Budownictwo – inżynier europejski

Budownictwo – inżynier europejski

Budownictwo – inżynier europejski studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Chciałbyś zdobyć zawód, który nie ogranicza Twoich możliwości rozwoju? Marzysz by spróbować swoich sił w pracy zagranicą i w ten sposób zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności? Interesujesz się naukami technicznymi? Zatem zdecydowanie powinieneś zapoznać się z perspektywami jakie dają Ci studia na unikatowym kierunku jakim jest Budownictwo – inżynier europejski!

 

Program studiów i przedmioty

Z jakich powodów ten kierunek jest wyjątkowy? Po pierwsze przed rozpoczęciem zajęć wybierasz specjalizację. Po drugie program studiów został przygotowany we współpracy z siedmioma europejskimi uniwersytetami. Po trzecie studenci mają możliwość realizowania części zajęć na zagranicznych uczelniach doskonaląc swoje umiejętności językowe oraz zdobywając nowe doświadczenia. Duży nacisk kładziony jest na znajomość języków obcych, dzięki czemu absolwenci nie będą mieli trudności ze znalezieniem pracy w międzynarodowych firmach. Co więcej, program studiów obejmuje również zagadnienia z takich obszarów jak matematyka, fizyka, chemia budowlana, mechanika budowli i wiele innych, które wyposażą Cię w wszechstronną wiedzę. Jeśli chcesz się stać specjalistą w dziedzinie budownictwa to koniecznie weź pod uwagę studia na kierunku Budownictwo – inżynier europejski przy wyborze swojej zawodowej przyszłości!

 

Praca po studiach

Zastanawiasz się gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent? Dzięki znakomitej znajomości języków obcych oraz praktycznemu doświadczeniu zebranego w ramach obowiązkowych praktyk, zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim w międzynarodowych firmach budowlanych i biurach projektowych. Jeśli nie zdecydujesz się na wyjazd za granicę, pracę możesz podjąć w przedsiębiorstwach wykończeniowych oraz służbach zajmujących się planowaniem i przeprowadzaniem inwestycji. Zatrudnienie znajdziesz również w ośrodkach naukowo – badawczych. Duża liczba możliwości zawodowych sprawia, że warto zdecydować się na studia na kierunku Budownictwo – inżynier europejski!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Broker innowacji w przemyśle spożywczym, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, dodatkowy przedmiot.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUDOWNICTWO – INŻYNIER EUROPEJSKI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO – INŻYNIER EUROPEJSKI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Budownictwo – inżynier europejski

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • samodzielnego przygotowywania dokumentacji dotyczącej planowanej inwestycji
  • sporządzania kosztorysów budowy i harmonogramu prac
  • znajomości systemów i programów komputerowych wykorzystywanych w procesie projektowania
  • znajomości technologii i materiałów budowlanych oraz dostosowania ich do wymagań konstrukcji
  • opanowania wiadomości z zakresu instalacji budowlanych, konstrukcji prętowych, mechaniki oraz obowiązującego prawa budowlanego
  • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

  Jak wyglądają studia na kierunku budownictwo – inżynier europejski?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Studia na kierunku budownictwo – inżynier europejski można realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

  Program kształcenia będzie oscylował głównie wokół nauk ścisłych i technicznych.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  W czasie studiów na kierunku budownictwo – inżynier europejski zdobędziesz wszechstronną wiedzę matematyczną i techniczną. W siatce zajęć przewidziano wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:

  • Hydraulika i hydrologia
  • Instalacje budowlane
  • Ekonomika budownictwa
  • Geodezja i administracja gruntami

  Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  Jako student kierunku budownictwo – inżynier europejski wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie licznych warsztatów nauczysz się zasad tworzenia rysunku technicznego. Ponadto, wykształcisz kompetencje z zakresu projektowania różnego typu budynków. Studenci zdobędą także zdolności zarządzania procesem inwestycyjnym i budowlanym. W planie zajęć znajdzie się również lektorat z języka obcego, na którym rozwiniesz swoje umiejętności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia pierwszego stopnia na kierunku budownictwo – inżynier europejski będą trwały cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Budownictwo – inżynier europejski

  Absolwent kierunku Budownictwo – inżynier europejski znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik biur projektowych w Polsce i za granicą
  • pracownik firm budowlanych
  • pracownik przedsiębiorstw wykończeniowych
  • pracownik służb inwestycyjnych
  • pracownik ośrodków naukowo - badawczych

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO – INŻYNIER EUROPEJSKI

  Komentarze (1)

  Nova CE odpowiedz

  Technik budownictwa / budownictwo - 2-letni kurs zawodowy przygotowujący do egzaminów państwowych. Kierunek tylko w Nova CE w Szczecinie - wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej aby zdobyć technika.