Prawo kanoniczne studia - kierunek studiów

Prawo kanoniczne, którego nazwa wywodzi się od kanonu jest jedną z najstarszych nauk prawa I obejmuje normy funkcjonujące w poszczególnych kościołach. Studia w tym zakresie trwają pięć lat, co oznacza, że zakończone są pracą magisterską oraz przyznaniem tytułu magistra prawa kanonicznego. Jeżeli zatem religia nie jest dla Ciebie sprawą obojętną I chciałbyś przełożyć Twoje zainteresowania na pracę zawodową to prawo kanoniczne może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej.

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo kanoniczne? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętego prawa kanonicznego w ujęciu metodologicznym, teoretycznym czy etycznym, a także z dziedziny wiedzy dotyczącej aspektów prawno-kanonicznych. Treści podstawowe dotyczące etyki, filozofii prawa czy prawa rzymskiego. Natomiast przedmioty kierunkowe skupiają się na historii kościelnej prawa polskiego, teorii prawa kościelnego, ustroju kościoła oraz wszelkich praw kanonicznych. Przykładowymi przedmiotami są: Normy ogólne prawa kanonicznego, Prawo cywilne, Postępowanie cywilne, Prawo rodzinne i opiekuńcze czy Kościelne prawo majątkowe. Jednym zdaniem, staniesz się ekspertem w tej dziedzinie!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku prawo kanoniczne? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako prawnik w kancelariach adwokackich i notarialnych prawnik w instytucjach finansowo-bankowych. Będziesz mógł także pracować w instytucjach kościelnych jako adwokat kościelny, sędzia i notariusz sądu kościelnego, promotor sprawiedliwości w procesach kościelnych czy prawnik instytucji kościelnych. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to prawo kanoniczne może być ciekawym kierunkiem dającym Ci przepustkę do kariery zawodowej!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku prawo kanoniczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, filozofia, geografia, historia, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO KANONICZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawo kanoniczne

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • rozumienia pochodzenia prawa kanonicznego,
  • pojęć oraz zasad prawnych,
  • historii współczesnych instytucji prawa i prawa kanonicznego, rozumienia pochodzenia i celu oraz zadań normy kanonicznej,
  • dostrzegania oraz rozumienia do działalności ewangelizacyjnej Kościoła,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawo kanoniczne

Absolwent kierunku prawo kanoniczne znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • prawnik w kancelariach adwokackich i notarialnych,
  • prawnik w instytucjach finansowo-bankowych,
  • adwokat kościelny,
  • notariusz sądu kościelnego,
  • prawnik instytucji kościelnych.

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO KANONICZNE

Komentarze (1)

Maciej odpowiedz

Prawo kanoniczne chroni pedofili w sukienkach i różowych kondonach na łbie.