Filologia germańska - Warszawa

Filologia germańska - Warszawa

Studia na kierunku filologia germańska w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Filologia germańska stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku filologia germańska

Uczelnie, gdzie filologia germańska jako specjalność / ścieżka kształcenia

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Filologia germańska - studia online stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
forma: online

Specjalności na kierunku filologia germańska - studia online

15.01.2024

Filologia germańska studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Filologia germańska - Warszawa
Studia na kierunku filologia germańska w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lub 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia germańska w Warszawie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 30 października 2024 r. | Filologia germańska Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku Filogia germańska w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

 

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku filologia germańska możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
 

Opis kierunku

Intensywna nauka języka, dogłębne poznanie historii, literatury czy sztuki – to między innymi czeka na studentów filologii germańskiej w Warszawie! Uczelnie przygotowały starannie opracowane programy kształcenia, dzięki którym zadbać można o rozwój kompetencji językowych. Zajęcia poświęcone gramatyce, stylistyce czy słownictwu sprawią, że każdy student płynnie i precyzyjnie posługiwać się będzie językiem niemieckim. Dodatkowo, studenci zgłębią wiedzę z zakresu teorii literatury, historii literatury niemieckiej, znajomości państw tego obszaru językowego, historii języka niemieckiego oraz językoznawstwa współczesnego.

 

Praca po studiach

Absolwenci filologii germańskiej znajdą pracę między innymi w sektorze edukacji, wydawnictwach czy biurach tłumaczeń. Dobrze odnajdują się również w jednostkach administracji, odpowiedzialnych za komunikację. Część osób z kolei może liczyć na rozwój zawodowy w świecie szeroko pojętego biznesu. Znajomość języka niemieckiego stała się niezwykle cennym atutem w firmach o międzynarodowym zasięgu, które wymagają biegłego posługiwania się kilkoma językami obcymi. Ponadto germaniści znajdują zatrudnienie również turystyce.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia germańska w Warszawie?

Język niemiecki, język polski, inny dowolnie wybrany język obcy nowożytni, język łaciński z elementami kultury łacińskiej, WOS, historia, historia sztuki, czy nawet filozofia – wszystkie te przedmioty mogą być uwzględniane w rekrutacji na studia na kierunku filologia germańska.

Masz zatem realne szanse, by z tej rozbudowanej grupy wybrać te, w których czujesz się najlepiej. Pamiętaj jedynie o zdawaniu części przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych znacznie wtedy wzrosną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

Dziś każdy kojarzy nazwiska takie jak Goethe, Nietzsche, Bach, Wagner oraz Mann. To potężni autorzy ze świata kultury i sztuki, którzy wpłynęli na ukształtowanie współczesnego rozumienia tradycji europejskiej. Język niemiecki z kolei jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych na świecie – jego perfekcyjne opanowanie pozwoli ci na wiele różnorodnych aktywności zawodowych, które zbliżą cię także do szczegółowego zapoznania się z kulturą i sztuką niemiecką.

Filologia germańska to nauka, która zajmuje się badaniem, opisywaniem i analizowaniem języka niemieckiego oraz literatury i sztuki niemieckojęzycznej. Studia na kierunku filologia germańska cieszą się zatem dużą popularnością wśród osób o otwartych, humanistycznych umysłach, które z łatwością uczą się nowych języków. Jeżeli chciałbyś zatem poznawać literaturę i sztukę tego kręgu kulturowego w oryginale i pasjonuje cię historia Niemiec, to studia na kierunku germanistyka będą dla ciebie stworzone.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia germańska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia germańska w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
 Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak filologia germańska znalazły się w ofercie uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że kształcić cię będą najlepsi językoznawcy i literaturoznawcy, pod okiem których zdobywać będziesz szeroką wiedzę o języku, sztuce i literaturze Niemiec.

Program kształcenia na kierunkach studiów takich jak filologia germańska ma co najmniej dwa ogniwa centralne. Pierwsze z nich dotyczy zagadnień językoznawczych – musisz mieć świadomość, że studiach czeka cię przede wszystkim intensywna nauka języka Niemieckiego. Poznawać będziesz:

 • jego odmianę ogólną
 • dialekty
 • gramatykę historyczną

 

Z drugiej strony ogromne znaczenie będzie mieć twoja edukacja literaturoznawcza. Podczas wszystkich semestrów nauki poznawać będziesz historię literatury Niemiec oraz jej metodologie. Dzięki takiemu dualnemu kształceniu będziesz świetnym lingwistą o dużymzapleczu wiedzy kulturowej i teoretycznej.

Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia germańska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku filologia germańska w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia germańska w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia germańska w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lub 3,5 roku licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

Nie każdy ma świadomość, że studia na kierunku filologia germańska oferują dla swoich absolwentów wiele różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju To profil kształcenia o ogromnym potencjale, ponieważ dziś kompetencje językowe oceniane są przez pracodawców bardzo wysoko. Możesz znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych firmach, które swoje siedziby mają nie tylko za naszą zachodnią granicą, lecz na całym świecie.

Germaniści znajdą także pracę w:

 • wydawnictwach
 • agencjach prasowych
 • agencjach reklamowych
 • biurach tłumaczeń

 

Stabilną ścieżkę rozwoju oferować może także praca w sektorze edukacyjnym. Czekać będą na ciebie nie tylko państwowe placówki szkolne, lecz także prywatne szkoły językowe. Uczelnie w Warszawie gwarantują swoim absolwentom wykształcenie, dzięki któremu znajdą pracę w wielu sektorach zawodowych.

Ile zarabia się po Filologii germańskiej?

Absolwenci studiów na kierunku Filologia germańska to grupa przygotowanych do wejścia na rynek pracy specjalistów. Co najważniejsze, wykazują się umiejętnością posługiwania się czołowym językiem w biznesie i komunikacji międzynarodowej, a oprócz tego posiadają kwalifikacje do wykonywania różnych profesji. Osoby, które posiadają dyplom ukończenia studiów pracują między innymi w: biurach tłumaczeń, dyplomacji, szkolnictwie, czy też szeroko pojętym biznesie. A ile zarabiają absolwenci Filologii germańskiej?

Średnie zarobki absolwentów Filologii germańskiej w 2023 roku:

 • lektor – 5600 złotych
 • tłumacz – 6300 złotych
 • tłumacz tekstów – 5400 złotych

 

Czy warto iść na Filologię germańską?

Filologia germańska to kierunek, którym powinny zainteresować się osoby, które pragną dokładnie zaznajomić się nie tylko z samym językiem niemieckim, ale również historią, literaturą, kulturą czy zagadnieniami życia społecznego Niemiec oraz innych krajów, których mieszkańcy posługują się tym językiem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wysokiej jakości umiejętności językowe stanowią olbrzymi atut, nie mówiąc już o tym, że w niektórych przypadkach stanowią podstawę, czy wręcz obowiązek.

 

Gdzie warto studiować Filologię germańską?

Kandydaci na studia w Warszawie, którzy zastanawiają się nad Filologią germańską nie powinni mieć problemu z dokonaniem wyboru uczelni, bowiem ofert edukacyjnych nie jest wcale zbyt wiele. Dlaczego? Uczelnie coraz częściej modyfikują programy nauczania, nierzadko też formatują do węższego obszaru zagadnień, w związku z tym Filologia germańska w postaci dotychczas znanej występuje coraz rzadziej.

Filologia germańska studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Warszawie:

 • Akademia Ekonomiczno- Humanistyczna

 

Program studiów i przedmioty

Filologia germańska to kierunek nastawiony przede wszystkim na rozwinięcie kompetencji językowych, jak również wypracowanie nowoczesnego warsztatu. W toku kształcenia studenci realizują między innymi takie przedmioty jak:

 • gramatyka praktyczna
 • pisanie i stylistyka
 • gramatyka opisowa języka niemieckiego
 • morfologia i składnia języka niemieckiego
 • literatura niemieckiego obszaru językowego

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia germańska w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia germańska Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia germańska Warszawa studia stacjonarne

Filologia germańska Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia germańska w Warszawie

Studia I stopnia

Filologia germańska w Warszawie

Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek FILOLOGIA GERMAŃSKA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia