Mechanika i budowa maszyn - Łódź

Mechanika i budowa maszyn - Łódź

Mechanika i budowa maszyn - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

mechanika i budowa maszyn 

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Mechanika i budowa maszyn studia Łódź | woj. łódzkie

Dla kogo ten kierunek

W dobie współczesnego rozwoju techniki, ciężko wyobrazić sobie świat bez maszyn. Zdominowały one już nie tylko niemal wszystkie gałęzie przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem fabryk, gdzie w znacznym stopniu ułatwiają ludzką pracę, ale również gospodarstwa domowe, czyniąc obowiązki przyjemniejszymi. Lodówki, pralki, zmywarki, żelazka, a nawet komputery – wszystko to istnieje dzięki dorobkowi współczesnych techników, często absolwentów studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn.

Budowa, wytwarzanie i eksploatacja maszyn. Ponadto projektowanie z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. Do tego szansa na zawodowy sukces w postaci pracy jako inżynier na stanowiskach konstruktorów, czy technologów.

Właśnie tak, w kilku słowach, można zdefiniować Mechanikę i budowę maszyn w Łodzi. Jeśli jesteś pasjonatem nauk ścisłych na czele z matematyką, lubiłeś podpatrywać pracę mechaników samochodowych, a świat skomplikowanych konstrukcji maszynowych nie przestaje cię zadziwiać, ponadto chciałbyś związać swoją przyszłość z niezwykle opłacalną ścieżką zawodową, to studia w Łodzi na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów!

 

Program studiów i gdzie studiować

Nikogo już chyba nie dziwi szerokie zainteresowanie młodych ludzi podjęciem studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn. Jest to bowiem jeden z najlepiej prosperujących kierunków technicznych, których ukończenie daje gwarancję zdobycia doskonale płatnej i dającej możliwość ciągłego samorozwoju pracy w zawodzie.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy na dobrze wykwalifikowanych specjalistów oraz zainteresowanie samych przyszłych aplikantów, Politechnika Łódzka oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi postanowiły wzbogacić swoje oferty edukacyjne o kierunek Mechanika i budowa maszyn, stwarzając tym samym okazję do zgłębiania interesującej dziedziny wiedzy w centralnym miejscu Polski.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Kierunek mechanika i budowa maszyn możesz studiować na:

Wydział Mechaniczny PŁ

Jakie wymagania na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Jak wygląda rekrutacja na Mechanikę i budowę maszyn w Łodzi? Aby otrzymać upragniony indeks należy przystąpić do konkursu świadectw. Najważniejszym przedmiotem, co nie powinno być specjalnym zaskoczeniem, jest matematyka – na jej gruncie oparta jest cała ścieżka kształcenia na tym kierunku.

W dalszej kolejności brany pod uwagę jest język obcy, oraz przedmiot do wyboru, w postaci fizyki bądź chemii. Wymagania na Mechanikę i budowę maszyn w Łodzi są duże, ale warto poważnie podejść do procesu kwalifikacyjnego, gdyż studia inżynierskie dają pewny fach w ręku, czyniąc z absolwentów specjalistów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Studia inżynierskie na kierunku Mechanika i budowa maszyn nie należą do najłatwiejszych, ale w zamian na absolwentów czekają wszystkie gałęzie przemysłu, gotowe przyjąć ich jako swoich nowych pracowników. A jeśli nawet taka perspektywa nie uszczęśliwia najbardziej ambitnego indywidualisty, to nabyte w trakcie nauki umiejętności pozwalają na założenie prywatnych firm wytwórczych bądź usługowych. Mechanika i budowa maszyn w Łodzi to duża uniwersalność wykształcenia, gdyż skupia w sobie wiele elementów, w tym także dziedziny humanistyczne.

Kierunek Mechanika i budowa maszyn to nauka realizowana na studiach pierwszego i drugiego stopnia, z kilkoma specjalnościami mającymi za zadanie rozwinąć konkretne umiejętności i ukierunkować przyszłą ścieżkę zawodową. Szczegółowa wiedza, która każdy absolwent tych studiów będzie musiał zgłębić, różni się nieco w zależności od wyboru specjalności oferowanej przez uczelnie w Łodzi.

Wykładowcy Politechniki Łódzkiej kładą duży nacisk na rozwój kompetencji technicznych, opartych na gruntownie przyswojonej wiedzy matematycznej. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna obiecuje uposażenie przyszłych absolwentów, poza podstawowymi umiejętnościami wynikającymi ze specyfiki kierunku, w dużą dozę kreatywnego myślenia oraz kompetencji interpersonalnych.

 

Czego nauczysz się podczas studiów

Absolwenci obu łódzkich uczelni będą mogli pochwalić się wiedzą i umiejętnościami w zakresie mechatroniki napędów i sterowania maszyn i urządzeń z układami elektromechanicznymi, pneumatycznymi i hydrostatycznymi. Zajęcia praktyczne umożliwią zgłębić od podszewki tajniki budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn wraz z ich podzespołami elektronicznymi.

Liczne praktyki oraz specjalności oferowane przez studia inżynierskie w Łodzi na kierunku Mechanika i budowa maszyn dają możliwość rozwinięcia własnych zainteresowań z obszaru tematyki studiów, a także szansę na podjęcie współpracy z wybraną placówką tuż po ukończeniu studiów.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN ŁÓDŹ STUDIA ZAOCZNE

 

mechanika i budowa maszyn studia łódź

 

Ile trwają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Zgodnie z odgórnym ustaleniem Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn należy rozpocząć od trwających siedem semestrów, a więc trzy i pół roku, studiów inżynierskich. Po ich ukończeniu można zastanowić się nad studiami zwieńczonymi uzyskaniem tytułu magistra, które trwają jedynie trzy semestry (półtora roku). Ustalenie to obowiązuje zarówno Politechnikę Łódzką, jak i Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi.

Po ukończeniu studiów warto zdecydować się na wybrane specjalizacje albo nawet studia doktoranckie, które znacznie poszerzą zakres posiadanych już kompetencji i zwiększą możliwości zawodowe.

 

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Obecnie studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi można podjąć na Politechnice Łódzkiej oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. W zależności od decyzji, która z opcji bardziej nam pasuje, należy dokładnie zgłębić wymagania rekrutacyjne odgórnie ustalone przez władze poszczególnych łódzkich uczelni.

Studia na Politechnice Łódzkiej, zgodnie z powszechnie krążącej opinii, uchodzą za jedne z najtrudniejszych. Nacisk stawiany szczególnie na rozwój umiejętności matematycznych, będących filarem późniejszego doskonalenia bardziej szczegółowych kompetencji, często budzi postrach wśród przyszłych kandydatów. Jednak mimo wszystko aplikantów na studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn nie brakuje – nic dziwnego, jest to jeden z popularniejszych i najbardziej przyszłościowych kierunków oferowanych przez łódzkie uczelnie.

 

Proces rekrutacji

Przedmiotami wiodącymi, do których zdawania warto przyłożyć się najbardziej, to oczywiście matematyka oraz fizyka. Aplikanci na studia pierwszego stopnia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, wybierani są na drodze konkursu świadectw maturalnych. W przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę oceny na dyplomie ukończenia wcześniejszego etapu studiów.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi jest uczelnią prywatną, a więc jeśli decydujesz się na podjęcie studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn właśnie tam, musisz mieć na uwadze konieczność systematycznego uiszczania opłat semestralnych w kwocie określanej przez władze uczelni. W toku rekrutacji nie odbywa się konkurs świadectw – obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Nie ma znacznych różnic w składaniu dokumentów do komisji rekrutacyjnej obu łódzkich uczelni. Na biurko komisji należy dostarczyć kserokopię świadectwa maturalnego, zdjęcie w formacie 35X45mm oraz odpowiednio wypełniony formularz aplikacyjny, którego wzór można pobrać ze stron internetowych tych uczelni.

zasady rekrutacji na studia

 

studia w łodzi mechanika i budowa maszyn

 

Jaka praca po studiach na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Jaka praca czeka na absolwentów Mechaniki i budowy maszyn w Łodzi? Odpowiedź na to pytanie może okazać się tak obszerna, jak wiedza, którą będą dysponować abiturienci tego kierunku. Praca ta będzie przede wszystkim przyszłościowa, dająca doskonałe perspektywy finansowe oraz ciągłe możliwości samorozwoju. Wiele będzie zależało od zainteresowań przyszłych pracowników, bowiem Mechanika i budowa maszyn da tak rozległe spektrum wyboru, że spokojnie uda się każdemu dopasować przyszły zawód do własnej osobowości.

Absolwenci jednego z najbardziej popularnych kierunków studiów w Łodzi mogą liczyć na zatrudnienie w jednostkach naukowo- badawczych, gdzie będą mieli możliwość podejmowania codziennego treningu szarych komórek, dzięki którym być może uda im się zrewolucjonizować świat maszyną o niestworzonych wcześniej funkcjach.

Biura projektowo-konstrukcyjne staną otworem przed największymi miłośnikami przekładania swoich twórczych wizji, obejmujących nowoczesne maszyny i podzespoły elektroniczne o innowacyjnych funkcjach, na papier. W tym zawodzie z pewnością sprawdzą się również najlepsi konstruktorzy, potrafiący w praktyczny sposób wykorzystać wiadomości, w jakie uposażyły ich studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi.

Dla spragnionych kontaktu z ludźmi oraz pragnących dzielić się posiadaną wiedzą i umiejętnościami, zaistnieje możliwość podjęcia pracy w firmach konsultingowych. W tej dosyć specyficznej branży należy mieć na uwadze, że praca z klientem nie należy do najłatwiejszych, a najlepiej poradzą sobie w niej ludzie posiadający duże pokłady cierpliwości i odporności psychicznej – niektórzy klienci potrafią bardzo dać się we znaki.

Mówiąc w dużym skrócie – każdy, kto skończy studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi, będzie mógł podjąć pracę jako konstruktor, technolog, czy główny mechanik w przedsiębiorstwach już istniejących lub w swojej własnej działalności gospodarczej. Nie wahaj się dłużej i aplikuj, gdyż tylko to dzieli cię od rozpoczęcia jednej z lepszych przygód twojego życia.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Wybór kierunku studiów nie jest ostatnią decyzją, związaną z naszą edukacją. Musimy jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie chcemy studiować? Czy wyjeżdżamy? Jeśli tak, to dokąd? Kandydaci na studia zawsze mają wiele pytań i wątpliwości. Jakie ma kierunek Mechanika i budowa maszyn w Łodzi opinie?

Szymon, student II- stopnia Mechaniki i budowy maszyn w Łodzi mówi:

„To studia dla najwytrwalszych. Być może liczba egzaminów nie jest ogromna, ale ich siła rażenia pokonała niejednego twardziela. Trzeba się przykładać. Ale nie dla ocen. Trzeba się przykładać, aby potem, po opuszczeniu murów uczelni móc siebie, szczerze nazwać prawdziwym specjalistą w swoim fachu. Tego wszystkim życzę.”

KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W ŁODZI

Rozwiń

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Mechanicznym PŁ 

 

Komentarze (0)