Dialog i doradztwo społeczne

Dialog i doradztwo społeczne

Dodaj do ulubionych

Dialog i doradztwo społeczne studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Dialog i doradztwo społeczne to kierunek, dzięki któremu można zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza różnych nauk społecznych. Studenci w trakcie nauki dbają także o rozwój kompetencji interpersonalnych związanych z komunikacją. Warto podkreślić, że nauka na tym kierunku ma charakter praktycznych i część przedmiotów ma formę ćwiczeń prowadzonych metodą warsztatową.

Zajęcia, które znalazły się w programie kształcenia, pozwolą na jak najlepsze poznanie kapitału ludzkiego oraz wzbogacą studentów o kompetencje mediacyjne. Studenci uczą się także jak najbardziej efektywnego zarządzania kapitałem ludzkim. A jak można kształtować swoją karierę po zakończeniu nauki? Na absolwentów czekać będą różnorodne instytucje zajmujące się wspieraniem dialogu społecznego.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne:

 • biologia,
 • filozofia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DIALOG I DORADZTWO SPOŁECZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Dialog i doradztwo społeczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Dialog i doradztwo społeczne - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DIALOG I DORADZTWO SPOŁECZNE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DIALOG I DORADZTWO SPOŁECZNE STUDIA I STOPNIA

DIALOG I DORADZTWO SPOŁECZNE STUDIA II STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dialog i doradztwo społeczne

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując dialog i doradztwo społeczne

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim poznasz wiele technik interpersonalnych, dzięki którym nauczysz się skutecznie i sprawnie niwelować konflikty społeczne.

Co więcej, poznasz tajniki mediacji w sprawach cywilnych czy karnych oraz zostaniesz przygotowany do prowadzenia zajęć z ludźmi, którzy są zagrożeni wypaleniem zawodowym lub osobami bezrobotnymi.

Ze względu na ciągły kontakt z ludźmi czekają na Ciebie również zajęcia z zakresu umiejętności miękkich.  Dzięki takiemu wykształceniu będziesz mógł podjąć pracę jako coach lub doradca public relations

Jeżeli zatem czujesz, że nauki humanistyczne są Twoją mocną stroną, a jednocześnie lubisz nieść pomoc innym i jesteś gotowy na nieustanną pracę z ludźmi to niewątpliwie jest to kierunek dla Ciebie!

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • podstawowej wiedzy filozoficznej, etycznej i psychologicznej,
 • etyki i bioetyki oraz zasad i metodologii etycznej oceny zjawisk społecznych,
 • relacji psychologii do nauk teologicznych i podstaw psychologii rozwojowej, biologicznych oraz kulturowych uwarunkowań rozwoju, a także teorii wychowania,
 • prawa karnego i cywilnego w zakresie potrzebnym do prowadzenia procedur mediacyjnych, przepisów prawnych odnoszących się do życia małżeńskiego i rodzinnego, standardów postępowania mediacyjnego,
 • podstawowej wiedzy na temat społecznego funkcjonowania człowieka, wpływu sytuacji społecznych na przebieg procesów psychicznych i zachowania ludzi, rodzajów struktur społecznych, zasad treningu interpersonalnego.

Jak wyglądają studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne?

 

1. Tryb i typ studiów

Kończąc kształcenie na kierunku dialog i doradztwo społeczne, zyskujesz pewność posiadania wszechstronnych kompetencji, które mogą zostać wykorzystane zarówno podczas komunikacji w codziennym życiu prywatnym, jak i na arenie zawodowej.

Studia w trybie dziennym umożliwią ci pobieranie edukacji podczas zajęć i wykładów, odbywających się podczas pięciu dni roboczych każdego tygodnia, zgodnie z harmonogramem akademickim.

Pamiętaj, że szczegółowa siatka kształcenia może się różnić w obrębie różnych uczelni wyższych, dlatego tuż przed aplikacją na dowolne kierunki społeczne i psychologiczne, zapoznaj się ze stroną internetową wybranej placówki edukacyjnej.

 

Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Nabywane umiejętności

Relacje międzyludzkie, szeroko pojmowana socjologia oraz różnice międzyludzkie, wynikające z cech charakteru i osobowości stanowią przedmiot zainteresowania wielu młodych ludzi, dlatego kierunek dialog i doradztwo społeczne cieszy się popularnością.

Podczas edukacji na studiach zgłębisz nie tylko teorię mediacji, skutecznych negocjacji i niezbędnej do prowadzenia efektywnych rozmów asertywności, ale również poznasz praktyczną stronę komunikacji na różnych płaszczyznach, rozwiniesz kompetencje interpersonalne oraz dowiesz się nieco o skutecznych sposobach rozwiązywania konfliktów w rodzinie i innych grupach społecznych.

Przedmioty, z którymi zetkniesz się podczas kształcenia, to między innymi: mediacje społeczne, antropologia filozoficzna, problemy i dysfunkcje w życiu rodzinnym, prawo rodzinne i opiekuńcze, trening umiejętności wychowawczych.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Program studiów przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pogłębić swoją formację intelektualną, ale również duchową i moralną. Na pewno odnajdą się na nim osoby, które zainteresowane są aktywizacją kapitału ludzkiego oraz szeroko pojętą pomocą innym.

Kierunek Dialog i doradztwo społeczne powstał z myślą o kompleksowym przygotowaniu studentów do pracy trenera indywidualnego lub grupowego. Jeżeli zatem od zawsze byłeś zaangażowany w pracę społeczną to być może te studia będę świetną kontynuacją Twoich zainteresowań!

 

4. Gdzie studiować dialog i doradztwo społeczne

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek dialog i doradztwo społeczne:

Ile trwają studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne?

Studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Cykl kształcenia na kierunku dialog i doradztwo społeczne składa się z dwóch komplementarnych etapów. Po ukończeniu trzyletniej nauki na pierwszym stopniu studiów, przystąpisz do obrony pracy licencjackiej. Studia magisterskie drugiego stopnia na dialogu i doradztwie społecznym składają się z czterech semestrów, czyli wymagają od przyszłych absolwentów poświęcenia dwóch lat na edukację, która prawdopodobnie zaowocuje jeszcze lepszymi perspektywami zawodowymi.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku dialog i doradztwo społeczne

Absolwent kierunku dialog i doradztwo społeczne znajdzie zatrudnienie jako:
 • trener indywidualny i grupowy,
 • doradca public relations w sprawach aktywizacji zasobów ludzkich,
 • mediator w sprawach karnych, cywilnych i sporów wielostronnych,
 • doradca życia rodzinnego w poradniach rodzinnych,
 • asystent rodzinny w urzędach samorządu terytorialnego.

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIALOG I DORADZTWO SPOŁECZNE

Komentarze (1)

JAN odpowiedz

Większość możliwości pracy po tych studiach nie są zgodne z prawdą: trener indywidualny i grupowy- NIE, BRAK ODPOWIDNICH DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE TRENERA doradca public relations w sprawach aktywizacji zasobów ludzkich- BRAK ZAJĘĆ Z PRAWA PRACY, TAKŻE ŻADEN DZIAŁ HR NIE ZATRUDNI AMATORA mediator w sprawach karnych, cywilnych i sporów wielostronnych- DODAM ŻE MEDIATOR SĄDOWY MUSI MIEĆ UKOŃCZONE 26 LAT doradca życia rodzinnego w poradniach rodzinnych, asystent rodzinny w urzędach samorządu terytorialnego. NIE. BY BYĆ ASYSTENTEM RODZINY TRZEBA UKOŃCZYĆ STUDIA O TAKIEJ NAZWIE A NIE SPECJALIZACJĘ