CYBERBEZPIECZEŃSTWO

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Studia w Poznaniu

cyberbezpieczeństwo

Odkryj studia cyberbezpieczeństwo w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Cyberbezpieczeństwo studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Cyberbezpieczeństwo to propozycja kształcenia, która odpowiada na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Studia pozwolą Ci nabyć wiedzę i umiejętności w odniesieniu do opracowywania i stosowania technologii, procesów i praktyk, by chronić komputery, dane, sieci, programy przed atakami, uszkodzeniami i nielegalnym dostępem.

W programie studiów omówione zostaną takie zagadnienia, jak: bezpieczeństwo sieci komputerowej oraz aplikacji Webowych, zarządzanie bezpieczeństwem informacji, proces wzmacniania pod kątem bezpieczeństwa standardowej konfiguracji systemu operacyjnego oraz popularnych usług, środowisko Cyber Oficera, czyli zapoznanie z architekturą sytemu UNIX.

Absolwenci zatrudniani są w charakterze doradców, projektantów, testerów oraz analityków. Pracują na przykład w centrum operacji bezpieczeństwa (SOC), w organach administracji publicznej, służbach mundurowych, sektorze gospodarczym, który poszukuje specjalistów zajmujących się ochroną informacji.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Program studiów i przedmioty

Studenci cyberbezpieczeństwa w trakcie nauki poznają m.in. specyfikę zagrożeń sieci komputerowych i internetowych; najskuteczniejsze metody zapobiegania niebezpieczeństwom w przestrzeni cyfrowej; różnorodne narzędzia zabezpieczające sieci i aplikacje. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: zastosowaniu technologii komputerowych w bezpieczeństwie systemów informatycznych czy charakterystyce protokołów kryptograficznych.

Studia na cyberbezpieczeństwie są skierowane w szczególności do tych osób, które interesują się m.in.: zarządzaniem bezpieczeństwem sieci, testowaniem oprogramowań zabezpieczających sieci czy funkcjonowaniem środków cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Absolwenci tej ścieżki kształcenia są przygotowani np. do: wykrywania ataków na systemy komputerowe i zwalczania różnorodnych zagrożeń sieciowych.

W programie studiów na cyberbezpieczeństwie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Podstawy bezpieczeństwa komputerowego
 • Kryptografia
 • Testy penetracyjne
 • Bezpieczeństwo informatyczne
 • Kryptografia post-kwantowa
 • Wykrywanie ataków na systemy komputerowe
 • Bezpieczeństwo systemów komputerowych
 • Protokoły kryptograficzne

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zagrożeń występujących w przestrzeni cyfrowej; skutecznych metod zabezpieczania różnorodnych sieci komputerowych; technik projektowania skutecznych systemów bezpieczeństwa sieci.

Absolwenci cyberbezpieczeństwa mogą podjąć pracę np. w przedsiębiorstwie, sektorze administracji publicznej czy instytucji naukowo-badawczej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są również przegotowane do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie zapobiegania zagrożeniom cyfrowym.

Absolwent cyberbezpieczeństwa może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • nowoczesne przedsiębiorstwa
 • firmy projektujące strony internetowe
 • firmy wytwarzające systemy internetowe
 • instytucje edukacyjne
 • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Cyberbezpieczeństwo to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Poznaniu

Informatyka poświęcona jest zagadnieniom z zakresu np.: sztucznej inteligencji, programowania, animacji i grafiki komputerowej, analizy danych czy zasad cyberbezpieczeństwa. Osoby, które ukończyły ten kierunek, znają m.in. metody i techniki stosowane w rozwiązywaniu prostych i złożonych problemów informatycznych – kompetencje informatyków cenione są m.in. w: zespołach zajmujących się obsługą IT, jednostkach administracji informatycznej, instytucjach edukacyjnych czy firmach wytwarzających oprogramowanie komputerowe, systemy internetowe lub aplikacje na urządzenia mobilne czy systemy wbudowane.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

 

Komentarze (0)