy potrafiliby wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Odpowiedzą na tego typu potrzeby jest kierunek analityka gospodarcza w Gdański, który łączy wszystkie te zagadnienia i tym samym umożliwia zdobycie wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia ekonomiczne, do których należy także kierunek analityka gospodarcza, powinny przejawiać zainteresowanie naukami ścisłymi, społecznymi, ekonomicznymi oraz naukami o zarządzaniu. Dużym atutem będzie znajomość współczesnej, zarówno polskiej, jak i międzynarodowej sytuacji gospodarczej i politycznej, a także zdolności organizatorskie i analityczne. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek analityka gospodarcza w Gdańsku.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku analityka gospodarcza możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku analityka gospodarcza w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia ekonomiczne, dzięki swojemu przyszłościowemu i praktycznemu wymiarowi, cieszą się dużą popularnością wśród studentów. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, uczelnie w Gdańsku coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Obecnie kierunek analityka gospodarcza można studiować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program studiów na kierunku analityka gospodarcza oscyluje wokół kwestii związanych z naukami ścisłymi, gospodarczymi, ekonomicznymi, administracyjnymi czy naukami o zarządzaniu. Dzięki tak bogatej ofercie kształcenia, studenci mają szansę zdobyć gruntowne przygotowanie zawodowe. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • statystyka matematyczna
 • współczesna bankowość
 • zarządzanie finansami
 • socjologia
 • prawo gospodarcze
 • podstawy zarządzania
 • bazy danych

 

Oprócz wiedzy kierunkowej, jako student rozwiniesz także zdolności językowe, które zwiększą twoje szanse na międzynarodową karierę.

Ile trwają studia na kierunku Analityka gospodarcza w Trójmieście

Studia na kierunku analityka gospodarcza w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Analityka gospodarcza w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA GOSPODARCZA?

Studia w Gdańsku wyróżniają się ciekawym i dopasowanym do realiów współczesnego świata, programem nauczania, dzięki czemu absolwenci są kompleksowo przygotowani do podjęcia pracy zawodowej. Po ukończeniu kierunku analityka gospodarcza otworzy się przed tobą wiele możliwości rozwoju.

Przede wszystkim, doskonale odnajdziesz się jako pracownik jednostek administracji publicznej. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z sektorem finansowym, między innymi z:

 • bankowością
 • agencjami ubezpieczeniowymi
 • firmami kredytowymi

 

Absolwenci często decydują się na prace w firmach konsultingowych i doradczych, między innymi na stanowisku analityka biznesowego. Ponadto, zdobędziesz zatrudnienie w urzędach celnych i skarbowych. Interesującą alternatywą jest założenie własnej działalności gospodarczej, a także kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku analityka gospodarcza w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Gdańskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek analityka gospodarcza w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek analityka gospodarcza:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Gdańska (Wydział Zarządzania i Ekonomii) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Analityka gospodarcza w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku analityka gospodarcza w Gdańsku | gdyni | sopocie

Studia II stopnia

Kierunki ekonomiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie