Ekonomia studia II stopnia Szczecin

Ekonomia studia II stopnia Szczecin

Ekonomia studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

 ekonomia

Odkryj ekonomię w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Ekonomia studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Ekonomia w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Ekonomia studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek ekonomia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek ekonomia w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku ekonomia będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci będą musieli zaliczyć obowiązkowy test kwalifikacyjny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekonomia w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia w Szczecinie?

Interesujesz się naukami ścisłymi, a szczególnie matematyką? Doskonale orientujesz się w obecnej sytuacji gospodarczej, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej? Co więcej posiadasz zdolności analitycznego myślenia? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania to kierunek ekonomia w Szczecinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

Współcześnie, w czasach rozwoju gospodarczego, rośnie zapotrzebowanie na wszechstronnie wykształconych ekonomistów, którzy mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy. Dlatego też, jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość z prężnie rozwijającą się branżą finansową, to koniecznie aplikuj na kierunek ekonomia w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekonomia w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek ekonomia będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk matematycznych, gospodarczych i finansowych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, między innymi takich jak:

 • ekonomia menedżerska
 • rachunkowość projektów
 • centra logistyczne
 • ekonomia matematyczna

Program kształcenia zakłada również realizacje modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. W czasie studiów poznasz także regulacje prawa finansowego i podatkowego i nauczysz się wykorzystywać je w praktyce. Ponadto, skupisz się na rozwijaniu kompetencji z zakresu zarządzania i marketingu. Jako student będziesz miał okazję poznać specyfikę poszczególnych rynków finansowych oraz dowiedzieć się więcej na temat ekonomii międzynarodowej. Uzyskaną wiedzę i kompetencje z powodzeniem wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Ekonomia w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku ekonomia w Szczecinie trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Studia ekonomiczne kształcą specjalistów, którzy dzięki swojej zróżnicowanej wiedzy i wszechstronnym kompetencjom, bez problemu odnajdują się na obecnym rynku pracy. Jako absolwent ekonomii znajdziesz ciekawą i perspektywiczną prace w branży finanasowej.

Uzysakną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz zatrudniając się w bankowości, agencjach ubezpieczeniowych czy kredytowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z biurami rachunkowymi lub działami księgowości. Co więcej, znajdziesz pracę w firmach doradczych i konsultingowych oraz na stanowisku doradcy inwestycyjnego i biznesowego. Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w zawodzie analityka finansowego i audytora.

Po ukończeniu studiów będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje potrzebne do założenia własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Dobrym pomysłem będzie także kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i tym samym rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

Gdzie studiować na kierunku ekonomia (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek ekonomia (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Uniwersytet Szczeciński
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki ekonomiczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W SZCZECINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK EKONOMIA

Komentarze (0)