Clean energy - Rzeszów

Clean energy - Rzeszów

Studia na kierunku clean energy w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Clean energy stopień: (II)
forma: stacjonarne

05.05.2024

Clean energy - studia Rzeszów 2024 | woj. podkarpackie

Studia na kierunku clean energy to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 1,5 roku (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Clean energy - Rzeszów
Studia na kierunku clean energy w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku clean energy w Rzeszowie rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | Clean energy Rzeszów - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku clean energy koncentrują się na rozwijaniu i wdrażaniu technologii oraz systemów, które są przyjazne dla środowiska i mają na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, a także optymalizację zużycia energii. Są to interdyscyplinarne studia, które łączą aspekty inżynierii, nauk przyrodniczych i ekonomii w celu wykształcenia specjalistów zdolnych do pracy nad zrównoważonymi i efektywnymi energetycznie rozwiązaniami. Studenci poznają różne odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, wiatrowa, geotermalna, biomasa czy energia wodna.

Praca po studiach

Absolwenci, kończąc studia w Rzeszowie na tym kierunku mają wiele możliwości zatrudnienia w różnych sektorach przemysłu, które są związane z produkcją, zarządzaniem i optymalizacją energii, zwłaszcza w obszarze zrównoważonych i odnawialnych źródeł energii. Czeka na nich m.in. praca w firmach zajmujących się produkcją i dystrybucją energii z odnawialnych źródeł. Mogą zarządzać i obsługiwać systemy energetyczne, w tym inteligentne sieci energetyczne.

Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia w Rzeszowie na ten kierunek uwzględnia ocenę, jaką kandydat uzyskał na dyplomie ukończenia studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich lub równorzędnych) po pokrewnym kierunku. Kandydaci muszą też wykazywać się znajomością języka angielskiego na poziomie komunikacyjnym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Jak wyglądają studia na kierunku clean energy?

Kształcenie w ramach kierunku studiów clean Energy łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami, pozwalając studentom zdobyć kompetencje niezbędne do pracy nad zrównoważonymi i efektywnymi energetycznie rozwiązaniami. Kierunki studiów w Rzeszowie związane ze zrównoważonym rozwojem zwykle obejmują interdyscyplinarne kształcenie. Nie inaczej jest w przypadku studiów na kierunku clean Energy, które dotyczą różnych aspektów inżynierii, nauk przyrodniczych, polityki oraz ekonomii związanych z energią.

Studenci uczą się podstaw matematyki i fizyki, aby zrozumieć procesy energetyczne. Poznają różne odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, wiatrowa, geotermalna, wodna oraz energia z biomasy. Uczą się też optymalizować zużycie energii w różnych sektorach, takich jak budownictwo, transport i przemysł.

Uczelnie w Rzeszowie w ramach tego kierunku prowadzą też zajęcia na temat zarządzania i monitorowania systemów energetycznych, w tym inteligentnych sieci energetycznych. Program uwzględnia zajęcia laboratoryjne, w których uczestnicy mogą stosować praktycznie zdobytą wiedzę. Realizują też projekty związane z czystą energią, które mogą obejmować projektowanie, analizowanie i wdrażanie systemów energetycznych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku clean energy możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia magisterskie.

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci rozumieją różne typy odnawialnych źródeł energii, takie jak energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna i energia z biomasy. Znają nowoczesne technologie w dziedzinie czystej energii, takie jak magazynowanie energii, ogniwa paliwowe i technologie wydobycia energii z otoczenia.

Potrafią projektować, analizować i optymalizować systemy energetyczne, zarówno konwencjonalne, jak i oparte na odnawialnych źródłach energii. Mają także kompetencje w zakresie optymalizacji zużycia energii i zwiększania efektywności energetycznej w wielu sektorach.

Wyróżnia ich zdolność do planowania, wdrażania i utrzymywania systemów czystej energii. Mają również wiedzę na temat wpływu różnych technologii energetycznych na środowisko i sposobów ich minimalizacji.

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek clean energy:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku clean energy?

Studia na kierunku clean energy trwają 1,5 roku (studia magisterskie).

Jaka praca po studiach na kierunku clean energy

Absolwenci podejmą pracę w firmach zajmujących się produkcją i dystrybucją energii z odnawialnych źródeł, takich jak energia słoneczna, wiatrowa czy geotermalna. Mogą także zarządzać i obsługiwać systemy energetyczne, w tym inteligentne sieci energetyczne.

Odnajdą się także w pracy nad rozwojem i optymalizacją technologii magazynowania energii, takich jak baterie czy inne systemy przechowywania energii. Mogą również prowadzić konsultacje w zakresie optymalizacji zużycia energii w różnych sektorach, takich jak budownictwo, transport czy przemysł.

Bez problemu znajda pracę przy projektowaniu systemów energetycznych opartych na czystych źródłach energii. Mogą też prowadzić badania naukowe nad rozwojem nowych technologii w dziedzinie czystej energii.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku clean energy

  • przemysł energetyczny,
  • magazynowanie energii,
  • zarządzanie efektywnością energetyczną,
  • inżynieria i projektowanie,
  • badania i rozwój,
  • polityka i regulacje energetyczne,
  • organizacje badawcze i konsultingowe.

Studia na tym kierunku wszechstronnie przygotowują absolwentów do pracy w wielu sektorach związanych z energetyką, efektywnością energetyczną, ochroną środowiska czy zarządzaniem projektami energetycznymi. Studenci zyskują umiejętności techniczne i analityczne, a także zdolność do rozwiązania skomplikowanych problemów.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Clean energy Rzeszów studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Clean energy Rzeszów studia stacjonarne

Clean energy w Rzeszowie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Rzeszowie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia