1. Typ i tryb studiów
Językoznawstwo i nauka o informacji to specjalizacja, którą obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą kompleksowe wykształcenie humanistyczne.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku językoznawstwo i nauka o informacji: wstęp do językoznawstwa, lingwistyka matematyczna, językoznawstwo typologiczne i porównawcze, współczesne teorie lingwistyczne, logika matematyczna.
Program nauczania na specjalizacji językoznawstwo i nauka o informacji będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami filologicznymi, ze szczególnym naciskiem na dziedzinę, jaką jest językoznawstwo. Jako student będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć akademickich, w której znajdą się między innymi wybrane przedmioty:
-
Wstęp do językoznawstwa
-
Podstawy programowania
-
Psycholingwistyka i akwizycja języka
-
Językoznawstwo typologiczne i porównawcze
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na powyższym kierunku filologicznym zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się wybranych języków obcych. Studenci rozwiną także swoje zdolności informatyczne i poznają zasady programowania w wybranych językach. Podczas licznych warsztatów praktycznych, dowiesz się więcej na temat gromadzenia i przetwarzania różnego rodzaju informacji i danych.