Prawo studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Prawo studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Prawo studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Studia niestacjonarne w Trójmieście

prawo

Odkryj prawo w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Prawo studia niestacjonarne - Gdańsk Gdynia Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku prawo w Trójmieście to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Gdańskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku prawo

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie prawo jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Prawo w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo narodowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe

Jakie są ceny studiów na kierunku prawo w Trójmieście ?

Kierunek prawo w Trójmieście można realizować w dwóch trybach, stacjonarnym i niestacjonarnym. Wybór studiów zaocznych wiąże się z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat. Jeżeli więc chcesz aplikować na ten kierunek powinieneś dokładnie zapoznać się z obowiązującym regulaminem opłat oraz cennikiem, który różni się w zależności od uczelni.
Wysokość czesnego jest ustalana indywidualnie przez władze akademii i konkretnego wydziału. Studenci zazwyczaj mogą korzystać z możliwości płatności ratalnej, bogatej oferty promocji i zniżek. Wszystkie szczegółowe informacje i aktualności związane z finansami, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Prawo w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo w Gdańsku | gdyni | sopocie

Studia jednolite

Gdzie studiować na kierunku prawo (niestacjonarne) w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo (niestacjonarne) w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Jak wyglądają studia na kierunku prawo w Trójmieście?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Prawo to inaczej zbiór dyrektyw postępowania związanych z funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego. Ostateczny kształt zasad prawnych jest ustalany przez odpowiednio do tego powołane organy władzy.
Dyscyplina ta charakteryzuje się dużą złożonością i interdyscyplinarnością i można spośród niej wyróżnić wiele pomniejszych dziedzin, różniących się przedmiotem działania oraz sposobem regulacji. Biorąc pod uwagę różnorodność oraz wieloaspektowość prawa, kształcenie specjalistów posiadających wiedzę i kompetencje z tego obszaru jest niezwykle ważne. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek prawo w Trójmieście.
Osoby, które zdecydują się aplikować na studia prawnicze w Trójmieście powinny spełnić kilka warunków. Najważniejszą kwestią jest zainteresowanie tematami związanymi z naukami humanistycznymi, administracyjnymi, politycznymi czy społecznymi. Dodatkowym atutem będą także zdolności interpersonalne, komunikatywność i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Jeżeli powyższy opis idealnie do Ciebie pasuje, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten przyszłościowy kierunek.
 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Trójmieście realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i gdzie studiować

Studia prawnicze mają niezwykle długą i bogatą historię, która znajduje kontynuacje w dzisiejszych czasach. Obecnie studenci równie chętnie decydują się na ten kierunek, który można realizować w większości dużych miast w Polsce.
W swojej ofercie mają go także uczelnie w Trójmieście. Jeżeli zdecydujesz się na studiowanie prawa w trybie niestacjonarnym będziesz mógł wybrać między Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni.
Program nauczania może się różnić w zależności od uczelni. Jednak najczęściej tematyka zajęć będzie oscylować wokół nauk humanistycznych, administracyjnych, prawniczych, społecznych, politycznych czy ekonomicznych. Jako student będziesz miał okazję poznać wszystkie gałęzie prawa i jego zastosowania w praktyce.
Co więcej, zyskasz cenne kompetencje analizy i interpretacji aktów oraz norm prawnych, co jest podstawą w zawodzie prawnika. Oferta kształcenia obejmuje wiele interesujących przedmiotów, zajęć fakultatywnych, kół naukowych i innych aktywności, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
 

3. Praca po studiach

Studia w Trójmieście, dzięki swojemu dopasowanemu do realiów obecnego świata programowi nauczania, kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku prawo w Gdańsku i w Gdyni.
Po ukończeniu pięcioletnich studiów magisterskich będziesz kompleksowo przygotowany do kontynuowanie nauki na jednej z dostępnych aplikacji, która przygotuje Cię do zawodu adwokata, radcy prawnego, sędziego, notariusza czy prokuratora. Inną, równie ciekawą opcją może być praca w jednostkach administracji publicznej i organizacjach pozarządowych. Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w rożnego rodzaju urzędach, firmach ubezpieczeniowych czy w bankowości. Ponadto, idealnie odnajdziesz się, jako specjalista do spraw windykacji, windykator terenowy oraz specjalista do spraw ochrony danych osobowych.
Uczelnie w Trójmieście w swojej ofercie mają wiele kierunków studiów, które można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Podobnie jest z kierunkami prawniczymi. Jeżeli więc chciałbyś połączyć naukę z pracą zawodową, a kwestie finansowe nie są dla Ciebie znaczącą przeszkodą, to kierunek prawo w formie zaocznej będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. W takim przypadku zajęcia odbywają się od piątku do niedzieli w wybrane tygodnie w ciągu semestru.
Tematyka zajęć realizowanych na studiach prawniczych w Trójmieście będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych, administracyjnych, politycznych, ekonomicznych, prawniczych czy społecznych, dzięki czemu studenci będą mieli okazję rozwinąć się na kilku polach jednocześnie. W trakcie studiów nauczysz się analizować i stosować przepisy prawne, a także poznasz wszystkie gałęzie tej złożonej dyscypliny. Dokładny plan zajęć może być inny w zależności od uczelni, jednak najczęściej znajdą się w nim takie przedmioty jak:
 • prawo cywilne
 • prawo karne
 • prawo konstytucyjne
 • logika dla prawników
 • prawo karne procesowe
 • prawo administracyjne
 • ochrona praw człowieka

 

oraz wiele innych. Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w programie przewidziano także interesujące moduły specjalizacyjne, które pozwolą Ci rozwinąć swoją wiedzę, umiejętności i zainteresowania. Ich dokładną i aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach ośrodków akademickich. Jako że w przypadku tych studiów duży nacisk położono na kształcenie kompetencji praktycznych, studenci będą mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach, symulacjach rozpraw sądowych czy case study, co niewątpliwie zaprocentuje w ich przyszłym życiu zawodowym.

Ile trwają studia na kierunku prawo w Trójmieście?

Studia na kierunku prawo w Trójmieście trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).
Kierunek prawo w Trójmieście można realizować tylko w trynie jednolitych studiów magisterskich. W praktyce oznacza to brak podziału na studia pierwszego i drugiego stopnia. Ta forma studiów przeznaczona jest dla absolwentów szkół średnich, legitymujących się świadectwem maturalnym, którzy chcieliby zdobyć wyższe wykształcenie prawnicze.
W tym przypadku nauka trwa pięć lat i kończy się uzyskaniem tytułu magistra prawa, który otwiera wiele zawodowych drzwi. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na jednej z dostępnych aplikacji lub zdecydować się na studia doktoranckie.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek prawo w Trójmieście?

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na kierunek prawo w Gdańsku lub w Gdyni będziesz musiał spełnić kilka istotnych warunków. Decydującą kwestią jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych. Wszyscy kandydaci muszą także pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów. Wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni.
Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, uczelnie decydują się na konkurs świadectw lub przyjmują kandydatów wg. kolejoności zgłoszeń. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:
 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek prawo w Trójmieście?

Studia prawnicze w Trójmieście cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z zawodem prawnika, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na kierunek prawo w Trójmieście. Jednak wcześniej zadaj sobie kilka istotnych pytań, mianowicie:
 • Czy interesujesz się naukami humanistycznymi, prawniczymi, administracyjnymi, ekonomicznymi i politycznymi ?
 • Czy jesteś osobą komunikatywną, kreatywną i zaangażowaną społecznie?
 • Czy jesteś osobą odpowiedzialną i z zaangażowaniem wypełniasz swoje obowiązki?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to kierunek prawo w Trójmieście będzie dla ciebie najlepszym możliwym wyborem. Pamiętaj jednak, że aby dostać się na wymarzone studia konieczne będzie spełnienie kilku istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których najczęściej należą: historia, WOS, język obscy praz język łaciński z kulturą antyczną.
Dodatkowym atutem, który wyróżni Cię spośród pozostałych kandydatów będą osiągnięcia z wybranych olimpiad i konkursów naukowych. Jako że wymagania rekrutacyjne mogą się różnic w zależności od uczelni, powinieneś dokładnie zapoznać się z informacjami podstępnymi na ich oficjalnych stronach internetowych.
Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania harmonogramu ustalonego przez komisję rekrutacyjną. Po pozytywnym przejściu przez Elektroniczną Rejestracje Kandydatów będziesz musiał osobiście dostarczyć niezbędne dokumenty. Najczęściej jest to świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia oraz zdjęcia legitymacyjne. Dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności, oficjalnie zostaniesz studentem prawa.

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku prawo w Trójmieście?

Uczelnie w Trójmieście, dzięki bogatej ofercie, kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym, rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku prawo.
Po ukończeniu tych perspektywicznych studiów będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do kontynuowania kształcenia na dostępnych aplikacjach, które umożliwią Ci pracę w zawodzie prawnika, radcy prawnego, notariusza, sędziego czy prokuratora.
Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z jednostkami administracji rządowej, organizacjami pozarządowymi i urzędami. Absolwenci często decydują się na objecie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju firmach i międzynarodowych korporacjach.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm handlowych, działów sprzedaży i kontroli jakości czy HR. Ciekawą perspektywą jest także zawód rzecznika prasowego, doradcy prawnego lub asystenta sędziego. Absolwenci mogą pracować także, jako specjaliści do spraw windykacji, windykatorzy terenowi oraz specjaliści do spraw ochrony danych osobowych. Równie ciekawym wyborem może być praca w firmach konsultingowych i doradczych, agencjach ubezpieczeniowych czy w zawodzie doradcy podatkowego.
Po zakończeniu studiów magisterskich możesz zdecydować się na kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich, które umożliwią Ci rozpoczęcie działalności naukowej, między innymi w specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism czy w charakterze wykładowcy na uczelniach wyższych.

Jakie opinie ma kierunek prawo w Trójmieście?

Studia prawnicze cieszą się zainteresowaniem studentów w całej Polsce, także w Trójmieście. Kierunek prawo, który można realizować w Gdańsku i w Gdyni zbiera wiele pozytywnych opinii. Tak wypowiada się o nim Tomek, student czwartego roku:
Zawód prawnika wymaga wiele cierpliwości, zaangażowania i wiedzy, ale jednocześnie przynosi ogromną satysfakcję. Właśnie z tego względu zdecydowałem się na studia prawnicze i absolutnie nie żałuję tej decyzji. Wiem, że jeszcze długa droga przede mną, ale cieszę się, że już niedługo będą mógł spełnić swoje marzenie i zostać prawnikiem. Polecam te studia każdemu komu zależy na zdobyciu praktycznego przygotowania i uzyskaniu merytorycznej wiedzy na temat różnorodnych aspektów prawa.

Kierunki prawnicze i administracja w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Komentarze (0)