Studia na kierunku trener personalny mają charakter praktyczny, dzięki czemu studenci zyskają nie tylko wszechstronną wiedz, ale także cenne umiejętności i doświadczenie zawodowe. Program nauczania będzie oscylował wokół różnych zagadnień i tematów, między innymi z zakresu nauk medycznych, czy nauk o zdrowiu. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku trener personalny możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek trener personalny zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk społecznych i psychologicznych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej praktyce zawodowej. W planie znajdą się zajęcia z anatomii i fizjologii człowieka, fizjologii i biochemii wysiłku, czy z żywienia i suplementacji.
Ponadto studenci zyskają cenne umiejętności praktyczne. Tym samym nauczą się programowania procesu treningowego, monitorowania wysiłku oraz wdrażania odpowiedniej suplementacji oraz zdrowego odżywienia. W planie znajdzie się również lektorat z języka angielskiego, dzięki któremu studenci podniosą swoje kompetencje i poznają specjalistyczną terminologię branżową oraz zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Ponadto studenci skupią się na doskonaleniu kompetencji społecznych, które są niezwykle ważne podczas pracy z ludźmi.
3. Gdzie studiować kierunek trener personalny
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek trener personalny: