Transport studia I stopnia Szczecin

Transport studia I stopnia Szczecin

Transport studia I stopnia Szczecin

Studia I stopnia w Szczecinie 

transport

Odkryj kierunek transport w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Transport studia I stopnia (inżynierskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku transport w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Transport studia I stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek transport

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie transport jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Navigation (in english) stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku navigation (in english)

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek transport w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku transport najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • przedmiot dodatkowy

 

Aby zostać studentem kierunku transport w Szczecinie będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z fizyki, chemii, geografii lub informatyki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Transport w Szczecinie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku transport w Szczecinie?

Transport to według definicji przemieszczanie ludzi lub ładunku w w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków. Stanowi on niezwykle istotny dział gospodarki, który zaspokaja jej potrzeby związane z produkcją, handlem, przewozem oraz dodatkowo wpływa na wzrost zainteresowania turystyką krajową i międzynarodową. Współcześnie, w dobie globalizacji, podejmowania współpracy z zagranicznymi kontrahentami oraz coraz większej popularności wyjazdów zagranicznych, rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu transportu. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek transport w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia logistyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych oraz technicznych. Dodatkowym atutem będą takie cechy jak: umiejętność analitycznego myślenia czy rozwinięte zdolności organizacyjne.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku transport możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku transport w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek transport w Szczecinie będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych oraz logistycznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi obszarami tematycznymi, między innymi takich jak;

 • infrastruktura transportu naziemnego i powietrznego
 • ochrona środowiska
 • bezpieczeństwo w transporcie
 • metrologia

W czasie studiów dowiesz się więcej także na temat przemieszczania ludzi ładunków przy wykorzystaniu współczesnych środków technicznych. Ponadto, nauczysz się zarządzać łańcuchem dostaw oraz rozwiązywania problemów związanych z kierowaniem i nadzorowaniem procesów transportowych. Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Transport w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku transport trwają trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł inżyniera.

Gdzie studiować na kierunku transport (studia I stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek transport (studia I stopnia) w Szczecinie

 • Akademia Morska w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Jaka praca po studiach?

Studia logistyczne w Szczecinie kształcą profesjonalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. W czasie studiów na kierunku transport uzyskasz wiedzę i kwalifikacje, które pozwolą Ci zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę zawodową.

Przede wszystkim idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm transportowych i spedycyjnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami montażowo serwisowymi. Absolwenci często decydują się na pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub handlowych, gdzie mogą wykorzystać zarówno swoją wiedzę techniczną, jak i umiejętności z zakresu zarządzania.

Równie ciekawą opcją może być praca w zakładach obsługowo-naprawczych technicznych środków transportu lub w jednostkach organizacji służb ruchu drogowego. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Kierunki logistyka i transport w Szczecinie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 


 

POZOSTAŁE UCZELNIE W SZCZECINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK TRANSPORT

Komentarze (0)