Applied Anthropology - Lublin

Applied Anthropology - Lublin

Studia na kierunku applied anthropology w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Applied anthropology stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

29.01.2024

Applied Anthropology studia Lublin - 2024 | woj. Lubelskie

Studia na kierunku applied anthropology to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

 Applied Anthropology - Lublin
Studia na kierunku applied anthropology w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku applied anthropology możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Wydział Filozofii KUL).
 

Opis kierunku

Studia w Lublinie na kierunku applied anthropology to studia skupiające się na przekazaniu wiedzy oraz umiejętności między innymi z zakresu rozległej wiedzy o człowieku zarówno w wymiarze biologicznym, filozoficznym, społeczno-kulturowym, historycznym oraz językowym. Uczestnicy zajęć zgłębiają tajniki sposobów funkcjonowania różnych perspektyw postrzegania rzeczywistości oraz wielorakich kontekstów poznawczych i życiowych społeczności. Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzy dotyczącej zarządzania międzykulturowego oraz pośrednictwa międzykulturowego.

 

Praca po studiach

Absolwenci applied anthropology dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi w międzykulturowych obszarach biznesu, zdrowia i edukacji, a także w międzynarodowych oraz polskich organizacjach humanitarnych i nie tylko. Studia z zakresu applied anthropology dają studentom szerokie możliwości rozwijania kariery, dzięki czemu po studiach każdy znajdzie swoją ścieżkę zawodową, w której będzie odnajdował i czuł się najlepiej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Applied Anthropology w Lublinie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku Applied anthropology, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Applied anthropology w Lublinie?

Studia w Lublinie na kierunku Applied anthropology to studia prowadzone w języku angielskim skupiające się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Program studiów pozwala studentom rozwinąć umiejętności oraz zdobyć wiedzę między innymi z zakresu szeroko rozumianej wiedzy dotyczącej człowieka, oraz kompetencjcji w obszarze zarządzania.

Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach studenci zdobędą praktyczną wiedzę, oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

1. Typ i tryb studiów

 

Studia na kierunku applied anthropology możemy podzielić na:

 

1. Typ:

 • Studia I stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

 

Applied antropology to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje między innymi z zakresu podstaw archeologii, znajomości historii antropologii, umiejętności negocjacyjnych oraz znajmości języka angielskiego oraz dodatkowego języka obcego.

 

Program studiów dostarcza studentom również wiedzy między innymi z zakresu antropologii biologicznej, antropologii społecznej oraz kulturowej, a także polityki międzynarodowej.

 

Studenci nauczą się również udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzą się jak pracować z osobami, które są wykluczonymi i potrzebującymi, a także nauczą się prawidłowego interpretowania i analizowania procesów antropologicznych oraz kulturowych i zdobęa istotne kompetencje miękkie, którymi są między innymi komunikatywność czy umiejętność pracy we wszelkiego rodzaju zespołach.

Uczelnie w Lublinie - kierunek applied anthropology:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Filozofii KUL) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU APPLIED ANTROPOLOGY W LUBLINIE?

Studia na kierunku applied anthropology trwają 3 lata (studia I stopnia).

Applied anthropology w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU APPLIED ANTROPOLOGY W LUBLINIE?

Absolwenci studiów na kierunku applied antropology, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności zarówno z obszaru antropologii biologicznej, jak i społecznej oraz kompetencjom językowym mają szerokie możliwości zawodowe.

Absolwenci między innymi mogą znaleźć zatrudnienie w agencjach pomocowych, w międzykulturowych obszarach biznesu, zdrowia i edukacji organizacjach społecznych i kulturalnych oraz organizacjach non-profit .

Absolwenci bez problemu znajdą pracę również na innych stanowiskach we wszelkiego rodzaju firmach oraz przedsiębiorstwach, które potrzebują osób posiadających znakomitą znajomość języka angielskiego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku applied antropology:

 • agencjach pomocowych ,
 • organizacjach non-profit ,
 • obszary edukacji,
 • polskie organizacje humanitarne ,
 • organizacjach społecznych ,
 • instytucjach naukowo-badawczych ,
 • obszary zdrowia ,
 • instytucjach międzynarodowych ,
 • mediach ,
 • obszary biznesu ,
 • międzynarodowe organizacje humanitarne .

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Applied anthropology Lublin studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Applied anthropology Lublin studia stacjonarne

Applied anthropology w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu