Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Rzeszów

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Rzeszów

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Rzeszów

Studia II stopnia w Rzeszowie

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Rzeszowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechncie Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn +

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn

Oczywistym, podstawowym wymaganiem kwalifikacyjnym na techniczne studia w Rzeszowie drugiego stopnia na kierunek mechanika i budowa maszyn, jest posiadanie dyplomu potwierdzającego ukończenie inżynierskiego cyklu kształcenia.

Ponadto, w przypadku przekroczenia przez kandydatów liczby dostępnych miejsc, w procesie rekrutacji będzie miała znaczenie średnia ocen na dyplomie. Zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań, związanych z niedoinformowaniem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn?

Zastanawiając się nad przyczyną ogromnej popularności dziedzin technicznych, w naszych głowach z pewnością pojawi się wiele czynników, takich jak między innymi korzystne perspektywy zawodowe, czy sukcesywnie zdobywane kompetencje, znajdujące zastosowanie nie tylko w kształtowaniu kariery zawodowej, ale również w życiu prywatnym.

Mechanika i budowa maszyn drugiego stopnia to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która jest adresowana do osób posiadających wykształcenie techniczne, zdobyte podczas edukacji na inżynierskich studiach z zakresu dziedzin pokrewnych.

Jak z pewnością się domyślasz, istnienie jednego uniwersalnego kierunku, którego program odpowiadałby wszystkim osobom myślącym o poszerzaniu posiadanych kwalifikacji, jest wykluczone. Dlatego studia techniczne drugiego stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie są przeznaczone dla konkretnej grupy odbiorców. Jeżeli:

 • Lubisz matematykę, a nauka fizyki, chemii i informatyki nie stanowi dla ciebie problemu,
 • posiadasz tytuł inżyniera, jednak to dla ciebie za mało,
 • interesujesz się przemysłem maszynowym, a bycie częścią zespołów konstruujących technologię jest twoim marzeniem,

to zdecydowanie powinieneś rozważyć zgłoszenie swojej kandydatury na mechanikę i budowę maszyn w Rzeszowie.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program kształcenia

Techniczne kierunki drugiego stopnia wyróżniają się interdyscyplinarnym programem kształcenia, dlatego te uczelnie w Rzeszowie, które postanowiły wprowadzić do kanonu oferowanych kierunków dziedziny oparte o nauki ścisłe, stawiają na wykwalifikowanie grona prawdziwych specjalistów. Jeśli myślisz o podjęciu mechaniki i budowy maszyn, przygotuj się na niezwykle rozbudowany program kształcenia, który zawiera w sobie kilka najbardziej pragmatycznych dziedzin.

Studenci mechaniki i budowy maszyn na poziomie magisterskim uczą się projektowania inżynierskiego, realizują stworzone wcześniej projekty podczas współpracy z informatykami i inżynierami dziedzin pokrewnych, zgłębiają tajniki programowania oraz zyskują cenną wiedzę na temat poszczególnych podzespołów elektronicznych, stosowanych podczas budowy i optymalizowania istniejących maszyn i sprzętów. Jeśli wybierzesz mechanikę i budowę maszyn, z dużym prawdopodobieństwem natkniesz się na następujące przedmioty:

 • komputerowe wspomaganie projektowania i wytwarzania maszyn,
 • technika i rzeczoznawstwo samochodowe,
 • zaawansowane techniki inżynierii wytwarzania,
 • analiza i optymalizacja konstrukcji,
 • badania statystyczne w technice.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Magisterskie kierunki studiów w Rzeszowie o profilu technicznym zwykle składają się z trzech lub czterech semestrów kształcenia. Podobnie jest w przypadku mechaniki i budowy maszyn. Co to oznacza w praktyce dla potencjalnych kandydatów na ten kierunek?

Jako student będziesz musiał zagospodarować półtora roku lub dwa lata czasu na zdobycie tytułu magistra, poszerzając tym samym wachlarz możliwości zawodowych, pod warunkiem terminowego uporania się ze wszystkimi zaliczeniami.

Jaka praca po studiach na kierunku mechanika i budowa maszyn?

Nie od dziś wiadomo, że absolwenci kierunków technicznych mogą liczyć na międzynarodowe zatrudnienie i zdobycie stabilnej pozycji zawodowej. Po ukończeniu mechaniki i budowy maszyn drugiego stopnia bez trudu zdobędziesz pracę w przemyśle maszynowym, samochodowym i transportowym, zasilisz przedsiębiorstwa informatyczne oraz biura konstrukcyjne, a także pomyślisz o założeniu własnej działalności. Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Rzeszowie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Rzeszowie

Komentarze (0)