ZIELONA URBANISTYKA studia - kierunek studiów


 

Współcześnie, myśl ekologiczna oraz działania pro środowiskowe zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Coraz więcej ludzi decyduje się na życie w zgodzie z otaczającym ich ekosystemem i środowiskiem naturalnym, zmieniając swoje codzienne nawyki i przyzwyczajenia. Jednak, tego typu filozofia zwiększa swoje zasięgi i często determinuje pracę wielu przedsiębiorstw z różnorodnych gałęzi gospodarki.

Jedną z dyscyplin, w której można zaobserwować duże zmiany spowodowane ekologią jest urbanistyka i architektura. Obecnie, przy planowaniu i projektowaniu przestrzeni miejskiej, coraz częściej należy pamiętać o środowisku naturalnym i ekologicznych rozwiązaniach, które pozwolą na jak największą symbiozę natury i cywilizacji. Jako odpowiedź na tego typu tendencje, powstał nowoczesny i idealnie dopasowany do potrzeb obecnego rynku pracy, zielona urbanistyka. Jeżeli więc masz liczne zainteresowania związane z architekturą, ekologią czy naukami przyrodniczymi, to te perspektywiczne studia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!

 

Czego nauczysz się na kierunku zielona urbanistyka?

Zielona urbanistyka to studia o niezwykle bogatym i wieloaspektowym programie nauczania, który łączy w sobie kilka, pozornie niezwiązanych ze sobą dyscyplin naukowych, dzięki czemu będziesz miał okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu różnorodnych obszarów tematycznych. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, na których dowiesz się więcej o architekturze krajobrazu, ogrodnictwie, czy planowaniu przestrzennym.

Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę związana z ochroną środowiska i ekologią oraz nauczysz się stosować ją w praktyce, co niewątpliwie wykorzystasz podczas swojej przyszłej pracy zawodowej. W ofercie kształcenia przewidziano także wiele różnorodnych wyjazdów terenowych i praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje. Oprócz wiedzy kierunkowej, wykształcisz także zdolności językowe czym zwiększysz swoje perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle nowoczesnego i prestiżowego kierunku będziesz miał rozbudowaną i wieloaspektową wiedzę z zakresu architektury, projektowania, ogrodnictwa i ekologii. Zdobyte, podczas studiów, kompetencje i kwalifikacje zawodowe, sprawią że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i satysfakcjonującą pracę dopasowaną do zdobytego przez siebie wykształcenia. Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik biur projektowych i architektonicznych, szczególnie tych skupionych na projektowaniu krajobrazu i przestrzeni miejskich.

Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w administracji miejskiej czy firmach deweloperskich. Równie ciekawą opcją zawodową może być związanie swojej przyszłości z agencjami nieruchomości lub międzynarodowymi firmami i korporacjami. Po ukończeniu studiów będziesz mógł także założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą skupioną wokół kwestii architektonicznych i projektowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że zielona urbanistyka to studia drugiego stopnia, w procesie rekrutacji będziesz musiał przestawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZIELONA URBANISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Rolnictwo, leśnictwo i rybołóstwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA:

 • wiedza z zakresu architektury krajobrazu
 • wiedza z zakresu ogrodnictwa
 • wiedza przyrodnicza
 • wiedza ekologiczna
 • wiedza z zakresu ochrony środowiska
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność planowania przestrzennego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość specjalistycznej terminologii

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA:

 • biura projektowe
 • biura architektoniczne
 • projektant krajobrazu
 • projektant przestrzeni miejskiej
 • administracja państwowa
 • firmy zajmujące się ochroną środowiska i promowaniem zachowań ekologicznych
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA

Komentarze (0)