Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Doradztwo i infobrokerstwo historyczne studia - kierunek studiów
W dobie szybkiego rozwoju technologii informacyjnych, sztucznej inteligencji i nowoczesnych rozwiązań w zakresie przechowywania danych to właśnie infobrokerstwo, jako interdyscyplinarna dziedzina, jest w stanie rzetelnie odpowiedzieć na potrzeby człowieka z zakresu autoryzacji, pozyskiwania oraz udostępniania informacji. XXI wiek stawia mocne wyzwania – żyjemy w czasach, w których gospodarka oparta jest na wiedzy, zatem to informacja staje się najważniejszym zasobem z poziomu globalizacji i jej nieustającego rozwoju. Aby efektywnie zarządzać informacją, rynek potrzebuje specjalistów. Gdzie ich szukać? Kim są? Odpowiedź jest prosta. Szanse i potrzeby rynku jest w stanie skutecznie ocenić infobroker lub doradca historyczny – bohaterowie współczesnych archiwów, kancelarii oraz serwisów internetowych.
Dla kogo ten kierunek
Studia na kierunku doradztwo i infobrokerstwo historyczne to świetny pomysł dla kandydatów, którzy interesują się funkcjonowaniem archiwów i wykorzystywaniem ich potencjału do przetwarzania informacji oraz udostępniania materiałów archiwalnych z użyciem nowoczesnych metod dystrybucji. Jeśli chcesz nauczyć się, jak formułować i analizować problemy badawcze, w jaki sposób organizowana jest praca w kancelarii, czym jest archiwum państwowe i jak wygląda struktura jego poszczególnych działów, wybór tych studiów jest strzałem w edukacyjną dziesiątkę.
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Po ukończeniu studiów na kierunku doradztwo i infobrokerstwo historyczne staniesz się specjalistą w obszarze zarządzania dokumentacją, archiwistyki oraz doradztwa historycznego. Dowiesz się, na czym polega zarządzanie źródłami informacji, opracowywanie bibliografii, katalogowanie, budowanie baz danych oraz rzetelne przetwarzanie informacji. Będziesz doskonale zorientowany we współczesnych procedurach biurowych, tj. w jaki sposób organizować pracę administracyjną, jak kształtowały się systemy kancelaryjne, jak przebiega postępowanie administracyjne oraz w jaki sposób uzyskać dostęp do informacji czy chronić dane. Nauczysz się, na czym polega gromadzenie, przechowywanie, opracowywanie oraz udostępnianie materiałów archiwalnych poszczególnym jednostkom. Ponadto zdobędziesz wiedzę dotyczącą najnowszych metod archiwizowania i zarządzania dokumentacją.
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku doradztwo i infobrokerstwo historyczne? Jako absolwent tego kierunku z łatwością zdobędziesz zatrudnienie przede wszystkim jako wielowymiarowy doradca historyczny oraz edukator z zakresu public history. Dzięki umiejętnościom infobrokerskim możesz podjąć zatrudnienie na stanowisku researchera w mediach tradycyjnych i online. Świetną perspektywą zawodową będzie dla Ciebie stanowisko dokumentalisty zarówno w działach dokumentacyjnych dużych firm lub instytucji państwowych, jak również archiwisty, np. w archiwum państwowym. Ponadto doskonałą alternatywą jest praca w administracji samorządowej i rządowej, organizacjach rządowych i pozarządowych oraz w instytucjach kultury. Bez wątpienia spełnisz się jako zarządca dokumentacji elektronicznej, analityk w serwisach internetowych czy konsultant w agencjach reklamowych. Co więcej, możesz z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą, opartą na doradztwie i infobrokerstwie historycznym.
Przy rekrutacji na kierunek doradztwo i infobrokerstwo historyczne na większości uczelni brane są pod uwagę: język polski, matematyka, język obcy, oraz jeden przedmiot do wyboru przez kandydata na studia.
Doradztwo i infobrokerstwo historyczne - zasady rekrutacji
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując doradztwo i infobrokerstwo historyczne?
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
interdyscyplinarnej wiedzy w aspekcie informacji – szukania, oceny, selekcji, przetwarzania i udostępniania
gromadzenia informacji o rynku specyficznych usług lub towarów
organizacji dostępu do zarówno polskich, jak i zagranicznych źródeł informacji elektronicznej
posługiwania się systemami prawnymi, etycznymi i zawodowymi z zakresu zarządzania informacją
obsługi systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją
dokumentów tradycyjnych i elektronicznych
zasadach gromadzenia i przygotowywania współczesnych dokumentów
znajomości systemów kancelaryjnych
znajomości literatury, analizy i krytyki źródeł literackich
właściwego odczytywania dokumentacji historycznej
wykorzystywania najnowszych pomocy naukowych z zakresu archiwizowania danych
terminologii z zakresu archiwistyki
Dalsza część artykułu pod reklamą
Gdzie będziesz pracował po kierunku doradztwo i infobrokerstwo historyczne?
Absolwent kierunku doradztwo i infobrokerstwo historyczne znajdzie zatrudnienie w/jako:
firmach brokerskich lub jako dokumentalista w działach dokumentacyjnych przedsiębiorstw
researcher w mediach, np. w radiu, prasie czy telewizji
analityk w serwisach internetowych, agencjach reklamowych czy czasopismach branżowych
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
ul. Bankowa 5 w Katowicachhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGohttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/61beb-us-studia-katowice.jpgUniwersytet Śląski w Katowicach
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie