Informatyka - Łódź
Dodaj do ulubionych

09.08.2022

Informatyka studia Łódź - 2022 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Informatyka w Łodzi to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia trwa od 3 lat, przez 3,5 roku do maksymalnie 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata, inżyniera lub magistra. Studia można podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

Studia na kierunku informatyka w Łodzi
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w Łodzi rozpocznie się 4 kwietnia 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | Informatyka Łódź - terminy rekrutacji >

Uczelnie
W Łodzi informatykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytet Łódzki (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, Wydział Matematyki i Informatyki UŁ), Politechnika Łódzka (Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) PŁ, Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ), Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (UMED) oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychAkademia Humanistyczno - Ekonomiczna w ŁodziSpołeczna Akademia Nauk w ŁodziWyższa Szkoła Humanistyczna w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi.
 
 
Opis kierunku
W czasie studiów na kierunku informatyka studenci nauczą się programowania w wybranych językach. Ponadto dowiedzą się w jaki sposób tworzyć bazy danych, projektować strony internetowe czy administrować systemami informatycznymi. Co więcej, opanują techniki przetwarzania informacji. Oprócz umiejętności praktycznych rozwiną wiedzę z zakresu nauk informatycznych, matematycznych i technicznych.
 
Specjalności
Współczesne studia z informatyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku informatyka w Łodzi: systemy informatyczne, interaktywne media, technologie sieciowe, systemy i aplikacje mobilne, sztuczna inteligencja i eksploracja danych... specjalności na informatyce w Łodzi >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Łodzi na kierunku informatyka w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, język obcy, matematyka.szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku informatyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 4440 zł do 7570 zł za pierwszy rok studiów | Wykaz opłat za studia na kierunku informatyka w Łodzi >
 
Praca po studiach
Absolwenci studiów informatycznych będą przygotowani do podjęcia pracy w branży IT. Przede wszystkim sprawdzą się w zawodzie programisty, analityka systemów komputerowych, grafika czy administratora systemów informatycznych.

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek informatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Informatyka +

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Matematyki i Informatyki UŁ stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Informatyka +

Filia w Świdnicy stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Logistyka w biznesie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka w biznesie

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Zdrowie publiczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zdrowie publiczne

Jakie wymagania na kierunek Informatyka w Łodzi?

Na studia informatyczne w Łodzi obowiązują stałe zasady rekrutacji, czyli konkurs świadectw maturalnych. Brane są tu pod uwagę przedmioty ścisłe oraz z języka obcego.

Szczególną uwagą powinniście objąć matematykę, fizykę oraz język obcy. Dla kandydatów na studia II stopnia podstawą kwalifikacji jest dyplom ukończenia studiów conajmniej pierwszego stopnia.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku informatyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • fizyka
 • język obcy
 • chemia
 • fizyka i astronomia
 • informatyka

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka w Łodzi

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować informatykę w Łodzi

Studia na kierunku informatyka można podjąć w ramach studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w dwóch uczelniach publicznych w Łodzi: Uniwersytecie Łódzkim oraz Politechnice Łódzkiej.

Ponadto informatykę w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym znaleźć można w ofercie trzech uczelni prywatnych w Łodzi:

 • Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
 • Społecznej Akademii Nauk w Łodzi
 • Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Informatykę jako specjalność na innym kierunku można studiować na dwóch uczelniach publicznych w Łodzi:

 • Uniwersytet Łódzki (logistyka w biznesie)
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi (zdrowie publiczne)

 

Gdzie studiować informatykę bezpłatnie w Łodzi

Bezpłatne studia na kierunku informatyka znajdują się w ofercie dwóch uczelni publicznych w Łodzi – są to: Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka. Bezpłatne studia można podjąć tylko w trybie stacjonarnym.

Gdzie studiować informatykę niestacjonarnie w Łodzi

Niestacjonarne studia na kierunku informatyka znaleźć można w kilku łódzkich uczelniach:

 • Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
 • Politechnice Łódzkiej
 • Społecznej Akademii Nauk w Łodzi
 • Uniwersytecie Łódzkim
 • Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Dowiedz się więcej informatyka w Łodzi studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na fizjoterapii w Łodzi

Studia niestacjonarne we wszystkich szkołach wyższych w Łodzi są płatne, a cena za jeden rok akademicki na studiach na kierunku informatyka wynosi od 4300 zł do 6644 zł. ceny - informatyka Łódź >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety żadna z łódzkich uczelni wyższych nie oferuje kandydatom możliwości rozpoczęcia bezpłatnej nauki na studiach niestacjonarnych.

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w Łodzi?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dziś studia informatyczne cieszą się ogromną popularnością. W branży pojawiają się wciąż nowe i (co najważniejsze!) atrakcyjne miejsca zatrudnienia, które odzwierciedlają zapotrzebowanie na specjalistów właśnie z tej dziedziny.

To także sprawia, że informatyka jest jednym z akademickich celów wielu maturzystów. Dobrze jest jednak odpowiednio wcześnie uświadomić sobie, czy posiada się odpowiednie predyspozycje, pozwalające odnosić sukcesy nie tylko na studiach, lecz także w życiu zawodowym.

Jeśli rozważasz studia informatyczne, pomyśl, czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się przedmioty ścisłe. Algorytmy, algebra, czy równania nie powinny wzbudzać twojej niechęci. Warto również, by przyszli informatycy na bieżąco śledzili wszelkie nowinki technologiczne, ponieważ to one także wpływają na rozwój w tym sektorze. Jeśli nie boisz się zatem intelektualnych wyzwań, to studia na kierunku informatyka mogą być właśnie na ciebie.

 

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Uczelnie w Łodzi tworzą takie oferty kształcenia, które są wyjątkowo atrakcyjne dla studentów. Dziś bowiem zwracają oni uwagę także na formę organizacji zajęć. Dlatego też jeśli myślisz o rozpoczęciu studiów informatycznych, to będziesz mógł się kształcić w dwóch trybach – stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym i online).

Zastanów się odpowiednio wcześnie, który z nich wybrać. Studia dzienne cieszą się wciąż dużą popularnością, ponieważ zajęcia mają charakter regularnych spotkań w trakcie tygodnia. Dodatkowym plusem jest fakt, że nauka na uczelniach publicznych nie wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne.

Z kolei studia zaoczne i online to idealna propozycja dla osób, które równolegle chciałyby rozwijać inne aktywności (np. zawodowe). Studenci dostaną taką możliwość, ponieważ zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów lub na platformie e-learningowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia informatyczne mają wyjątkowo rozbudowane programy kształcenia. Muszą znaleźć się w nich bowiem treści charakterystyczne dla podstawowych nauk ścisłych, jak i kierunkowe. Każdy student musi liczyć się zatem z tym, że jego pierwsze semestry kształcenia poświęcone będą dogłębnemu poznaniu matematyki. Jej doskonałe opanowanie pozwoli na zrozumienie bardziej szczegółowych kwestii.

 

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

 

3. Nabywane umiejętności

Dziś najważniejsze jest jednak to, by studenci otrzymali rozbudowany pakiet umiejętności. Muszą być one osadzone na stabilnych podstawach teoretycznych. Do kompetencji zawodowych, które rozwijane są podczas wszystkich semestrów kształcenia, można zaliczyć przykładowo:

 • tworzenie oprogramowania,
 • konstruowanie sieci informatycznych,
 • projektowanie stron internetowych, aplikacji, gier
 • administrowanie w sieci.

 

W branży informatycznej mają także znaczenie kompetencje interpersonalne takie jak umiejętność pracy w grupie.

 

4. Predyspozycje

Predyspozycje kandydata na studia na kierunku informatyka:

 • chęć zdobywania wiedzy
 • znajomość języka angielskiego
 • umiejętność pracy w grupie
 • analityczny umysł
 • komunikatywność
 • kreatywność
 • umiejętność radzenia sobie ze stresem
 • zaangażowanie
 • ciekawość

 

Ile trwają studia na kierunku informatyka w Łodzi?

