Lingwistyka stosowana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Lingwistyka stosowana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Lingwistyka stosowana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

lingwistyka stosowana

Odkryj lingiwstykę stosowaną w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Lingwistyka stosowana studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Gdańskim w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Lingwistyka stosowana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek lingwistyka stosowana

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Jednostka prowadząca

Lingwistyka stosowana stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lingwistyka stosowana w Gdańsku?

Aby zostać studentem kierunku lingwistyka stosowana w Gdańsku powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z języka angielskiego i niemieckiego. Wszyscy kandydaci muszą znać powyższe języki minimum na poziomie B1.
 
W procesie rekrutacji na studia na kierunku lignwistyka stosowana w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
 • język angielski,
 • język niemiecki.
 
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Lingwistyka stosowana w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA?

Kierunek lingwistyka stosowana w Gdańsku powstał jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata. Współcześnie, w dobie globalizacji, otwartych granic oraz przenikania kulturowego, znajomość języków obcych stała się niezwykle pożądaną i cenioną przez pracodawców, umiejętnością. Nadal najpopularniejszym i pełniącym funkcję międzynarodowego kodu komunikacyjnego, pozostaje język angielski.
Jednak, aby zapewnić sobie stabilną pozycję na rynku pracy warto orientować się także w meandrach innych, znaczących języków, takich jak: niemiecki, hiszpański czy włoski. Studenci, którzy wybiorą kierunek lingwistyka stosowana będą mieli możliwość wykształcenia tego typu zdolności.
Studia filologiczne w Gdańsku będą odpowiednią opcją dla tych, którzy w kręgu swoich zainteresowań mają nauki humanistyczne, językoznawcze czy kulturoznawcze. Dużym atutem będą także zdolności lingwistyczne i chęć poznawania nowych kultur i języków. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji!
 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lingwistyka stosowana możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia filologiczne zyskują coraz większą popularność wśród studentów w całej Polsce, którzy cenią je za program dopasowany do obecnych realiów oraz praktyczny wymiar kształcenia. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, uczelnie w Gdańsku poszerzają swoje oferty o tego typu kierunki. Należy do nich lingwistyka stosowana, którą możesz realizować na uczelniach, które znjadziesz w dziale poniżej.
Tematyka zajęć na kierunku lingwistyka stosowana oscyluje głównie wokół nauk:
 • humanistycznych
 • językoznawczych
 • literaturoznawczych
 • kulturowych

 

Studenci, którzy zdecydują się na studia filologiczne, będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu historii literatury niemieckiej i angielskiej, gramatyki opisowej czy socjologi języka. Jednak najwięcej czasu przewidziano na praktyczną naukę angielskiego i niemieckiego, z których na koniec studiów osiągniesz poziom C1.
Po ukończeniu pierwszego roku, wszyscy studenci rozpoczną naukę trzeciego języka obcego (włoskiego lub hiszpańskiego). W siatce zajęć znajdą się także przedmioty, na których rozwiniesz kompetencje z obszaru tłumaczenia tekstów użytkowych i literackich. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia na kierunku Lingwistyka stosowana w Trójmieście

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA?

Ukończenie studiów w Gdańsku daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Dlatego też ukończenie kierunku lingwistyka stosowana daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Jej absolwenci są kompleksowo przygotowani do pracy w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i instytucjach, w których wymagana jest bardzo dobra znajomość języków obcych.

Po ukończeniu studiów idealnie odnajdziesz się jako pracownik:
 • biur tłumaczeniowych 
 • specjalistycznych wydawnictw

 

Gdzie z powodzeniem wykorzystasz swoje umiejętności translatorskie. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z prężnie działającą branżą turystyczną, między innymi na stanowisku pilota wycieczek lub kierownika biura podróży.
Ponadto, po odpowiednim przygotowaniu pedagogicznym, znajdziesz zatrudnienie w szkołach językowych i w oświacie, jako nauczyciel wybranych języków obcych. Absolwenci często decydują się na rozpoczęcie kariery międzynarodowej lub kontynuowanie nauki na studiach magisterskich.

Gdzie studiować na kierunku lingwistyka stosowana w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek lingwistyka stosowana w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Lingwistyka stosowana w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

 

STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje

kierunki studiów w Trójmieście

studia w Trójmieście

 

LINGWISTYKA STOSOWANA - ważne informacje

lingwistyka stosowana studia

studia humanistyczne w Trójmieście

studia humanistyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

iberystyka
Rozwiń

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)