Budownictwo – inżynier europejski

Budownictwo – inżynier europejski

Budownictwo – inżynier europejski studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć zawód, który nie ogranicza Twoich możliwości rozwoju? Marzysz by spróbować swoich sił w pracy zagranicą i w ten sposób zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności? Interesujesz się naukami technicznymi? Zatem zdecydowanie powinieneś zapoznać się z perspektywami jakie dają Ci studia na unikatowym kierunku jakim jest Budownictwo – inżynier europejski!

Z jakich powodów ten kierunek jest wyjątkowy? Po pierwsze przed rozpoczęciem zajęć wybierasz specjalizację. Po drugie program studiów został przygotowany we współpracy z siedmioma europejskimi uniwersytetami. Po trzecie studenci mają możliwość realizowania części zajęć na zagranicznych uczelniach doskonaląc swoje umiejętności językowe oraz zdobywając nowe doświadczenia. Duży nacisk kładziony jest na znajomość języków obcych, dzięki czemu absolwenci nie będą mieli trudności ze znalezieniem pracy w międzynarodowych firmach. Co więcej, program studiów obejmuje również zagadnienia z takich obszarów jak matematyka, fizyka, chemia budowlana, mechanika budowli i wiele innych, które wyposażą Cię w wszechstronną wiedzę. Jeśli chcesz się stać specjalistą w dziedzinie budownictwa to koniecznie weź pod uwagę studia na kierunku Budownictwo – inżynier europejski przy wyborze swojej zawodowej przyszłości!

Zastanawiasz się gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent? Dzięki znakomitej znajomości języków obcych oraz praktycznemu doświadczeniu zebranego w ramach obowiązkowych praktyk, zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim w międzynarodowych firmach budowlanych i biurach projektowych. Jeśli nie zdecydujesz się na wyjazd za granicę, pracę możesz podjąć w przedsiębiorstwach wykończeniowych oraz służbach zajmujących się planowaniem i przeprowadzaniem inwestycji. Zatrudnienie znajdziesz również w ośrodkach naukowo – badawczych. Duża liczba możliwości zawodowych sprawia, że warto zdecydować się na studia na kierunku Budownictwo – inżynier europejski!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Broker innowacji w przemyśle spożywczym, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, dodatkowy przedmiot.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUDOWNICTWO – INŻYNIER EUROPEJSKI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Budownictwo – inżynier europejski

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • samodzielnego przygotowywania dokumentacji dotyczącej planowanej inwestycji
 • sporządzania kosztorysów budowy i harmonogramu prac
 • znajomości systemów i programów komputerowych wykorzystywanych w procesie projektowania
 • znajomości technologii i materiałów budowlanych oraz dostosowania ich do wymagań konstrukcji
 • opanowania wiadomości z zakresu instalacji budowlanych, konstrukcji prętowych, mechaniki oraz obowiązującego prawa budowlanego
 • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Budownictwo – inżynier europejski

Absolwent kierunku Budownictwo – inżynier europejski znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik biur projektowych w Polsce i za granicą
 • pracownik firm budowlanych
 • pracownik przedsiębiorstw wykończeniowych
 • pracownik służb inwestycyjnych
 • pracownik ośrodków naukowo - badawczych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO – INŻYNIER EUROPEJSKI

Komentarze (1)

Nova CE odpowiedz

Technik budownictwa / budownictwo - 2-letni kurs zawodowy przygotowujący do egzaminów państwowych. Kierunek tylko w Nova CE w Szczecinie - wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej aby zdobyć technika.