Ile trwają studia na kierunku informatyka w Łodzi?

Studia na kierunku Informatyka w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają od 3 lat, przez 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Czas trwania nauki na poszczególnych stopniach na kierunku Informatyka w Łodzi różni się w zależności od wybranej uczelni oraz tytułu, jaki zapewnia ona absolwentom.

Studia I stopnia na niektórych uczelniach trwają od 3,5 roku do 4 lat i zostają zwieńczone uzyskaniem przez absolwenta tytułu inżyniera. Wówczas studia II stopnia trwają jedynie 1,5 roku, a ich absolwent zostaje mianowany magistrem.

W przypadku uczelni, które gwarantują absolwentom informatyki pierwszego stopnia uzyskanie tytułu licencjata, nauka trwa 3 lata, natomiast ukończenie studiów drugiego stopnia zajmuje 2 lata.

Informatyka w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 4 lat licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier / magister
Jaka praca po studiach informatycznych w Łodzi?

Jaka praca po studiach informatycznych w Łodzi?

W związku z dynamicznie rozwijającą się gospodarką, przede wszystkim w obrębie gałęzi IT, nieustannie rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na młodych informatyków implikuje konieczność ich wykształcenia.

Naprzeciw temu wychodzi wiele łódzkich uczelni, a kończący je absolwenci informatyki nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy, uczelnie synchronizują proces nauki z rynkiem pracy, dzięki czemu studia te mają tyko i wyłącznie wymiar praktyczny.

Firmy informatyczne, działające w regionie łódzkim monitorują i opiniują programy studiów, a ich zdanie zmienia kształt studiów informatycznych w Łodzi. Rady Programowe uczelni liczą się z wynikami zebranych danych. Informatycy znajdują zatrudnienie jako:

 • programiści,
 • administratorzy baz danych,
 • graficy komputerowi w agencjach reklamowych, prasie, filmie, telewizji,
 • analitycy i inżynierowie systemowi.

 

Jedną z najciekawszych specjalizacji jest prowadzona przez Politechnikę Łódzką specjalizacja gier komputerowych, gdzie niezbędne w pracy każdego informatyka szerokie kompetencje w zakresie kodowania zostają wzbogacone umiejętnością tworzenia doskonałego zaplecza graficznego zarówno gier, jak i innych projektów multimedialnych.

 

Informatyka to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża, w której informatycy znajdują zatrudnienie jako projektanci gier komputerowych i programiści. Międzynarodowe kierunki, dające podwójny dyplom inżynierski i magisterski, to wstęp do wielkich firm informatycznych, które realnie zmieniają bieg komputerowego świata. 

 

Zdobyte wykształcenie i umiejętności możecie wykorzystać w małych firmach informatycznych, powiązanych z komputerami, jak i w innych gałęziach przemysłu. Przygotowani będziecie do samodzielnej pracy, jak i pracy zespołowej zarówno w istniejących już firmach, jak i własnej działalności gospodarczej. Nic tylko pracować i pracować, i zarabiać miliony! Zachęcamy.

Gdzie studiować na kierunku Informatyka w Łodzi?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej, jako specjalność na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Wyższej Szkole Humanistycznej w Łodzi oraz Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Łódzki oferuje 250 miejsc, a Politechnika Łódzka 180 w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UŁ, PŁ oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 4440 zł do 7570 zł za pierwszy rok studiów.

Informatyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2021/2022 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia wybrana była przez ponad 36 tys. kandydatów. W Łodzi najwięcej kandydatów (ponad 1190 osób) chciało studiować informatykę na Politechnice Łódzkiej. 

Informatyka studia w Łodzi - uczelnie:

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

 

Limity miejsc

Rekrutacja na studia przeprowadzana jest w ramach postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci na poszczególne kierunki mogą aplikować na ograniczoną liczbę miejsc, dlatego o ich przyjęciu decyduje lista rankingowa.

Limity miejsc na kierunku informatyka w Łodzi:

 • Uniwersytet Łódzki (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ) – 250
 • Uniwersytet Łódzki (Wydział Matematyki i Informatyki UŁ) – 250
 • Politechnika Łódzka – 180

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia na kierunku informatyka w Łodzi

Studenci studiów stacjonarnych na uczelniach publicznych nie muszą płacić za możliwość nauki. Opłaty za studia dotyczą głównie studiów w prywatnych szkołach wyższych lub niestacjonarnych studiów w uczelniach publicznych.

 • Uniwersytet Łódzki (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ): 5000 zł
 • Uniwersytet Łódzki (Wydział Matematyki i Informatyki UŁ) – 6000 zł
 • Politechnika Łódzka: 7570 zł
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi: od 5760 zł
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi: od 4440 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci na studia o wynikach rekrutacji dowiadują się w indywidualnym dla każdej uczelni terminie. Informacja o przyjęciu lub nieprzyjęciu kandydata pojawić się powinna w jego prywatnym profilu w systemie IRK lub ERK.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Łodzi:

 • Uniwersytet Łódzki: 14.07.2022
 • Politechnika Łódzka: 22.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Składany przez kandydatów zestaw dokumentów musi być kompletny i dostarczony w określonym przez szkołę wyższą terminie. Kandydaci zazwyczaj mogą złożyć dokumenty osobiście w siedzibie uczelni, jednak wiele szkół wyższych umożliwia także dostarczenie kompletu za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci na studia zazwyczaj dostarczają dokumenty tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Uczelnie przyjmują kompletne zestawy dokumentów w indywidualnym dla siebie terminie – kandydaci nie mogą spóźnić się z dopełnieniem tych formalności, w przypadku niespełniania wymogów rekrutacyjnych mogą oni zostać skreśleni z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Łodzi:

 • Uniwersytet Łódzki: od 15.07.2022 do 19.07.2022
 • Politechnika Łódzka: od 15.06.2022 do 12.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Łodzi - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Politechnika Łódzka (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Medyczny w Łodzi niestacjonarne, stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Łódzki (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka w Łodzi?

 

Gdzie studiować

Z pewnością należy zawczasu zdecydować, na jakiej uczelni miałyby odbywać się przyszłe studia informatyczne, gdyż oferowany przez nie program może się nieco różnić, a dopasowanie go do własnych zainteresowań jest ważne w perspektywie czerpania radości z przyszłej pracy.

Niezwykła popularność tego kierunku sprawiła, że kilka łódzkich uczelni postanowiło wprowadzić go do oferty swoich kierunków, zwiększając tym samym możliwość dokonania najlepszego z możliwych wyborów.

 

Proces rekrutacji

Na większości publicznych łódzkich uczelni, oferujących studia na kierunku informatyka, proces rekrutacyjny na studia I stopnia wygląda podobnie – na podstawie wyników uzyskanych na egzaminie maturalnym, wyłaniani są najlepsi kandydaci, którzy wkrótce będą mieli okazję zmierzyć się z urokami studiów informatycznych. Przedmiotami wiodącymi na większości łódzkich uczelni są matematyka i informatyka, dlatego niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na ich naukę jeszcze przed przystąpieniem do matury.

Kandydaci na studia II stopnia muszą dysponować dyplomem ukończenia studiów I stopnia na kierunku informatycznym lub, o ile dana uczelnia na to pozwala, pokrewnym.

 

Wymagane dokumenty

Składanie dokumentów poprzez kandydatów zarówno na studia I, jak i II stopnia niczym się nie różni – należy dostarczyć teczkę odpowiednich dokumentów (najczęściej jest to kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów I stopnia, kopia dowodu osobistego, zdjęcie o wymiarach 35X45mm oraz oryginał wspomnianych wcześniej dokumentów) komisji rekrutacyjnej o określonej przez daną łódzką uczelnię godzinię i w konkretnym miejscu.

Aplikanci na studia niestacjonarne bądź stacjonarne odbywające się na łódzkich uczelniach prywatnych muszą być przygotowani na uiszczenie opłaty rekrutacyjnej oraz semestralnej w wysokości z góry ustalonej przez konkretną uczelnię. Należy na bieżąco śledzić stronę internetową wybranej uczelni, aby zbliżający się proces rekrutacyjny nie okazał się źródłem przykrych niespodzianek.

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

INFORMATYKA - ważne informacje

informatyka studia

informatyka studia online

informatyka studia online w Łodzi

studia informatyczne w Łodzi

studia informatyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Czy warto iść na studia na kierunku informatyka w Łodzi?

Czy warto iść na studia na kierunku informatyka w Łodzi?

Dziś młodym ludziom, którzy kończą naukę w szkole średniej, towarzyszy ogromna presja związana z wyborem idealnego kierunku studiów. Wywierają ją nie tylko nauczyciele, lecz także rodzina.

Obecny model edukacyjny nakazuje wręcz naukę na szczeblu wyższym. Uważne przyglądanie się tym tendencjom może sprawić, że każdy maturzysta żyć będzie z przeświadczeniem, że na studia warto iść. Nie ma w tym stwierdzeniu nieprawdy, powinno być ono jednak podparte szczegółową analizą własnych potrzeb i oczekiwań.

 

Na studia ogólnie warto iść przede wszystkim dlatego, że to szansa na wzmożony rozwój intelektualny, dbałość o wykształcenie, szansa na zdobycie doświadczenia, wzbogacenia CV o praktyki i staże, zawarcie fascynujących przyjaźni oraz przedłużenie młodości. To wszystko mogą także zagwarantować ci studia na kierunku informatyka

 

 

To wszystko mogą także zagwarantować ci studia na kierunku informatyka. Zastanów się jednak odpowiednio wcześnie, czy akurat kształcenie na tym profilu sprosta twoim wszystkim oczekiwaniom i ambicjom.

Studia informatyczne znajdują się w ofercie niemal wszystkich ośrodków akademickich w Łodzi i co roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich, którzy zdali egzaminy maturalne. To pokazuje, że jest to nieustannie bardzo popularny profil kształcenia.

W praktyce oznacza to, że młodzi ludzie każdego roku dochodzą do wniosku, że warto iść na studia informatyczne. Dzieje się tak dlatego, ponieważ to kierunek studiów, który gwarantuje najlepsze perspektywy zawodowego rozwoju w przyszłości.

 

►►

Pamiętaj jednak, że studia informatyczne powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby, które lubią przedmioty ścisłe, a ich zainteresowanie informatyką nie ogranicza się wyłącznie do gier komputerowych.

 

Podczas studiów czeka cię wiele skomplikowanych zajęć, które odwoływać się będą do różnorodnych dziedzin ścisłych. Studia na kierunku informatyka warto zatem wybrać wtedy, jeśli wiesz, że uda ci się udźwignąć intelektualny ciężar nauki.

Co dadzą ci studia na kierunku informatyka w Łodzi?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, jakie studia wybrać, zastanów się, co dla ciebie jest najważniejsze, jeżeli chodzi o kształcenie wyższe.

Warto odpowiednio wcześnie uświadomić sobie swoje predyspozycje oraz posiadane umiejętności, ponieważ to one powinny być przede wszystkim rozwijane podczas kształcenia akademickiego. Wybrany przez siebie kierunek studiów warto zawsze przeliczyć w kategorii zysków i dostrzec, co może nam zagwarantować.

Uczelnie w Łodzi starają się przygotowywać taką ofertę kształcenia, która będzie jak najbardziej atrakcyjna dla potencjalnych studentów. Dziś najważniejsze jest przede wszystkim pielęgnowanie umiejętności, ponieważ to one najbardziej doceniane są przez pracodawców.

