Prawo finansowe i skarbowość - Warszawa

Prawo finansowe i skarbowość - Warszawa

Prawo finansowe i skarbowość - Warszawa

Studia w Warszawie

prawo finansowe i skarbowość

Odkryj kierunek prawo finansowe i skarbowość w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Prawo finansowe i skarbowość studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

Studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość w Warszawie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 13 września 2023 r. | Prawo finansowe i skarbowość Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie prawo finansowe i skarbowość możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Prawa i Administracji UW).
 

Opis kierunku

Prawo finansowe i skarbowość to kierunek pozwalający na zdobycie precyzyjnego i zarazem interdyscyplinarnego wykształcenia. Jego studenci uczestniczą bowiem w zajęciach poświęconych nie tylko prawu. Nieobce są dla nich zagadnienia związane z marko- i mikroekonomią, ekonometrią czy statystyką. Tak skonstruowany program pozwala wykształcić specjalistów z zakresu prawa finansowego i skarbowości.

 

Praca po studiach

Wiedza i umiejętności absolwentów oscylować będą wokół prawa finansów publicznych, prawa bankowego czy wszelkich funduszy inwestycyjnych. Studenci będą uczestniczyć w przedmiotach takich jak prawo podatkowe UE, podatki dochodowe czy administracja finansowa. A co będą robić absolwenci po zakończeniu nauki? Czeka na nich praca w sektorze bankowym, prawnym czy w firmach w działach kadr i płac.

 

czytaj dalej wszystko o Prawo finansowe i skarbowość - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek PRAWO FINANSOWE I SKARBOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Prawo finansowe i skarbowość stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo finansowe i skarbowość w Warszawie?

Na kierunki studiów takie jak prawo finansowe i skarbowość dostają się najlepsi absolwenci szkół średnich, którzy nie boją się opanowywania rozległych partii materiału teoretycznego. Ich zdolności już oceniane są podczas procedury rekrutacyjnej, podczas której uwzględniane są wyniki z przedmiotów takich jak WOS i historia.

Oprócz nich szczególną dbałość możesz przyłożyć do nauki dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego, ponieważ to jego doskonała znajomość otworzy ci ścieżki zawodowego rozwoju na arenie międzynarodowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO FINANSOWE I SKARBOWOŚĆ?

Dziś ważne jest, by dysponować zarówno konkretnym, jak i rozległym wykształceniem, które pozwala realizować się w wielu sektorach. Taką szansę dają studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość. Zdobędziesz dzięki niemu renomowane wykształcenie prawnicze – ono stanowić będzie podstawy twojej szczegółowej wiedzy z zakresu finansów i skarbowości. W praktyce oznacza to, że studia na tym kierunku zagwarantują ci wiele interdyscyplinarnych kompetencji.

Musisz mieć jednak świadomość, że ten typ kształcenia przeznaczony jest przede wszystkim dla najbardziej ambitnych absolwentów szkół średnich. W kręgu twoich zainteresowań powinny znajdować się treści humanistyczne, lecz także musisz posiadać świetną orientację ze świata współczesnej polityki, gospodarki i finansów. Jeśli jesteś gotowy na takie intelektualne wyzwania, dzięki którym praca w zawodzie będzie dla ciebie na wyciągnięcie ręki, to studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość przyniosą ci dużo satysfakcji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie wybierane są co roku przez wielu abiturientów szkół średnich, którzy chcą się kształcić w dynamicznym mieście. Dlatego też uczelnie w Warszawie starają się przygotowywać wyjątkowo atrakcyjne oferty kształcenia – jedną z nich mogą być właśnie studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość. Rozpoczniesz je na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Siatka programowa na kierunku prawo finansowe i skarbowość jest dość rozbudowana, ponieważ kształcić się będziesz z kilku interdyscyplinarnych aspektów. Musisz połączyć wiedzę finansową z kompetencjami prawniczymi, które pozwolą ci na interpretację norm i dyrektyw. Jako specjalista w każdej tej dziedzinie, będziesz zgłębiać je od podstaw. Wśród przedmiotów, które pozwolą ci zgłębić tajniki prawa i finansów, znajdą się przykładowo: 

  • finanse publiczne 
  • prawo finansowe
  • prawo podatkowe UE
  • ćwiczenia z zakresu podatków dochodowych

 

Ile trwają studia na kierunku prawo finansowe i skarbowość?

Studia na kierunku Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO FINANSOWE I SKARBOWOŚĆ?

Jeśli wybierasz kierunki studiów takie jak prawo finansowe i skarbowość, możesz być spokojny o swoje zatrudnienie w przyszłości. Dziś niemal każde przedsiębiorstwo – niezależnie od specyfiki – powinno korzystać z porad prawników, którzy posiadają rozbudowaną wiedzę z zakresu finansów i skarbowości. To dzięki twoim kompetencjom każda z tych firm będzie mieć szansę na zbilansowany rozwój, ponieważ to ty czuwać będziesz, czy przestrzega ona wszystkich niezbędnych dyrektyw i norm.

Poza tym czeka na ciebie praca w różnego rodzaju:

  • kancelariach prawniczych
  • biurach doradztwa finansowego i podatkowego

 

Szeroko rozumiany sektor bankowy może być także ciekawych obszarem zatrudnienia. Możesz realizować się także jako pracownik takich instytucji jak Najwyższa Izba Kontroli oraz Urząd Skarbowy. Czekają na ciebie także działy księgowości, czy stanowiska audytora wewnętrznego i zewnętrznego.

Gdzie studiować na kierunku prawo finansowe i skarbowość w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo finansowe i skarbowość w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek prawo finansowe i skarbowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Prawa i Administracji UW) niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo finansowe i skarbowość w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawo finansowe i skarbowość Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawo finansowe i skarbowość Warszawa studia niestacjonarne

Kierunki prawnicze i administracja w Warszawie

Rozwiń

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Warszawie

Jakie są kierunki prawnicze w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia