Rynek wydawniczy nieustannie się rozwija, a publikacje w formie ebooków zyskują na popularności. W związku z tym rośnie także zapotrzebowanie na profesjonalnych edytorów, wydawców, czy korektorów. Ich kształceniem zajmują się studia na kierunku edytorstwo klasyczne i cyfrowe. Ze względu na program nauczania dopasowany do realiów współczesnego rynku pracy, studenci będą mieli szansę rozwinąć wszechstronną wiedzę oraz zdobyć cenne umiejętności praktyczne.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku edytorstwo klasyczne i cyfrowe możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek edytorstwo klasyczne i cyfrowe zdobędą kompleksową wiedzę z obszaru nauk humanistycznych, kulturoznawczych i społecznych. Jednak przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych, potrzebnych do pracy w branży wydawniczej. W ramach kształcenia nauczą się edycji i redakcji różnego rodzaju tekstów. Ponadto rozwiną zdolności z obszaru krytyki literackiej.
W planie znajdą się również zajęcia, dzięki którym studenci dowiedzą się, w jaki sposób redagować portale internetowe i materiały promocyjne, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Zyskają również umiejętność nadzorowania całego procesu wydawniczego, poprzez korektę książki, aż po jej publikację. Poza wiedzą i umiejętnościami kierunkowymi, słuchacze będą także doskonalić kompetencje miękkie, niezwykle ważne podczas pracy z ludźmi.
3. Gdzie studiować edytorstwo klasyczne i cyfrowe
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek edytorstwo klasyczne i cyfrowe: