Dietetyka studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Dietetyka studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Dietetyka studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia I stopnia w Katowicach i woj. śląskim

dietetyka

Odkryj dietetykę w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Dietetyka studia I stopnia (licencjackie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku dietetyka na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dietetyka studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek dietetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie dietetyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Jednostka prowadząca

Turystyka i rekreacja stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek dietetyka w Katowicach?

Aby dostać się na kierunek dietetyka w Katowicach będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo np. z chemii, biologii lub fizyki. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku dietetyka na uczelniach śląskich najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia, 
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • matematyka.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka w Katowicach i woj. śląskim

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunek dietetyka w Katowicach?

Zdrowy styl życia to składowa wielu pomniejszych czynników, takich jak: aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu czy ograniczanie alkoholu i innych używek. Jednak jedną z najważniejszych kwestii jest dbanie o zdrową i zbilansowaną dietę, która może mieć znaczący wpływ na poprawę naszego zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Dlatego też, zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę na temat żywienia stale rośnie. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek dietetyka w Katowicach.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne powinny spełnić kilka, istotnych warunków. Ważną kwestią jest zainteresowanie naukami ścisłymi i osiąganie dobrych wyników z takich przedmiotów jak chemia, biologia czy matematyka. Dużym atutem będzie także umiejętność pracy z pacjentem, poczucie odpowiedzialności oraz zamiłowanie do zdrowego trybu życia, Jeżeli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie aplikuj na kierunek dietetyka w Katowicach.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dietetyka na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunek dietetyka w Katowicach będzie oscylował wokół nauk biologicznych, chemicznych oraz medycznych. Studenci będą mieli okazję poznać anatomiczną budowę człowieka oraz zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat racjonalnego żywienia. W czasie studiów, zagłębisz się także w tematykę związaną z chemią żywności, a także nauczysz się oceniać jakość i wartości produktów spożywczych. Program kształcenia zakłada także realizacje wielu interesujących zajęć, takich jak:

 • kliniczny zarys chorób
 • psychologia
 • biochemia ogólna żywności
 • zdrowie środowiskowe
 • podstawy żywienia
 • żywienie kliniczne

Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne i dowiesz się w jaki sposób leczyć choroby dieto-zależne, przeprowadzać wywiad żywieniowy oraz udzielać porad dietetycznych. Jako student będziesz musiał dokonać także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnej stronie wybranej uczelni wyższej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku dietetyka na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku dietetyka trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom licencjata.

Jaka praca po studiach?

Absolwenci studiów medycznych, dzięki kompleksowemu wykształceniu, mają stabilną pozycję na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku dietetyka w Katowicach możesz liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się w zawodzie dietetyka, który będziesz mógł wykonywać w prywatnych poradniach dietetycznych lub publicznych placówkach zdrowia. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w gabinetach diabetologicznych, alergologicznych czy pediatrycznych. Co więcej, znajdziesz prace klinikach odnowy biologicznej oraz spa i wellness, klubach fitness, klubach sportowych czy siłowniach.

Absolwenci często decydują się związać swoją przyszłość z firmami farmaceutycznymi czy zajmującymi się cateringiem dietetycznym. Dobrym rozwiązaniem będzie także kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku dietetyka (studia I stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka (studia I stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

Komentarze (0)