Mechanika i budowa maszyn - Rzeszów

Mechanika i budowa maszyn - Rzeszów

Mechanika i budowa maszyn studia - Rzeszów

Kilkadziesiąt lat temu niektórzy przewidywali, że maszyny zawładną ludźmi i całym światem. Ta, mocno przesadna teza, nie znalazła szerokiej rzeszy zwolenników co widać wyraźnie dzisiaj, w czasach, w których człowiek projektuje maszyny, mające pomagać w pracy, odkrywaniu, badaniu, leczeniu. Mechanika i budowa maszyn to kierunek niełatwy, mający za zadanie kształcić w zakresie mechaniki, projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn i systemów wytwórczych. W którym mieście można zgłębić tę dziedzinę? W Rzeszowie.
Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie zakłada realizację długiej listy, na której widnieją umiejętności niezbędne do samodzielnego formułowania, analizowania oraz rozwiązywania problemów związanych z maszynami i urządzeniami. Studenci uzyskują wiedzę z obszaru technologii procesów wytwarzania maszyn i produktów, metod informatycznych wspomagających prace inżynierskie, czy bezpieczeństwa i jakości w procesach wytwórczych. 
Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie zakłada różne specjalności, wśród których wymienić można: Alternatywne źródła i przetwarzanie energii, Komputerowo wspomagane wytwarzanie, Organizacja produkcji, Pojazdy samochodowe, Programowanie i automatyzacja obróbki, Napędy mechaniczne. A wszystko to na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE JEST KIERUNEK MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie? Proces kwalifikacyjny na studia oparty jest na konkursie świadectw. Nie będzie niespodzianką informacja, że najważniejszym w nim przedmiotem jest „królowa nauk”, czyli matematyka. Warto zawsze sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału. Wymagania na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: dynamika maszyn, napędy mechaniczne, energetyka a środowisko, materiały konstrukcyjne i podstawy obróbki cieplnej, termodynamika techniczna.
 

Jaka praca po studiach na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie? Absolwenci znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, jednostkach projektowych, jednostkach konstrukcyjnych, jednostkach związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, instytucjach związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska, hutnictwie.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie?

Gdzie studiować? Gdzie zdobywać wiedzę i umiejętności? Czy w ogóle istotne jest miejsce, w którym pobieramy kształcenia? Na te i podobne pytania warto znaleźć odpowiedzi, dlatego należy zapytać: Jakie ma kierunek Mechanika i budowa maszyn w Rzeszowie opinie? Rafał, student Mechaniki i budowy maszyn mówi:
„Na początku nie wiedziałem, gdzie chciałbym studiować. Wiedziałem jaki kierunek, ale w którym mieście, nie miałem pojęcia. Zacząłem porównywać oferty edukacyjne, specjalności, a nawet grona wykładowców. Rzeszów okazał się najlepszym wyborem. Podjąłem ostateczną decyzję, rekrutacja poszła jak po maśle, spakowałem się i ruszyłem. To była dobra decyzja. „
 

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W RZESZOWIE

Rozwiń

Komentarze (0)