Wiedza ma oczywiście ogromne znaczenie, to ona powinna być podwaliną każdej decyzji, ale tylko wtedy, jeśli może być wykorzystana w praktyce.

Musisz też odpowiednio wcześnie zastanowić się, jakie masz oczekiwania wobec studiów wyższych. Pamiętaj, że kierunki wszechstronne nie istnieją – każdy z nich, nawet jeśli obejmuje wiele różnorodnych aspektów, jest w jakiś sposób ukierunkowany.

 

Studia na kierunku informatyka przyniosą najwięcej korzyści umysłom ścisłym, które nie boją się intelektualnych wyzwań. Jeżeli już w szkole średniej matematyka stanowi jeden z twoich ulubionych przedmiotów, to możesz mieć pewność, że na studiach twoje zainteresowania dodatkowo zostaną rozwinięte.

 

 

Musisz mieć też świadomość, że kierunki studiów takie jak informatyka mają przede wszystkim profil praktyczny. Umożliwi ci to zdobycie wiedzy technicznej i oprogramowania, którą wykorzystywać będziesz podczas aktywnych działań zawodowych.

Studia informatyczne zagwarantują ci także umiejętności, które obejmować będą przykładowo:

 • programowanie w różnych językach,
 • projektowanie i wdrażanie systemów internetowych,
 • tworzenie baz danych,
 • projektowanie gier i aplikacji,
 • obsługę sieci informatycznych i systemów internetowych
 • i wiele innych.

 

Warto podkreślić, że ten typ studiów wyposaży cię w szeroką wiedzę informatyczną, dzięki której drzwi zawodowego rozwoju będą przed tobą nieustannie otwarte.

 

Trzeba jeszcze podkreślić, że studia informatyczne dadzą ci możliwość pracy na arenie międzynarodowej, co także dodatkowo wpłynie na twoje zarobki. Czekać na ciebie będzie praca w wielu firmach i korporacjach informatycznych, które swoje oddziały mają na całym świecie – od Warszawy, przez Singapur i aż po Nowy Jork.

 

 

Jeżeli tylko do swojej nauki podejdziesz rzetelnie, możesz mieć niemal pewność, że studia informatyczne spełnią twoje marzenia o rozwojowej i fascynującej pracy.

Pamiętaj jedynie, że na studiach informatycznych będziesz także rozwijać kompetencje społeczne, ponieważ powodzenie projektów informatycznych nie zależy wyłącznie od pracy jednego człowieka. Czeka cię wiele projektów grupowych oraz niejednokrotnie praca pod presją czasu. To, jak sprawdzać się będziesz podczas tego typu aktywności, również określi cię jako informatyka.

Czego nie dadzą ci studia na kierunku informatyka w Łodzi?

Czego nie dadzą ci studia na kierunku informatyka w Łodzi?

Wielokrotnie zdarza się tak, że młodzi ludzie, którzy idą na studia, czują rozczarowanie profilem kształcenia, który został przez nich wybrany. Dzieje się dlatego, że ich oczekiwania całkowicie nie zostały spełnione. Musisz odpowiednio wcześnie przeanalizować swoje decyzje, by po prostu w przyszłości uniknąć tych przykrych rozczarowań.

 

Wybór kierunku studiów powinien być przede wszystkim podyktowany twoimi własnymi potrzebami, a nie oczekiwaniami społecznymi. Pamiętaj, że to, co wydaje się dobre twoim rodzicom, nie oznacza, że będzie stworzone również dla ciebie.

 

►►

Weź także pod uwagę to, że nie ma kierunków idealnych? Co to oznacza w praktyce? Nie znajdziesz takiego profilu kształcenia, który spełni twoje wszystkie oczekiwania. Każdy kierunek studiów ma bowiem swój profil i rozwija umiejętności oraz wiedzę z bardzo konkretnych zakresów.

