Psychologia kliniczna

Psychologia kliniczna

Psychologia kliniczna

Studia w Poznaniu

psychologia kliniczna

Odkryj studia psychologia kliniczna w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Psychologia kliniczna studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia kliniczna to popularna propozycja kształcenia przeznaczona dla osób, które w życiu zawodowym chcą zajmować się diagnostyką i terapią zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży i ich rodzin. Ta dziedzina nauki specjalizuje się także w profilaktyce zdrowia psychicznego, promowaniu rozwoju osobistego i optymalnego funkcjonowania ludzi.

Dzięki realizowanym zajęciom studenci mogą opanować umiejętności odnoszące się do prawidłowego identyfikowania zaburzeń psychicznych oraz planowania postępowania diagnostycznego. Wśród najważniejszych przedmiotów znajdziemy między innymi: komunikację z chorym, pomoc psychologiczną w psychologii klinicznej, profilaktykę i diagnostykę zaburzeń psychicznych i zachowania, psychologię kliniczną dzieci i młodzieży.

Absolwenci zatrudniani są na przykład w instytucjach, które zajmują się diagnostyką, opiniowaniem, a także oddziaływaniem psychologicznym i społecznym w stosunku do osób z różnymi problemami rozwojowymi lub zdrowotnymi.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia Psychologia kliniczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)