Logistyka studia zaoczne Kraków

Logistyka studia zaoczne Kraków

Logistyka studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

logistyka

Odkryj logistykę w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia niestacjoanrne (zaoczne) Kraków 2021

Studia na kierunku Logistyka w Krakowie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Stosunki międzynarodowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku stosunki międzynarodowe

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 4,5 roku • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Pokaż więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku logistyka w Krakowie?

Kierunek logistyka w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia zaoczne, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni. Ceny mogą ulec zmianie, na co wpływ mogą mieć zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, niezależne od szkoły wyższej. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach szeroki wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego i być dużym udogodnieniem dla studentów.

Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Te i wszystkie inne, istotne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Logistyka w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w Krakowie

 

Gdzie studiować na kierunku logistyka (zaoczne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (zaoczne) w Krakowie

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Zadaniem branży logistycznej jest przede wszystkim nadzorowanie całego procesu produkcji, dystrybucji i transportu określonych towarów i materiałów. Od lat jest to jedna z bardziej dynamicznych i prężnie rozwijających się dziedzin gospodarki krajowej i międzynarodowej, co wpływa na wzrost zapotrzebowania na pracowników zarządzających całym procesem przepływu dóbr materialnych. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że studia związane z tym zagadnieniem cieszą się obecnie dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i zapewnić sobie stabilną pozycje na rynku pracy.

Idealnymi kandydatami na kierunek logistyka w Krakowie będą osoby posiadające charakter lidera, które dzięki temu doskonale poradzą sobie na stanowiskach menedżerskich i w zadaniach związanych z zarządzaniem różnorodnymi procesami. Jeżeli dodatkowo jesteś zdyscyplinowany oraz potrafisz działać pod presją czasu, to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistyka w Krakowie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować?

Studia logistyczne cieszą się dużą popularnością wśród studentów, przez co znajdują się one w ofertach wielu prestiżowych uczelni. Logistykę w trybie niestacjonarnym można realizować obecnie na Społecznej Akademii Nauk w Krakowie. Uczelnia ta jest nastawiona na kształcenie specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy.

 

4. Praca po studiach

Kierunki studiów w Krakowie kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy i mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych. Dlatego też po ukończeniu logistyki będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnorodnych, prężnie rozwijających się branżach. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w centrach logistycznych, firmach handlowych, firmach transportowych czy przedsiębiorstwach produkcyjnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z jednostkami administracji państwowej.

Absolwenci dobrze radzą sobie także na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych firmach, korporacjach i instytucjach. Interesującym rozwiązaniem może być także założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

 

5. Program studiów i przedmioty

Studia w Krakowie charakteryzują się interdyscyplinarnym i ciekawym programem nauczania w pełni dopasowanym do realiów współczesnego świata. Jako student kierunku logistyka w Krakowie będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk ścisłych, społecznych i gospodarczych. Ponadto, zaznajomisz się z kwestami oscylującymi wokół zarządzania produkcją, procesem dystrybucji czy kapitałem ludzkim. Co więcej dostaniesz szansę zapoznania się z najnowszymi technologiami informatycznymi stosowanymi na co dzień w branży logistycznej, które niewątpliwie usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną.

 

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Strategie przedsiębiorstw logistycznych w warunkach kryzysu
 • Ekonomika transportu
 • Logistyka w dystrybucji

 

Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie kształcenia znajdą się także rozwijające zajęcia fakultatywne i uzupełniające, dzięki którym będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowania.

Dodatkowo, zdobędziesz cenne kompetencje miękkie, takie jak: zdolności komunikacji, umiejętność pracy zespołowej i wiele innych, które obecnie są wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie. Uzyskaną wiedzę oraz kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Wszystkie niezbędne informacje związane z planem i programem zajęć znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

 

Ile trwają studia na kierunku logistyka w Krakowie?

Studia na kierunku Logistyka w Krakowie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie w Krakowie mają w swojej ofercie zarówno studia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Kierunek logistyka również realizowany jest w dwóch formach. Pierwsza z nich skierowana jest do absolwentów szkół średnich, którzy zdali egzamin maturalny i chcieliby kontynuować naukę. W tym przypadku studia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się egzaminem licencjackim. Natomiast studia magisterskie skierowane są do absolwentów studiów wyższych.

Osoby, które zdecydują się na powyższą opcją będą musieli poświęcić na naukę dwa lata. Po zakończeniu studiów będą mogli pochwalić się dyplomem magistra, który otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci studiów drugiego stopnia będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej oraz zdobycie innych, nowych perspektyw zawodowych.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek logistyka w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek logistyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a także zdobyć gruntowne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną pracę. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka, istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest danie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, czyli języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki oraz przedmiotów dodatkowych. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek logistyka w Krakowie?

