Studia geograficzne Trójmiasto

Studia geograficzne Trójmiasto

Studia geograficzne Trójmiasto

Największy wybór studiów

geograficznych w Trójmieście

Odkryj kierunki geograficzne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia geograficzne Gdańsk |Gdynia | Sopot

Dobrze wiemy, że Gdańsk to najważniejsze miasto województwa pomorskiego, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Jeśli miasto posiada takie walory, to studia geograficzne w nim muszą być, po prostu, pasjonujące.

Studia geograficzne w Gdańsku to propozycja dla prawdziwych odkrywców. Dzięki nim można poznać prawa rządzące obiegiem wody w przyrodzie i metody ich monitorowania, zagłębić się w paleontologię, a potem przeprowadzać badania naukowe na specjalistycznym statku naukowo- badawczym.

Studia geograficzne w Gdańsku prowadzone są na Uniwersytecie Gdańskim, a ich oferta edukacyjna przyciąga uwagę, przede wszystkim, z faktu, iż występują w niej Oceanografia oraz Akwakultura. Tutejszy Wydział Oceanografii i Geografii wyróżnia się na tle podobnych wydziałów w naszym kraju, przede wszystkim, tematyką prac badawczych oraz kształceniem w dziedzinach związanych z morzem. Wydział posiada, między innym, dwie terenowe stacje badawcze: Stację Morską im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu ze znanym w całym kraju fokarium oraz Stację Limnologiczną w Borucinie.

Absolwenci studiów geograficznych w Gdańsku pracują jako specjaliści w zakresie oceanografii, geografii, gospodarki przestrzennej, geologii i ochrony środowiska. Jeśli chcesz odbyć ciekawą podróż, to koniecznie zapoznaj się z tym, co mogą zaoferować studia geograficzne w Gdańsku.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA GEOGRAFICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI GEOGRAFICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia geograficzne

Aby dołączyć do grona uczących się na studiach geograficznych w Gdańsku, należy wziąć udział w tzw. konkursie świadectw. Należy przyłożyć się do języka obcego nowożytnego, matematyki oraz jednego z grona przedmiotów do wyboru: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA GEOGRAFICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach geograficznych

Praca, którą mogą wykonywać absolwenci studiów geograficznych w Gdańsku to bardzo ciekawy obszar zawodowy. Dokładna droga oraz wykonywana profesja uzależniona jest od tego, jaki ukończyło się kierunek studiów.

Absolwenci kierunku Oceanografia przygotowani są do pracy w laboratoriach badawczych, instytucjach naukowych, przemyśle, rybołówstwie, w urzędach nadzoru i kształtowania środowiska morskiego, administracji państwowej i samorządowej, a także w placówkach zajmujących się edukacją oraz w branży turystycznej.

Absolwenci Gospodarki przestrzennej mogą znaleźć zatrudnienie w biurach i przedsiębiorstwach projektowych przygotowujących opracowania i dokumenty planistyczne, jednostkach administracji samorządowej i rządowej, agencjach rozwoju regionalnego i społeczno- gospodarczego, przedsiębiorstwach konsultingowych i doradczych, instytucjach Unii Europejskiej zajmujących się problemami gospodarki przestrzennej, agencjach nieruchomości i przedsiębiorstwach deweloperskich.

Po ukończeniu kierunku Geografia można znaleźć zatrudnienie w podmiotach gospodarczych zajmujących się, między innymi: ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego, osłoną hydrometeorologiczną kraju, planowaniem przestrzennym, kształtowaniem warunków życia ludzi, organizacją działalności społeczno- gospodarczej.

Natomiast, absolwenci Gospodarki wodnej i ochrony zasobów wód mogą pracować w jednostkach administracji samorządowej, instytucjach zajmujących się gospodarką wodną lub ochroną zasobów wód (między innymi: Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej, Urzędy Morskie, Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przedsiębiorstwa melioracji, laboratoria badawcze), biurach przygotowujących opracowania i dokumenty planistyczne, biurach zarządzania kryzysowego, stacjach sanitarno- epidemiologicznych. 

Będąc absolwentem Geologii można znaleźć zatrudnienie w firmach świadczących usługi geologiczne, takich jak pomiary czy badania, w administracji państwowej (na przykład w wydziałach: budownictwa, ekologii i ochrony środowiska) oraz administracji publicznej.

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA GEOGRAFICZNE

Wydział Oceanografii i Geografii:

  • Akwakultura. Biznes i technologia;
  • Geografia;
  • Geologia;
  • Gospodarka przestrzenna;
  • Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód;
  • Oceanografia.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)