Dialog i doradztwo społeczne

Dialog i doradztwo społeczne

Dodaj do ulubionych

Dialog i doradztwo społeczne studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności dialog i doradztwo społeczne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | dialog i doradztwo społeczne - uczelnie >

Opis kierunku

Dialog i doradztwo społeczne to kierunek, dzięki któremu można zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza różnych nauk społecznych. Studenci w trakcie nauki dbają także o rozwój kompetencji interpersonalnych związanych z komunikacją. Warto podkreślić, że nauka na tym kierunku ma charakter praktycznych i część przedmiotów ma formę ćwiczeń prowadzonych metodą warsztatową.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku dialog i doradztwo społeczne najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, filozofia, historia, informatyka, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Zajęcia, które znalazły się w programie kształcenia, pozwolą na jak najlepsze poznanie kapitału ludzkiego oraz wzbogacą studentów o kompetencje mediacyjne. Studenci uczą się także jak najbardziej efektywnego zarządzania kapitałem ludzkim. A jak można kształtować swoją karierę po zakończeniu nauki? Na absolwentów czekać będą różnorodne instytucje zajmujące się wspieraniem dialogu społecznego.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne:

 • biologia,
 • filozofia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DIALOG I DORADZTWO SPOŁECZNE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dialog i doradztwo społeczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne

Dialog i doradztwo społeczne - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dialog i doradztwo społeczne studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dialog i doradztwo społeczne studia I stopnia

Dialog i doradztwo społeczne studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dialog i doradztwo społeczne

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując dialog i doradztwo społeczne

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim poznasz wiele technik interpersonalnych, dzięki którym nauczysz się skutecznie i sprawnie niwelować konflikty społeczne.

Co więcej, poznasz tajniki mediacji w sprawach cywilnych czy karnych oraz zostaniesz przygotowany do prowadzenia zajęć z ludźmi, którzy są zagrożeni wypaleniem zawodowym lub osobami bezrobotnymi.

Ze względu na ciągły kontakt z ludźmi czekają na Ciebie również zajęcia z zakresu umiejętności miękkich.  Dzięki takiemu wykształceniu będziesz mógł podjąć pracę jako coach lub doradca public relations

Jeżeli zatem czujesz, że nauki humanistyczne są Twoją mocną stroną, a jednocześnie lubisz nieść pomoc innym i jesteś gotowy na nieustanną pracę z ludźmi to niewątpliwie jest to kierunek dla Ciebie!

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • podstawowej wiedzy filozoficznej, etycznej i psychologicznej,
 • etyki i bioetyki oraz zasad i metodologii etycznej oceny zjawisk społecznych,
 • relacji psychologii do nauk teologicznych i podstaw psychologii rozwojowej, biologicznych oraz kulturowych uwarunkowań rozwoju, a także teorii wychowania,
 • prawa karnego i cywilnego w zakresie potrzebnym do prowadzenia procedur mediacyjnych, przepisów prawnych odnoszących się do życia małżeńskiego i rodzinnego, standardów postępowania mediacyjnego,
 • podstawowej wiedzy na temat społecznego funkcjonowania człowieka, wpływu sytuacji społecznych na przebieg procesów psychicznych i zachowania ludzi, rodzajów struktur społecznych, zasad treningu interpersonalnego.

Jak wyglądają studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne?

 

1. Tryb i typ studiów

Kończąc kształcenie na kierunku dialog i doradztwo społeczne, zyskujesz pewność posiadania wszechstronnych kompetencji, które mogą zostać wykorzystane zarówno podczas komunikacji w codziennym życiu prywatnym, jak i na arenie zawodowej.

Studia w trybie dziennym umożliwią ci pobieranie edukacji podczas zajęć i wykładów, odbywających się podczas pięciu dni roboczych każdego tygodnia, zgodnie z harmonogramem akademickim.

Pamiętaj, że szczegółowa siatka kształcenia może się różnić w obrębie różnych uczelni wyższych, dlatego tuż przed aplikacją na dowolne kierunki społeczne i psychologiczne, zapoznaj się ze stroną internetową wybranej placówki edukacyjnej.

 

Studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Nabywane umiejętności

Relacje międzyludzkie, szeroko pojmowana socjologia oraz różnice międzyludzkie, wynikające z cech charakteru i osobowości stanowią przedmiot zainteresowania wielu młodych ludzi, dlatego kierunek dialog i doradztwo społeczne cieszy się popularnością.

Podczas edukacji na studiach zgłębisz nie tylko teorię mediacji, skutecznych negocjacji i niezbędnej do prowadzenia efektywnych rozmów asertywności, ale również poznasz praktyczną stronę komunikacji na różnych płaszczyznach, rozwiniesz kompetencje interpersonalne oraz dowiesz się nieco o skutecznych sposobach rozwiązywania konfliktów w rodzinie i innych grupach społecznych.

Przedmioty, z którymi zetkniesz się podczas kształcenia, to między innymi: mediacje społeczne, antropologia filozoficzna, problemy i dysfunkcje w życiu rodzinnym, prawo rodzinne i opiekuńcze, trening umiejętności wychowawczych.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Program studiów przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pogłębić swoją formację intelektualną, ale również duchową i moralną. Na pewno odnajdą się na nim osoby, które zainteresowane są aktywizacją kapitału ludzkiego oraz szeroko pojętą pomocą innym.

Kierunek Dialog i doradztwo społeczne powstał z myślą o kompleksowym przygotowaniu studentów do pracy trenera indywidualnego lub grupowego. Jeżeli zatem od zawsze byłeś zaangażowany w pracę społeczną to być może te studia będę świetną kontynuacją Twoich zainteresowań!

 

4. Gdzie studiować dialog i doradztwo społeczne

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek dialog i doradztwo społeczne:

Ile trwają studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne?

Studia na kierunku dialog i doradztwo społeczne trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Cykl kształcenia na kierunku dialog i doradztwo społeczne składa się z dwóch komplementarnych etapów. Po ukończeniu trzyletniej nauki na pierwszym stopniu studiów, przystąpisz do obrony pracy licencjackiej. Studia magisterskie drugiego stopnia na dialogu i doradztwie społecznym składają się z czterech semestrów, czyli wymagają od przyszłych absolwentów poświęcenia dwóch lat na edukację, która prawdopodobnie zaowocuje jeszcze lepszymi perspektywami zawodowymi.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku dialog i doradztwo społeczne

Absolwent kierunku dialog i doradztwo społeczne znajdzie zatrudnienie jako:
 • trener indywidualny i grupowy,
 • doradca public relations w sprawach aktywizacji zasobów ludzkich,
 • mediator w sprawach karnych, cywilnych i sporów wielostronnych,
 • doradca życia rodzinnego w poradniach rodzinnych,
 • asystent rodzinny w urzędach samorządu terytorialnego.

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIALOG I DORADZTWO SPOŁECZNE

Komentarze (1)

JAN odpowiedz

Większość możliwości pracy po tych studiach nie są zgodne z prawdą: trener indywidualny i grupowy- NIE, BRAK ODPOWIDNICH DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE TRENERA doradca public relations w sprawach aktywizacji zasobów ludzkich- BRAK ZAJĘĆ Z PRAWA PRACY, TAKŻE ŻADEN DZIAŁ HR NIE ZATRUDNI AMATORA mediator w sprawach karnych, cywilnych i sporów wielostronnych- DODAM ŻE MEDIATOR SĄDOWY MUSI MIEĆ UKOŃCZONE 26 LAT doradca życia rodzinnego w poradniach rodzinnych, asystent rodzinny w urzędach samorządu terytorialnego. NIE. BY BYĆ ASYSTENTEM RODZINY TRZEBA UKOŃCZYĆ STUDIA O TAKIEJ NAZWIE A NIE SPECJALIZACJĘ

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie