Farmacja jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Farmacja jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Farmacja jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia jednolite w Katowicach i woj. śląskim

farmacja

Odkryj farmację w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Farmacja jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku farmacja w Katowicach to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5,5 roku (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra farmacji).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Farmacja jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek farmacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Farmacja stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek farmacja?

Aby zostać studentem kierunku farmacja w Katowicach będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, chemi, fizykii.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku farmacja w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • matematyka.

 

Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych oraz wyników określonych badań lekarskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Farmacja w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku farmacja w Katowicach i woj. śląskim?

Farmacja to zespół nauk o lekach. Dyscyplina ta zajmuje się między innymi lekami syntetycznymi, biologicznymi, naturalnymi, a także składnikami kosmetyków. Ze względu na rozwój medycyny i coraz lepszą dostępność różnorodnych środków leczniczych, rośnie także zapotrzebowanie na profesjonalnych farmaceutów. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek farmacja w Katowicach.

Osoby, które zdecydują się aplikować na wymagające studia medyczne, będą musiały spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii jest zainteresowanie naukami biologicznymi, chemicznymi, medycznymi i społecznymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą odpowiedzialną, empatyczną, o rozwiniętych zdolnościach komunikacyjnych i interpersonalnych, to kierunek farmacja w Katowicach będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku farmacja w Katowicach realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć i pół roku.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku farmacja będzie oscylował głównie wokół nauk ścisłych, biologicznych, medycznych i społecznych. W czasie studiów, będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę chemiczną, która będzie stanowić podstawę do dalszego rozwoju naukowego. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • botanika
 • biologia i genetyka
 • biochemia
 • mikrobiologia
 • genetyka medyczna
 • chemia leków

Jako student dowiesz się więcej na temat leków, ich składu, właściwości oraz odpowiedniego zastosowania. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się wytwarzania i odpowiedniego przechowywania środków leczniczych. Co więcej, poznasz techniki stawiania wstępnej diagnozy medycznej, co stanowi duży atut w pracy farmaceuty.

Program kształcenia zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, które zrealizujesz w aptece ogólnodostępnej i szpitalnej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku farmacja w Katowicach, w zależności od typu studiów trwają 5,5 roku (studia jednolite magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku farmacja trwają pięć i pół roku, czyli jedenaście semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra farmacji.

Gdzie studiować na kierunku farmacja w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Jaka praca po studiach?

Studia medyczne kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki zdobytej wiedzy i kwalifikacjom doskonale odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku farmacja będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, znajdziesz zatrudnienie w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych, gdzie będziesz odpowiedzialny na wytwarzanie, przechowywanie i wydawanie leków oraz produktów leczniczych. Absolwenci często decydują się na pracę w laboratoriach, co pozwala im wykorzystać wiedzę chemiczną. Co więcej, możesz objąć stanowisko przedstawiciela medycznego lub menedżera apteki. Równie ciekawą opcją będzie praca w firmach i hurtowniach farmaceutycznych.

Co więcej, możesz związać swoją przyszłość zawodową z ośrodkami badawczo-naukowymi lub zdecydować się na karierę w środowisku międzynarodowym, w czym pomoże Ci zaawansowana znajomość języka obcego.

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)