STUDIA NAD BUDDYZMEM studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Buddyzm to system filozoficzno-religijny, którego początków należy upatrywać już w bardzo dawnej historii sięgającej czasów przed naszą erą. Jego zasięgi objęły głównie centralną, południowo-wschodnią i wschodnią Azję. Jednak, ze względu na pokojowy charakter tej doktryny, buddyzm zyskał i nadal zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, a ludzie często decydują się na związanie swojej przyszłości z tą filozofią.

Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny świat, powstał niezwykle interesujący kierunek: studia nad buddyzmem. Ich program skierowany jest do wszystkich tych, który chcą dowiedzieć się więcej na temat innych, odmiennych od naszych kultur oraz poznać specyfikę buddyzmu. Jeżeli więc jesteś osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy, a dodatkowo chciałbyś zdobyć nieszablonowe wykształcenie i szansę na atrakcyjną pracę, to studia nad buddyzmem będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia nad buddyzmem?

 


Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów i ich niezwykle bogatą tematycznie ofertę, będziesz mia możliwość zdobycia wiedzy z zakresu różnych aspektów oscylujących wokół złożonego zagadnienia, jakim jest buddyzm. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej na temat historii i specyfiki tej doktryny filozoficzno-religijnej. 

W trakcie kursu zagłębisz się także w takie nauki jak metodologia, religioznawstwo czy socjologia, a także szerzej zapoznasz się z filozofią indyjska oraz chińską. Oprócz wiedzy kulturoznawczej będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i nauczyć się posługiwać językiem tybetańskim, chińskim lub sanskrytem oraz dodatkowo, językiem angielskim co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 


Jaka praca po tym kierunku?

 


Po ukończeniu studiów nad buddyzmem będziesz miał wszechstronne wykształcenie i bogatą wiedzę kulturoznawczą. Uzyskane kompetencje i szerokie kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w wielu, różnorodnych zawodach. Jako absolwent będziesz mógł podjąć zatrudnienie w licznych instytucjach kultury, zajmujących się promowaniem buddyzmu oraz kultury azjatyckiej. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik specjalistycznych wydawnictw, redakcji czasopism czy mediów. 

Równie ciekawą opcją jest związanie swojej zawodowej przyszłości z branżą turystyczną, jako kierownik biura podróży czy przewodnik lub pilot wycieczek zagranicznych. Co więcej, znajomość języków obcych na poziomie zaawansowanym otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego unikatowego i zarazem niezwykle perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, geografii, WOSu lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAD BUDDYZMEM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA NAD BUDDYZMEM

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NAD BUDDYZMEM:

 • znajomość historii buddyzmu
 • znajomość kultur azjatyckich
 • wiedza socjologiczna
 • znajomość filozofii indyjskiej i chińskiej
 • wiedza z zakresu religioznawstwa
 • wiedza z zakresu metodologii

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD BUDDYZMEM STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD BUDDYZMEM STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAD BUDDYZMEM:

 • branża turystyczna
 • pilot/przewodnik wycieczek zagranicznych
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • instytucje kultury
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • kariera międzynarodowa
 • szkoły językowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAD BUDDYZMEM

Komentarze (0)