STUDIA NAD BUDDYZMEM

STUDIA NAD BUDDYZMEM

Dodaj do ulubionych

STUDIA NAD BUDDYZMEM studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Studia nad buddyzmem to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku studia nad buddyzmem
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku studia nad buddyzmem rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | studia nad buddyzmem - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności studia nad buddyzmem możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | studia nad buddyzmem - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku studia nad buddyzmem najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: filozofia, historia, historia muzyki, historia sztuki, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku studia nad buddyzmem:

 • filozofia,
 • historia,
 • historia muzyki,
 • historia sztuki,
 • język obcy,
 • język polski,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAD BUDDYZMEM

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Studia nad buddyzmem stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

STUDIA NAD BUDDYZMEM - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Studia nad buddyzmem studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Studia nad buddyzmem studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia nad buddyzmem

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NAD BUDDYZMEM:

Czego nauczysz się na kierunku studia nad buddyzmem?
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów i ich niezwykle bogatą tematycznie ofertę, będziesz mia możliwość zdobycia wiedzy z zakresu różnych aspektów oscylujących wokół złożonego zagadnienia, jakim jest buddyzm.

Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej na temat historii i specyfiki tej doktryny filozoficzno-religijnej

W trakcie kursu zagłębisz się także w takie nauki jak metodologia, religioznawstwo czy socjologia, a także szerzej zapoznasz się z filozofią indyjska oraz chińską. 

Oprócz wiedzy kulturoznawczej będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i nauczyć się posługiwać językiem tybetańskim, chińskim lub sanskrytem oraz dodatkowo, językiem angielskim co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość historii buddyzmu
 • znajomość kultur azjatyckich
 • wiedza socjologiczna
 • znajomość filozofii indyjskiej i chińskiej
 • wiedza z zakresu religioznawstwa
 • wiedza z zakresu metodologii

Jak wyglądają studia na kierunku studia nad buddyzmem?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek studia nad buddyzmem jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku Studia nad buddyzmem możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk humanistycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek studia nad buddyzmem, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, kulturowych, humanistycznych czy historycznych. Studenci będą mieli okazję korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Wybrane zagadnienia filozofii
 • Buddyzm – wprowadzenie do pojęć, idei i kierunków
 • Upadek buddyzmu w Indiach
 • W starożytnym Egipcie – sztuka, kultura, życie codzienne

 

3. Nabywane umiejętności

Program nauczania na kierunku studia nad buddyzmem będzie miał w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności i kompetencji zawodowych. Studenci nauczą się interpretować i analizować różnorodne zjawiska społeczne i kulturowe, zachodzące we współczesnym świecie.

Ponadto poznają język tybetański, chiński lub sanskryt, co zwiększy ich szanse na rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Studia umożliwiają także wiele ciekawych zagranicznych wyjazdów terenowych czy wymian studenckich.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Buddyzm to system filozoficzno-religijny, którego początków należy upatrywać już w bardzo dawnej historii sięgającej czasów przed naszą erą. Jego zasięgi objęły głównie centralną, południowo-wschodnią i wschodnią Azję.

Jednak, ze względu na pokojowy charakter tej doktryny, buddyzm zyskał i nadal zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, a ludzie często decydują się na związanie swojej przyszłości z tą filozofią.

Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny świat, powstał niezwykle interesujący kierunek: studia nad buddyzmem. Ich program skierowany jest do wszystkich tych, który chcą dowiedzieć się więcej na temat innych, odmiennych od naszych kultur oraz poznać specyfikę buddyzmu.

Jeżeli więc jesteś osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy, a dodatkowo chciałbyś zdobyć nieszablonowe wykształcenie i szansę na atrakcyjną pracę, to studia nad buddyzmem będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!

 

5. Gdzie studiować kierunek Studia nad buddyzmem

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Studia nad buddyzmem:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Studia nad buddyzmem trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku studia nad buddyzmem będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAD BUDDYZMEM:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów nad buddyzmem będziesz miał wszechstronne wykształcenie i bogatą wiedzę kulturoznawczą. Uzyskane kompetencje i szerokie kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w wielu, różnorodnych zawodach.

Jako absolwent będziesz mógł podjąć zatrudnienie w licznych instytucjach kultury, zajmujących się promowaniem buddyzmu oraz kultury azjatyckiej. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik specjalistycznych wydawnictw, redakcji czasopism czy mediów. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej zawodowej przyszłości z branżą turystyczną, jako kierownik biura podróży czy przewodnik lub pilot wycieczek zagranicznych.

Co więcej, znajomość języków obcych na poziomie zaawansowanym otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

 

Absolwent kierunku Studia nad buddyzmem znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • branża turystyczna
 • pilot/przewodnik wycieczek zagranicznych
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • instytucje kultury
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • kariera międzynarodowa
 • szkoły językowe

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAD BUDDYZMEM

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie