Lingwistyka stosowana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

lingwistyka stosowana

Odkryj lingiwstykę stosowaną w Gdańsku i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

03.01.2023

Lingwistyka stosowana studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Gdańskim w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Lingwistyka stosowana - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek lingwistyka stosowana

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Lingwistyka stosowana stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lingwistyka stosowana w Gdańsku?

Aby zostać studentem kierunku lingwistyka stosowana w Gdańsku powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z języka angielskiego i niemieckiego. Wszyscy kandydaci muszą znać powyższe języki minimum na poziomie B1.
 
W procesie rekrutacji na studia na kierunku lignwistyka stosowana w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
 • język angielski,
 • język niemiecki.
 
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Lingwistyka stosowana w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA?

Kierunek lingwistyka stosowana w Gdańsku powstał jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata. Współcześnie, w dobie globalizacji, otwartych granic oraz przenikania kulturowego, znajomość języków obcych stała się niezwykle pożądaną i cenioną przez pracodawców, umiejętnością. Nadal najpopularniejszym i pełniącym funkcję międzynarodowego kodu komunikacyjnego, pozostaje język angielski.
Jednak, aby zapewnić sobie stabilną pozycję na rynku pracy warto orientować się także w meandrach innych, znaczących języków, takich jak: niemiecki, hiszpański czy włoski. Studenci, którzy wybiorą kierunek lingwistyka stosowana będą mieli możliwość wykształcenia tego typu zdolności.
Studia filologiczne w Gdańsku będą odpowiednią opcją dla tych, którzy w kręgu swoich zainteresowań mają nauki humanistyczne, językoznawcze czy kulturoznawcze. Dużym atutem będą także zdolności lingwistyczne i chęć poznawania nowych kultur i języków. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji!
 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lingwistyka stosowana możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia filologiczne zyskują coraz większą popularność wśród studentów w całej Polsce, którzy cenią je za program dopasowany do obecnych realiów oraz praktyczny wymiar kształcenia. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, uczelnie w Gdańsku poszerzają swoje oferty o tego typu kierunki. Należy do nich lingwistyka stosowana, którą możesz realizować na uczelniach, które znjadziesz w dziale poniżej.
Tematyka zajęć na kierunku lingwistyka stosowana oscyluje głównie wokół nauk:
 • humanistycznych
 • językoznawczych
 • literaturoznawczych
 • kulturowych

 

Studenci, którzy zdecydują się na studia filologiczne, będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu historii literatury niemieckiej i angielskiej, gramatyki opisowej czy socjologi języka. Jednak najwięcej czasu przewidziano na praktyczną naukę angielskiego i niemieckiego, z których na koniec studiów osiągniesz poziom C1.
Po ukończeniu pierwszego roku, wszyscy studenci rozpoczną naukę trzeciego języka obcego (włoskiego lub hiszpańskiego). W siatce zajęć znajdą się także przedmioty, na których rozwiniesz kompetencje z obszaru tłumaczenia tekstów użytkowych i literackich. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia na kierunku Lingwistyka stosowana w Trójmieście

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Lingwistyka stosowana w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA?

Ukończenie studiów w Gdańsku daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Dlatego też ukończenie kierunku lingwistyka stosowana daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Jej absolwenci są kompleksowo przygotowani do pracy w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i instytucjach, w których wymagana jest bardzo dobra znajomość języków obcych.

Po ukończeniu studiów idealnie odnajdziesz się jako pracownik:
 • biur tłumaczeniowych 
 • specjalistycznych wydawnictw

 

Gdzie z powodzeniem wykorzystasz swoje umiejętności translatorskie. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z prężnie działającą branżą turystyczną, między innymi na stanowisku pilota wycieczek lub kierownika biura podróży.
Ponadto, po odpowiednim przygotowaniu pedagogicznym, znajdziesz zatrudnienie w szkołach językowych i w oświacie, jako nauczyciel wybranych języków obcych. Absolwenci często decydują się na rozpoczęcie kariery międzynarodowej lub kontynuowanie nauki na studiach magisterskich.

Gdzie studiować na kierunku lingwistyka stosowana w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek lingwistyka stosowana w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek lingwistyka stosowana:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Gdański (Wydział Filologiczny UG) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Lingwistyka stosowana w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Poziom i tryb studiów


Kierunki filologiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

iberystyka
Rozwiń

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu