Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia jednolite w Katowicach i woj. śląskim

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapia w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku fizjoterapia w Katowicach to studia jednolite magisterskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku fizjoterapia będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z fizyki, chemii lub biologii. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • matematyka

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia?

Fizjoterapia to ogół usług świadczonych w celu utrzymania, rozwijania i przywracania sprawności fizycznej osobom tego potrzebującym. Obecnie, coraz młodsze osoby dotykają problemy z kręgosłupem i innymi narządami ruchu, czego przyczyną jest wielogodzinna praca przy komputerze. Dlatego też, zapotrzebowanie na fizjoterapeutów nieustannie rośnie. Odpowiedzią na tego ty[u tendencje jest kierunek fizjoterapia w Katowicach.

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na studia medyczne, powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Niezwykle ważnym kryterium będzie zainteresowanie naukami biologicznymi i ścisłymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą empatyczną, która lubi pracę z innymi ludźmi, to kierunek fizjoterapia będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Katowicach realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek fizjoterapia zdobędą wszechstronną wiedzę z obszaru nauk medycznych, społecznych czy biologicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych właśnie z tą tematyką, między innymi:

 • anatomia prawidłowa, funkcjonalna i rentgenowska
 • anatomia palpacyjna
 • biochemia
 • zdrowie publiczne
 • historia rehabilitacji

Jako student zapoznasz się także z medycznymi podstawami fizjoterapii oraz dowiesz się więcej na temat najnowszych badań i osiągnięć z obszaru tej dyscypliny naukowej. Oprócz wiedzy teoretycznej rozwiniesz także cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów nauczysz się wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych oraz diagnostyki.

Ponadto, poznasz techniki przeprowadzania masażu klasycznego i limfatycznego. Studenci rozwiną również kompetencje społeczne, takie jak: zdolność komunikacji z pacjentem czy rodziną chorego. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku fizjoterapia w Katowicach trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia).

Jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia w Katowicach trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplommagistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów medycznych w Katowicach będziesz miał wszechstronną wiedzę i kwalifikacje, które pozwolą Ci zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę. Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w publicznych i niepublicznych zakładach medycznych, między innymi szpitalach czy gabinetach rehabilitacyjnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z ośrodkami spa i wellness lub sanatoriami. Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w klubach i ośrodkach sportowych.

Uzyskaną wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy w firmach zajmujących się wytwarzaniem i dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego, a także w instytucjach badawczych. Po zakończeniu studiów możesz także zdecydować się na karierę w środowisku międzynarodowym. Dobrym i przynoszącym wymierne zyski rozwiązaniem, może okazać się założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)