 

Świadoma decyzja o tym, co chce się studiować, oznacza zatem niejednokrotnie wybór mniejszego zła. Pamiętaj o tym, że kształcenie wyższe ma być dla ciebie także gwarantem dobrej i stabilnej pracy w przyszłości. Studia to nie tylko czas rozwoju zainteresowań, więc musisz pamiętać, że nie rozwiną cię one pod każdym możliwym aspektem.

Po przeanalizowaniu tego, jak wyglądają studia na kierunku informatyka, okaże się, że i one nie zagwarantują ci wszechstronnej wiedzy, która wystarcza na całe życie. Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na wykonywanie zawodu informatyka, to rozwój intelektualny czeka cię przez całe życie, także po zakończeniu nauki na szczeblu wyższym.

 

Branża informatyczna nieustannie się rozwija, dlatego też część informacji i wiedzy może się szybko zdezaktualizować. Swoje umiejętności musisz zatem ciągle wzbogacać i dbać o nie. Jeżeli myślisz zatem, że ukończenie studiów informatycznych zagwarantuje ci pełnię wiedzy, obowiązującej już do końca trwania twojej karier zawodowej, to będziesz w błędzie.

 

 

Studia informatyczne nie dadzą ci także poczucia, że swoją karierę możesz wyłącznie rozwijać w jednej branży. Dziś właściwie każde przedsiębiorstwo powinno korzystać z profesjonalnych usług informatycznych, jeżeli chce utrzymać swoją pozycję. W praktyce oznacza to, że i ty będziesz musiał dowolnie sterować swoją karierą, w zależności od własnych ambicji i zainteresowań.

Niektóre osoby cenią sobie taką zawodową wolność, nie każdy jednak absolwent studiów odnajduje się w takiej kreatywnej sytuacji. Warto, żebyś o tych zawodowych wyzwaniach informatyków dowiedział się odpowiednio wcześnie.

 

Studia na kierunku informatyka Łódź – zaoczne (niestacjonarne)

Obecnie Łódź tworzy jeden z najpotężniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Uczelnie, które tutaj się znajdują, starają, by ich oferta była jak najbardziej atrakcyjna i zaadresowana do większości absolwentów szkół średnich. W praktyce oznacza to, że każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Warto podkreślić, że studia w Łodzi charakteryzuje także duża różnorodność w organizacji zajęć.

Dziś znaczna część studentów chciałby rozwijać się wielopłaszczyznowo, czyli zadbać chociażby o równoległy rozwój zawodowy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie oferta studiów zaocznych, czyli niestacjonarnych. Zajęcia i wykłady organizowane są wtedy podczas weekendów.

Trzeba pamiętać jedynie, że studenci część materiału muszą opanowywać we własnym zakresie. Programy dydaktyczne studiów niestacjonarnych nie mogą odstawać jednak od kształcenia dziennego, więc wiedza studentów zaocznych zawsze weryfikowana jest podczas sesji egzaminacyjnych. Studia zaoczne wiążą się także z uiszczaniem dodatkowych opłat za czesne.

dowiedz się więcej na temat kierunku informatyka studia zaoczne w Łodzi

 

Jakie są ceny studiów na kierunku informatyka w Łodzi?

Studia niestacjonarne w formie wieczorowej lub zaocznej są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi.

Czesne za rok studiów na kierunku informatyka możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi. Studia stacjonarne z reguły są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku informatyka - ceny w Łodzi

Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka w Łodzi?

Wybór przyszłych studiów niejednokrotnie wiąże się z koniecznością wstępnego zaplanowania swojej przyszłości. Przy wyborze warto częściowo zasugerować się opiniami innych studentów.

Adam, student 3 roku informatyki mówi: "przez długi czas nie mogłem się zdecydować, co tak naprawdę chciałbym robić w życiu. Od zawsze lubiłem pracę przy komputerze i dlatego postawiłem na informatykę. Moim zdaniem studia informatyczne w Łodzi były doskonałym wyborem".

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Łódź studia i stopnia

Informatyka Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Łódź studia stacjonarne

Informatyka Łódź studia niestacjonarne

Kierunki informatyczne w Łodzi

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Łodzi

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 


 

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia