Dodaj do ulubionych

HISTORIA I KULTURA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku historia i kultura to studia  magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa  2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu  magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

W trakcie studiów na kierunku historia i kultura studenci zdobędą kompleksową wiedzę na temat historii, dziedzictwa kulturowego, historii sztuki oraz filozofii. Podczas licznych warsztatów nauczą się analizować zjawiska kulturowe i historyczne. Ponadto zdobędą umiejętność organizacji wydarzeń kulturalnych czy wycieczek historycznych.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w instytucjach kultury, archiwach, wydawnictwach, organizacjach społecznych czy ośrodkach badawczo-naukowych.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Aby pozytywnie przejść proces rekrutacji na kierunek historia i kultura, kandydaci powinni zapoznać się z aktualnymi wymogami, obowiązującymi na danej uczelni.

Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku historia i kultura to:

 • dyplom ukończenia studiów na kierunku historia, historia i teraźniejszość 40+, politologia, stosunki międzynarodowe, europeistyka, historia sztuki, filologia, kulturoznawstwo, filozofia, muzykologia, pedagogika, socjologia, ekonomia, archeologia lub etnologia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HISTORIA I KULTURA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku historia i kultura

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Historyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA I KULTURA?

   Znajomość historii pozwala lepiej zrozumieć współczesną kulturę i zjawiska. Studenci kierunku historia i kultura zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne. Program kształcenia zakłada realizacje zajęć o tematyce związanej z historią, dziedzictwem kulturowym czy filozofią. Ponadto, w planie znajdzie się wiele ciekawych warsztatów praktycznych oraz wyjazdów terenowych, dzięki którym studenci zdobędą cenne doświadczenie zawodowe.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku historia i kultura możemy podzielić na:

   1. Typ

   Studia II stopnia (magisterskie)

   2. Tryb:

   studia stacjonarne

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek historia i kultura będą miały okazję uczęszczać na wiele ciekawych zajęć o tematyce związanej z historią, historią sztuki, kulturą współczesną czy filozofią. Ponadto dowiedzą się więcej o polityce oraz zjawisku, jakim jest mikrohistoria. Ważnym elementem kształcenia będzie doskonalenie zdolności z obszaru demografii i statystyki.

   Studenci nauczą się opracowywania materiału i analizowania przyczyn migracji czy demograficznych skutków wojen. Podczas warsztatów praktycznych, poznają zasady analizy zjawisk kulturowych, politycznych i historycznych. Co więcej, dowiedzą się w jaki sposób czytać źródła i opracowania historyczne. Program nauczania przewiduje także realizacje zajęć, dzięki którym studenci nauczą się organizacji wystaw muzealnych, wycieczek czy innych atrakcji kulturalnych.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA I KULTURA?

   Studia na kierunku historia i kultura trwają 2 lata (studia II stopnia).

   Czas trwania studiów na kierunku historia i kultura na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU HISTORIA I KULTURA?

   Wszechstronne wykształcenie humanistyczne, jakie będą posiadać absolwenci kierunku historia i kultura, otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi. Po ukończeniu studiów można związać swoją przyszłość z instytucjami kultury, w tym muzeami, domami kultury czy galeriami sztuki. Równie ciekawą opcją może być podjęcie pracy w archiwach lub wydawnictwach naukowych. Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w ośrodkach badawczo-naukowych.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku historia i kultura:

   • muzea
   • domy kultury
   • galerie sztuki
   • archiwa
   • wydawnictwa historyczne
   • ośrodki badawczo-naukowe

   Po ukończeniu studiów można rozważyć założenie własnej działalności gospodarczej lub karierę w środowisku międzynarodowym.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA I KULTURA

   Komentarze (0)