Teleinformatyka to kompleksowo opracowany kierunek, który odpowiada na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do informatyki i telekomunikacji.
Uczą się wykorzystywać narzędzia informatyczne w zastosowaniach telekomunikacyjnych, uwzględniają przy tym najnowsze osiągnięcia telekomunikacji w aplikacjach informatycznych.
Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach laboratoryjnych, komputerowych, wykładowych. Studenci rozwijają umiejętności sprowadzające się do projektowania, eksploatacji i testowania sieci komputerowych, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych, a także do projektowania i testowania systemów komputerowych oraz oprogramowania systemów informatycznych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Teleinformatyka możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Teleinformatykę możesz studiować na pierwszym i drugim stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku (siedem semestrów). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia, a realizowane są w trakcie trzech semestrów (półtora roku). Ich ukończenie umożliwia zdobycie tytuły magistra inżyniera.
Kształcenie na studiach informatycznych tego typu odbywa się przede wszystkim stacjonarnie. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. Studia dzienne na uczelniach publicznych są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie edukacji w ramach kierunku teleinformatyka studenci zdobywają wiedzę z zakresu fizyki, informatyki i matematyki, która ułatwia zrozumienie funkcjonowania systemów teleinformatycznych, a także umożliwia formułowanie i rozwiązywanie prostych zadań z tego zakresu.
Studenci uczą się tworzyć proste projekty programistyczne (na przykład aplikacje internetowe) oraz projektować systemy informatyczne: sieciowe, bazodanowe, wbudowane. Będziesz miał/a okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do teorii obwodów i sygnałów elektrycznych, metrologii, analogowych i cyfrowych układów, systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych.
Nabędziesz także kompetencje w zakresie pomiaru, analizy, symulacji oraz projektowania prostych układów elektronicznych oraz rozwiniesz umiejętności odnoszące się do interpretacji, prezentacji i dokumentacji wyników eksperymentu lub projektu.