Logistyka to prężnie działająca dziedzina gospodarki, a zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru nieustannie rośnie. Nic więc dziwnego, że kierunek logistyka w Krakowie cieszy się tak dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne wykształcenie i szanse na atrakcyjną pracę. Jeżeli ty także chciałbyś zdobyć przyszłościowy zawód i aplikować na studia logistyczne powinieneś zastanowić się nad następującymi kwestami:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się kwestie związane z naukami ścisłymi, społecznymi i gospodarczymi?
 • Czy masz charakter lidera i wiesz, że idealnie odnalazłbyś się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich?
 • Czy jesteś osobą zdyscyplinowaną i kreatywną, a do tego potrafisz pracować pod presją czasu?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na minimum jedno z powyższych pytań to studia na kierunku logistyka będą dla ciebie najlepszym możliwym wyborem. Jednak pamiętaj, że przed przystąpieniem do procesu rekrutacji powinieneś spełnić kilka bardzo ważnych warunków, które ostatecznie zadecydują o twoim dostaniu się na studia. Przede wszystkim, wszyscy kandydaci muszą zdać egzamin maturalny przedmiotów obowiązkowych, do których należą język polski, matematyka i język obcy nowożytny oraz wybranych przedmiotów dodatkowych. Dużym atutem będą także punkty uzyskane z różnorodnych konkursów, olimpiad lub innych aktywności naukowych.

Co więcej, po pozytywnym przejściu elektronicznej rejestracji kandydatów będziesz zobowiązany do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej jest to świadectwo maturalne, świadectwo ukończenia szkoły średniej, podanie o przyjęcie na studia oraz odpowiednia ilość zdjęć legitymacyjnych. Dokładne informacje związane z całym procesem rekrutacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uniwersytetu. Warto, abyś odpowiednio wcześnie się z nią zapoznał i dowiedział się więcej o obowiązujących procedurach i wymogach.

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku logistyka w Krakowie?

Absolwenci kierunku logistyka w Krakowie będą mogli poszczycić się wszechstronną wiedzą z zakresu nauk ścisłych, gospodarczych i społecznych Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że otworzy się przed nimi wiele możliwości rozwoju i ścieżek zawodowych. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnego rodzaju, prężnie rozwijających się branżach.

Po ukończeniu studiów będziesz mógł związać swoją przyszłość z przedsiębiorstwami produkcyjnymi, handlowymi i transportowymi. Ponadto idealnie odnajdziesz się jako specjalista do spraw transportu, specjalista do spraw zamówień, specjalista do spraw zarządzania zapasami lub specjalista do spraw rozwoju. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że bez problemu odnajdziesz się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju firmach, korporacjach i instytucjach.

Inną, równie ciekawa opcją może być podjęcie pracy w jednostkach sektora publicznego, między innymi w urzędach, przedsiębiorstwach transportu publicznego, jednostkach służby zdrowia, w straży granicznej lub w wojsku. Absolwenci są doskonale przygotowani do pracy także w działach finansowych, działach zarządzania lub HR. Co więcej możesz objąć stanowisko spedytora międzynarodowego, pracownika produkcji, magazyniera, koordynatora transportu kurierskiego lub specjalisty do spraw logistyki.

Przyszłościowym rozwiązaniem jest także praca w mediach, specjalistycznych wydawnictwach, a także redakcjach czasopism. Jako że branża logistyczna cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie, po zakończeniu studiów możesz rozpocząć karierę międzynarodową, zarówno w polskich oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym poszerzenie swoich perspektyw zawodowych.

Jakie opinie mają studia na kierunku logistyka w Krakowie?

Studia logistyczne od lat cieszą się niesłabnąca popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie oraz zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną i rozwijającą pracą, także w środowisku międzynarodowym. Kierunek logistyka w Krakowie ma wiele pozytywnych opinii.

Tak wypowiada się o nim Dawid, student trzeciego roku:

Logistyka to niezwykle przyszłościowe studia, które dadzą mi gwarancje zdobycia ciekawej pracy. Jako że mam osobowość lidera i potrafię zarządzać pracą innych ludzi, to od dawna wiedziałem, że logistyka to studia idealne dla mnie. Nie pomyliłem się! Dzięki nim mogę realizować swoje pasje i dodatkowo zdobyć stabilną pozycje na rynku pracy.

Popularne kierunki logistyka i transport w Krakowie

Kierunki logistyka i transport w Krakowie

Komentarze (0)