Dodaj do ulubionych

ZIELONA URBANISTYKA studia - kierunek studiów


Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, myśl ekologiczna oraz działania pro środowiskowe zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Coraz więcej ludzi decyduje się na życie w zgodzie z otaczającym ich ekosystemem i środowiskiem naturalnym, zmieniając swoje codzienne nawyki i przyzwyczajenia. Jednak, tego typu filozofia zwiększa swoje zasięgi i często determinuje pracę wielu przedsiębiorstw z różnorodnych gałęzi gospodarki.

Jedną z dyscyplin, w której można zaobserwować duże zmiany spowodowane ekologią jest urbanistyka i architektura. Obecnie, przy planowaniu i projektowaniu przestrzeni miejskiej, coraz częściej należy pamiętać o środowisku naturalnym i ekologicznych rozwiązaniach, które pozwolą na jak największą symbiozę natury i cywilizacji. Jako odpowiedź na tego typu tendencje, powstał nowoczesny i idealnie dopasowany do potrzeb obecnego rynku pracy, zielona urbanistyka. Jeżeli więc masz liczne zainteresowania związane z architekturą, ekologią czy naukami przyrodniczymi, to te perspektywiczne studia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!

 

Czego nauczysz się na kierunku zielona urbanistyka?

Zielona urbanistyka to studia o niezwykle bogatym i wieloaspektowym programie nauczania, który łączy w sobie kilka, pozornie niezwiązanych ze sobą dyscyplin naukowych, dzięki czemu będziesz miał okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu różnorodnych obszarów tematycznych. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, na których dowiesz się więcej o architekturze krajobrazu, ogrodnictwie, czy planowaniu przestrzennym.

Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę związana z ochroną środowiska i ekologią oraz nauczysz się stosować ją w praktyce, co niewątpliwie wykorzystasz podczas swojej przyszłej pracy zawodowej. W ofercie kształcenia przewidziano także wiele różnorodnych wyjazdów terenowych i praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje. Oprócz wiedzy kierunkowej, wykształcisz także zdolności językowe czym zwiększysz swoje perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle nowoczesnego i prestiżowego kierunku będziesz miał rozbudowaną i wieloaspektową wiedzę z zakresu architektury, projektowania, ogrodnictwa i ekologii. Zdobyte, podczas studiów, kompetencje i kwalifikacje zawodowe, sprawią że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i satysfakcjonującą pracę dopasowaną do zdobytego przez siebie wykształcenia. Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik biur projektowych i architektonicznych, szczególnie tych skupionych na projektowaniu krajobrazu i przestrzeni miejskich.

Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w administracji miejskiej czy firmach deweloperskich. Równie ciekawą opcją zawodową może być związanie swojej przyszłości z agencjami nieruchomości lub międzynarodowymi firmami i korporacjami. Po ukończeniu studiów będziesz mógł także założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą skupioną wokół kwestii architektonicznych i projektowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że zielona urbanistyka to studia drugiego stopnia, w procesie rekrutacji będziesz musiał przestawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZIELONA URBANISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zielona urbanistyka

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Rolnictwo, leśnictwo i rybołóstwo

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA:

   • wiedza z zakresu architektury krajobrazu
   • wiedza z zakresu ogrodnictwa
   • wiedza przyrodnicza
   • wiedza ekologiczna
   • wiedza z zakresu ochrony środowiska
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność planowania przestrzennego
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • znajomość specjalistycznej terminologii

   Jak wyglądają studia na kierunku zielona urbanistyka?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek zielona urbanistyka zdobędą wszechstronne wykształcenie przyrodnicze.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku zielona urbanistyka zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, geograficznych oraz architektonicznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat ekologii i ochrony środowiska. Program kształcenia zakłada realizacje wielu interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Historia i teoria architektury krajobrazu
   • Projektowanie architektoniczne i urbanistyczne - podstawy projektowania proekologicznego
   • Planowanie urbanistyczne i transport – regionalne i miejscowe
   • Roślinoznawstwo

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na kierunku zielona urbanistyka będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci wykształcą szereg cennych umiejętności. Przede wszystkim nauczą się projektować rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne, zgodnie z wytycznymi dotyczących ekologii i ochrony środowiska. Ponadto poznają oni podstawy projektowania przy zastosowaniu profesjonalnych programów i narzędzi informatycznych. Program nauczania zakłada także realizacje ciekawych wyjazdów terenowych czy praktyk, dzięki którym studenci zdobędą niezwykle ważne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Kierunek zielona urbanistyka można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku zielona urbanistyka na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA:

   • biura projektowe
   • biura architektoniczne
   • projektant krajobrazu
   • projektant przestrzeni miejskiej
   • administracja państwowa
   • firmy zajmujące się ochroną środowiska i promowaniem zachowań ekologicznych
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • własna działalność gospodarcza

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA

   Komentarze (0)