SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE

SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE

SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Wiara zawsze była dla Ciebie czymś bardzo ważnymi i starasz się kierować w życiu jej zasadami? Interesujesz się historią chrześcijaństwa, teorią religii oraz Biblią? Chciałbyś nadal rozwijać się w tym kierunku i związać z tym obszarem nauki swoją przyszłość zawodową? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to zapewne ucieszy Cię fakt, że istnieją studia idealnie dopasowane do twoich zainteresowań i potrzeb.
Specjalistyczne studia teologiczne to kierunek przeznaczony dla absolwentów studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk, którzy chcieliby ugruntować i uzupełnić swoją wiedzę teologiczną i tym samym zdobyć nowe perspektywy zawodowe. Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe wymagania i chciałbyś związać swoją przyszłość z tym obszarem naukowym, to weź udział w rekrutacji na ten niezwykle interesujący kierunek.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku specjalistyczne studia teologiczne?
W trakcie tych innowacyjnych i niezwykle nowatorskich studiów magisterskich będziesz miał szansę zyskać wszechstronną wiedzę z zakresu teologii oraz innych aspektów powiązanych z tą dziedziną. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, dzięki którym dowiesz się więcej o teologii, historii chrześcijaństwa oraz zapoznasz się z naukami humanistycznymi i społecznymi.
Ponadto, zagłębisz się w meandry Biblii i poznasz metody oraz techniki analizy i interpretacji tekstów biblijnych i teologicznych. Podczas studiów będziesz musiał dokonać wyboru jednej ze ścieżek naukowych. Zadecydujesz między naukami biblijnymi, teologią fundamentalną, teologią religii, misjologią i innymi dostępnymi na tym kierunku specjalizacjami. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców oraz praktyków z obszaru tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle innowacyjnych, nowatorskich i zarazem interesujących studiów magisterskich będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę z zakresu teologii, historii chrześcijaństwa, znajomości Biblii oraz innych powiązanych z tym obszarem wiedzy, dziedzin naukowych.
Zdobyte podczas kursu umiejętności i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w zawodzie dopasowanym do twojego wykształceniem. Absolwenci będą przede wszystkim przygotowani do pracy dydaktycznej w szkołach i instytucjach kościelnych. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako specjalista do spraw teologicznych i religijnych w różnego rodzaju mediach, redakcjach czasopism czy wydawnictwach.
Równie ciekawym i przyszłościowym rozwiązaniem może okazać się praca w administracji diecezjalnej lub parafialnej. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w administracji w zawodzie specjalisty do spraw kościelnych. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej i związania swojej przyszłości z ośrodkami badawczymi i uczelniami wyższymi.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego kierunku w toku rekrutacji powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dziedzin naukowych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przejść rozmowę kwalifikacyjną w trakcie której opowiedzą o swoich motywacjach i planach zawodowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Teologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE:

 • znajomość historii chrześcijaństwa
 • wiedza z zakresu teologii
 • znajomość tekstów Biblijnych
 • umiejętność analizy i interpretacji tekstów biblijnych
 • wiedza z zakresu teologii fundamentalnej
 • wiedza z zakresy misjologii
 • znajomość najnowszych badań teologicznych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE STUDIA NIESTACJONARNE

SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE:

 • instytucje charytatywne
 • administracja państwowa
 • redakcje czasopism
 • media
 • kuria
 • specjalista do spraw teologicznych i religijnych
 • administracja diecezjalna
 • administracja parafialna
 • szkoły
 • instytucje kościelne
 • katecheta
 • dziennikarz

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE

Komentarze (0)