Dietetyka studia II stopnia - Kraków

Dietetyka studia II stopnia - Kraków

Dietetyka studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

dietetyka

Odkryj dietetykę w Krakowie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Dietetyka studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Dietetyka w Krakowie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata, inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dietetyka studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek dietetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie dietetyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Jednostka prowadząca

Dietetyka i ekologiczna żywność stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Jednostka prowadząca

Zootechnika stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zootechnika

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunku dietetyka w Krakowie?

Jeśli będziesz chciał rozpocząć studia II stopnia w Krakowie, to będziesz musiał mieć na swoim koncie tytuł licencjata lub inżyniera. Jest to warunek obligatoryjny, by wziąć udział w kwalifikacjach.

Co zostanie wzięte pod uwagę? Twoja średnia ocena ze studiów I stopnia, więc nie zaniedbuj nauki na żadnym z etapów kształcenia wyższego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA?

 

Studia II stopnia na kierunku dietetyka zaadresowane są do osób, które pierwszy etap kształcenia mają już za sobą. Jeśli wciąż chciałbyś rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, to oczywiście dostaniesz taką możliwość. Ważne jest, żebyś odpowiednio wcześnie zadbał o kompletność swojego wykształcenia, ponieważ to właśnie dzięki temu będziesz mógł w pełni rozwinąć się zawodowo. Zwłaszcza, że dziś zainteresowanie dietetyką przeżywa prawdziwy rozkwit.

Warto pamiętać także, że dietetyka to obszar zawodowego rozwoju, w którym sukcesy odnosić będą osoby o szczególnych predyspozycjach. Musisz mieć oczywiście doskonale opanowane podstawy teoretyczne i szeroką wiedzę z zakresu żywienia, ale znaczenie będą mieć również tzw. „kompetencje miękkie”. Dietetycy powinni cechować się wysoko rozwiniętą umiejętnością słuchania, empatią, tolerancją, czy otwartością na problemy drugiego człowieka. Jeśli nie dostrzegasz tych cech u siebie, powinieneś poważnie zastanowić się, czy ten zawód przyniesie ci należytą satysfakcję.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dietetykaw Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

W siatce dydaktycznej kształcenia II stopnia znalazło się wiele nowych przedmiotów. Musisz pamiętać jednak, że będziesz bazować na wiedzy, jaką otrzymałeś podczas wcześniejszego etapu nauki. Teraz nabierze ona unikalnego charakteru. Przygotuj się zarówno na zajęcia teoretyczne, jak i ćwiczenia praktyczne, które dodatkowo wzmocnią wizyty na oddziałach szpitalnych. Swoje kompetencje zostaną wzbogacone także o aspekty prawnicze, które przydają się również podczas wykonywania zawodu dietetyka. Poza tym wśród przedmiotów odnajdziesz przykładowo:

 • zasady i organizacja żywienia zbiorowego w szpitalach
 • nowoczesne technologie w dietetyce
 • żywienie noworodków

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Dietetyka w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia II stopnia trwają nieco krócej. Ich czas może się jednak różnić w zależności od tego, jaką uczelnię wybierzesz. Twoja edukacja może trwać bowiem dwa lata (cztery semestry) lub półtora roku (trzy semestry). Będzie to czas utrwalania już posiadanej wiedzy oraz wzbogacania jej o zupełnie nowe kompetencje. Jako student II stopnia przygotowywać się będziesz również do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, dzięki której będziesz mógł rozpocząć niemal wszystkie drogi zawodowego rozwoju.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIETETYKA?

Jeżeli ukończysz studia na kierunku dietetyka, to czekać będzie na ciebie wiele różnorodnych miejsc pracy. Można do nich zaliczyć przykładowo:

 • ośrodki podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej
 • placówki szpitalne (zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym)
 • instytucje prowadzące żywienie zbiorowe
 • placówki, które nadzorują prawidłowe żywienie

 

To, jak potoczy się twoja zawodowa kariera, zależeć będzie wyłącznie od ciebie.

Pamiętaj, że uczelnie w Krakowie kształcą wyłącznie najlepszych dietetyków, którzy nie powinni martwić się o perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Dziś bowiem branża dietetyczna rozwija się niezwykle prężnie – każdy z nas chce mieć pewność, że jego dieta przyczyni się do życia w zdrowiu. Ważne jest tylko, by korzystać z usług osób, które są rzetelnie przygotowane do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu.

Gdzie studiować na kierunku dietetyka (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka (studia II stopnia) w Krakowie

 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

 

 

Co warto sprawdzić idąc na studia II stopnia na kierunku dietetyka

Przedmioty rekrutacyjne

Zazwyczaj w procesie rekrutacji kandydatów na studia drugiego stopnia brane są pod uwagę wyniki uzyskane podczas poprzedniego etapu kształcenia. Dlatego jeżeli jeszcze studiujesz na pierwszym stopniu, zadbaj o jak najwyższe oceny. Wówczas twoje szanse na rozpoczęcie wybranych studiów drugiego stopnia wzrosną.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Jeżeli chcesz stać się dietetykiem posiadającym tytuł magistra, powinieneś zawczasu odwiedzić stronę internetową wybranej uczelni wyższej, aby zgłębić informacje na temat czekającego cię procesu rekrutacji. Zazwyczaj jest on bardzo intuicyjny i w znacznej mierze ogranicza się do postępowania internetowego.
W końcowym etapie, kiedy już zyskasz pewność, że wkrótce rozpoczniesz kształcenie drugiego stopnia, dostarczysz stosowne dokumenty.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Jak się pewnie domyślasz, nie istnieje kierunek idealny, który byłby spełnieniem marzeń dosłownie każdego studenta. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze przemyśleć kwestie aplikacji na dany kierunek. Idealni dietetycy są wyposażeni w wiedzę medyczną oraz posiadają umiejętności związane z prawidłową pracą z klientami. Ponadto wykazują dużą empatię, są wyrozumiali wobec ludzkiego cierpienia oraz służą merytorycznym wsparciem.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku dietetyka

Coraz więcej osób postanawia zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe celem poprawienia jakości codziennego funkcjonowania. Niestety działanie na własną rękę może powodować więcej szkód niż pożytku ze względu na chociażby nieprawidłową suplementację. Dlatego warto skierować swoje kroki ku profesjonalnym dietetykom.

Studia drugiego stopnia na kierunku dietetyka w Krakowie pozwoli ci na uzyskanie wszechstronnych kompetencji z obszaru wielu dziedzin medycznych, dzięki czemu będziesz w stanie rozpisywać plany żywieniowe swoim klientom, w zależności od indywidualnych oczekiwań i stanu zdrowia.

Zapotrzebowanie na dietetyków jest tak duże, że jako absolwent bez trudu odnajdziesz atrakcyjną pracę w zawodzie. Będziesz mógł ponadto postarać się o założenie własnego gabinetu, co może pozytywnie wpłynąć na twoją zawodową skuteczność.

Studia niestacjonarne II stopnia na kierunku dietetyka

Jak się okazuje, dietetykę drugiego stopnia w Krakowie można realizować dwojako – w ramach studiów stacjonarnych oraz zaocznych. Coraz więcej osób decyduje się na ograniczenie czasu potrzebnego na spotkania w siedzibie uczelni, dlatego decyduje się kształcić niestacjonarnie.

Z czym wiąże się taki wybór? Przede wszystkim ma on wpływ na organizację czasu nauki. Studenci niestacjonarni uczestniczą w weekendowych zjazdach, które odbywają się zazwyczaj co kilka tygodni. Pozostały czas mogą z powodzeniem wykorzystać na rozwój cennych dla nich zainteresowań, kompetencji lub pełnoetatową pracę w zawodzie.

Studia na kierunku dietetyka w trybie niestacjonarnym zobowiążą studentów do opłacania czesnego. Miej to na uwadze nim zdecydujesz się aplikować na kształcenie o takiej specyfice.

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

Komentarze (0)