Pielęgniarstwo studia II stopnia Szczecin

Pielęgniarstwo studia II stopnia Szczecin

Pielęgniarstwo studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

pielęgniarstwo

Odkryj kierunek pielęgniarstwo w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Pielęgniarstwo studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Pielęgniarstwo studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek pielęgniarstwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie pielęgniarstwo jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zootechnika stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zootechnika

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo w Szczecinie?

Aby dostać się na powyższy kierunek, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo. Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pielęgniarstwo w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie?

Pielęgniarka lub pielęgniarz to według definicji samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Do ich głównych obowiązków należy sprawowanie opieki nad pacjentem, między innymi pielęgnacja czy podawanie odpowiednich leków, ale także asystowanie przy operacjach oraz szeroko pojęta edukacja zdrowotna. Zawód ten wymaga wiele odpowiedzialności i zaangażowania w swoją pracę, jednak przynosi także mnóstwo satysfakcji i spełnienia. Jeżeli ty także chciałbyś zdobyć wykształcenie i przygotowanie medyczne, to aplikuj na kierunek pielęgniarstwo w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk biologicznych, ścisłych i nauk o zdrowiu, które dodatkowo posiadają już wyższe wykształcenie medyczne. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą empatyczną i odpowiedzialną, a ponadto odczuwasz powołanie do pracy z pacjentem, to kierunek pielęgniarstwo w Szczecinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pielęgniarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku pielęgniarstwo będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę medyczną zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, między innymi takich jak:

 • psychologia zdrowia
 • poradnictwo w pielęgniarstwie
 • farmakologia kliniczna
 • medycyna społeczna

Jako że studia będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, wykształcisz wiele cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się specjalistycznej opieki pielęgniarskiej w przypadku określonych schorzeń, na przykład: ran przewlekłych, chorób krwi czy zaburzeń psychicznych. Studenci poznają także metody diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Podczas studiów zagłębisz się również w tematykę związaną z zarządzaniem w medycynie. Uzyskaną wiedzę z powodzeniem wykorzystasz w czasie obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Studia medyczne w Szczecinie kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki uzyskanej wiedzy i kwalifikacjom z powodzeniem odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku pielęgniarstwo będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, znajdziesz zatrudnienie w w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, między innymi w szpitalach czy prywatnych gabinetach lekarskich. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z domami opieki, sanatoriami czy ośrodkami edukacyjnymi.

Absolwenci często decydują się na pracę w stacjach sanitarno-epidemiologicznych lub punktach poboru krwi. Po ukończeniu studiów możesz rozważyć rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej lub kontynuacje nauki na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku pielęgniarstwo (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek pielęgniarstwo (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

 

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)