Prawo finansowe i skarbowość - Warszawa

Prawo finansowe i skarbowość - Warszawa

Studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Prawo finansowe i skarbowość stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: niestacjonarne

12.01.2024

Prawo finansowe i skarbowość studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

Prawo finansowe i skarbowość - Warszawa
Studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku prawo i skarbowość możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Prawa i Administracji UW).
 

Opis kierunku

Prawo finansowe i skarbowość to kierunek pozwalający na zdobycie precyzyjnego i zarazem interdyscyplinarnego wykształcenia. Jego studenci uczestniczą bowiem w zajęciach poświęconych nie tylko prawu. Nieobce są dla nich zagadnienia związane z marko- i mikroekonomią, ekonometrią czy statystyką. Tak skonstruowany program pozwala wykształcić specjalistów z zakresu prawa finansowego i skarbowości. W planie zajęciowym studenci mogą spodziewać się przedmiotów takich jak np. ordynacja podatkowa: część prawnomaterialna, finanse samorządu terytorialnego, prawo karne skarbowe, źródła i wykładnia prawa czy podatki majątkowe – opodatkowanie nieruchomości.

 

Praca po studiach

Wiedza i umiejętności absolwentów oscylować będą wokół prawa finansów publicznych, prawa bankowego czy wszelkich funduszy inwestycyjnych. A co będą robić po zakończeniu nauki? Czeka na nich praca w sektorze bankowym i doradztwa podatkowego — np. w zakresie audytu, konsultingu finansowego i ekonomicznego. Absolwenci doskonale odnajdą się również w zawodach związanych z prawem finansowym, a także w przedsiębiorstwach w działach kadr i płac.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo finansowe i skarbowość w Warszawie?

Na kierunki studiów takie jak prawo finansowe i skarbowość dostają się najlepsi absolwenci szkół średnich, którzy nie boją się opanowywania rozległych partii materiału teoretycznego. Ich zdolności już oceniane są podczas procedury rekrutacyjnej, podczas której uwzględniane są wyniki z przedmiotów takich jak WOS i historia.

Oprócz nich szczególną dbałość możesz przyłożyć do nauki dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego, ponieważ to jego doskonała znajomość otworzy ci ścieżki zawodowego rozwoju na arenie międzynarodowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO FINANSOWE I SKARBOWOŚĆ?

Dziś ważne jest, by dysponować zarówno konkretnym, jak i rozległym wykształceniem, które pozwala realizować się w wielu sektorach. Taką szansę dają studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość. Zdobędziesz dzięki niemu renomowane wykształcenie prawnicze – ono stanowić będzie podstawy twojej szczegółowej wiedzy z zakresu finansów i skarbowości. W praktyce oznacza to, że studia na tym kierunku zagwarantują ci wiele interdyscyplinarnych kompetencji.

Musisz mieć jednak świadomość, że ten typ kształcenia przeznaczony jest przede wszystkim dla najbardziej ambitnych absolwentów szkół średnich. W kręgu twoich zainteresowań powinny znajdować się treści humanistyczne, lecz także musisz posiadać świetną orientację ze świata współczesnej polityki, gospodarki i finansów. Jeśli jesteś gotowy na takie intelektualne wyzwania, dzięki którym praca w zawodzie będzie dla ciebie na wyciągnięcie ręki, to studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość przyniosą ci dużo satysfakcji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie wybierane są co roku przez wielu abiturientów szkół średnich, którzy chcą się kształcić w dynamicznym mieście. Dlatego też uczelnie w Warszawie starają się przygotowywać wyjątkowo atrakcyjne oferty kształcenia – jedną z nich mogą być właśnie studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość. Rozpoczniesz je na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Siatka programowa na kierunku prawo finansowe i skarbowość jest dość rozbudowana, ponieważ kształcić się będziesz z kilku interdyscyplinarnych aspektów. Musisz połączyć wiedzę finansową z kompetencjami prawniczymi, które pozwolą ci na interpretację norm i dyrektyw. Jako specjalista w każdej tej dziedzinie, będziesz zgłębiać je od podstaw. Wśród przedmiotów, które pozwolą ci zgłębić tajniki prawa i finansów, znajdą się przykładowo: 

  • finanse publiczne 
  • prawo finansowe
  • prawo podatkowe UE
  • ćwiczenia z zakresu podatków dochodowych

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek prawo finansowe i skarbowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Prawa i Administracji UW) niestacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość?

Studia na kierunku Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO FINANSOWE I SKARBOWOŚĆ?

Jeśli wybierasz kierunki studiów takie jak prawo finansowe i skarbowość, możesz być spokojny o swoje zatrudnienie w przyszłości. Dziś niemal każde przedsiębiorstwo – niezależnie od specyfiki – powinno korzystać z porad prawników, którzy posiadają rozbudowaną wiedzę z zakresu finansów i skarbowości. To dzięki twoim kompetencjom każda z tych firm będzie mieć szansę na zbilansowany rozwój, ponieważ to ty czuwać będziesz, czy przestrzega ona wszystkich niezbędnych dyrektyw i norm.

Poza tym czeka na ciebie praca w różnego rodzaju:

  • kancelariach prawniczych
  • biurach doradztwa finansowego i podatkowego

 

Szeroko rozumiany sektor bankowy może być także ciekawych obszarem zatrudnienia. Możesz realizować się także jako pracownik takich instytucji jak Najwyższa Izba Kontroli oraz Urząd Skarbowy. Czekają na ciebie także działy księgowości, czy stanowiska audytora wewnętrznego i zewnętrznego.

Gdzie studiować na kierunku prawo finansowe i skarbowość w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo finansowe i skarbowość w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawo finansowe i skarbowość Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawo finansowe i skarbowość Warszawa studia niestacjonarne

Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Warszawie

Jakie są kierunki prawnicze w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia