Dodaj do ulubionych

07.03.2023

Kosmetologia studia Białystok 2023 | woj. podlaskie

Studia na kierunku Kosmetologia w Białymstoku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku kosmetologia w Białymstoku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Białymstoku rozpocznie się 4 maja 2023 r. i potrwa do 13 września 2023 r. | Kosmetologia Białystok - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Białymstoku kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Białymstoku na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, matematyka.  szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Białystok

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku jest kierunek KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Białymstoku?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • matematyka

 

Studia w Białymstoku na kierunku kosmetologia uchodzą za jedne z najbardziej obleganych kierunków medycznych. Kandydatów na jedno miejsce jest bardzo wielu, ale liczba osób, która zostanie przyjęta, jest ograniczona. Musisz postarać się o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy, musisz zdawać wybrane przedmioty dodatkowe: chemię, biologię, fizykę, matematykę. Pamiętaj także, że w przypadku kierunku kosmetologia potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Białymstoku

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Białymstoku?

Kierunki studiów w Białymstoku takie jak kosmetologia możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiadają Ci studia w formie regularnych spotkań i systematycznej nauki, wybierz tryb dzienny. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w tygodniu, rozważ spotkania weekendowe i studia zaoczne. Pamiętaj również, że tryb niestacjonarny jest płatny nawet na uczelniach publicznych.

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Sophia Loren powiedziała: „Nic nie czyni kobiety piękniejszą niż jej wiara w to, że jest piękna”. Zabiegi kosmetyczne umożliwiają poczucie się piękniejszą i bardziej zadbaną. Kosmetologia to wyjątkowa nauka medyczna, która skupia się na estetyce zewnętrza i dąży do wyleczenia problemów skórnych oraz ukrycia defektów. Coco Chanel powtarzała, że „nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane”, a w takim wypadku usługi kosmetologiczne są na wagę złota i sprawią, że nie tylko świat, ale i my sami spojrzymy na siebie przychylniejszym okiem.

Idealni kandydaci na studia medyczne w zakresie kosmetologii nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych. Ważne, aby kandydaci interesowali się branżą Beauty, mieli wysokie poczucie estetyki oraz zdolności manualne. Jeśli w przyszłości pragniesz zajmować się wizażem, pielęgnacją, upiększaniem, ale i leczeniem, a także marzysz o kontakcie z lekarzami zajmującymi się medycyną estetyczną, kierunek kosmetologia w Białymstoku jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku kosmetologia w Białymstoku realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Białymstoku umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Gdzie studiować

Kierunki studiów w Białymstoku takie jak dietetyka możesz realizować na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku. Uczelnie w Białymstoku dbają o najwyższy poziom kształcenia i oferują wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór kierunków studiów.

 

4. Praca po studiach

Kierunek kosmetologia w Białymstoku daje absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Studenci są przygotowani do wykonywania profesjonalnych zabiegów kosmetycznych odnoszących się do kosmetologii pielęgnacyjnej, leczniczej, upiększającej i wizażu. Jako specjaliści w dziedzinie kosmetologii współpracują z lekarzami dermatologami, służąc wiedzą dotyczącą pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Potrafią także udzielić klientowi profesjonalnej porady odnośnie do chociażby wpływu odżywiania na urodę.

Absolwenci bardzo chętnie są zatrudniani w gabinetach kosmetycznych, w salonach urody, w studiach urody o pełnym zakresie usług, w gabinetach odnowy biologicznej. Wielu absolwentów decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej i świadczenie usług z branży Beauty.

 

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • higiena i epidemiologia w kosmetologii,
 • podstawowa aparatura w kosmetologii,
 • analiza chemiczna kosmetyków,
 • kosmetologia upiększająca,
 • elementy kosmetologii leczniczej,
 • dermatokosmetologia wieku młodzieńczego,
 • podstawy fizjoterapii i masażu,
 • ustawodawstwo kosmetologiczne,
 • postępy syntezy organicznej w projektowaniu kosmetyków,
 • nadzór sanitarno-epidemiologiczny w gabinecie kosmetycznym,
 • elementy chirurgii estetycznej,
 • chirurgia plastyczna
 • i wiele innych.

Studia medyczne w Białymstoku w zakresie kosmetologii nie przewidują specjalności, ale aktualną ofertę warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Białymstoku.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie w zakresie teoretycznym, gdzie zgłębiają treści medyczne niezbędne w pracy w dziedzinie kosmetologii. Następnie rozwijają się poprzez wskazane przedmioty kierunkowe, które skupiają się na naukach farmaceutycznych, naukach o zdrowiu, naukach chemicznych. Studenci rozwijają także umiejętności analityczne, interpretacyjne i badawcze. Uczą się jak współpracować w grupie i rozwijać predyspozycje interpersonalne. Branża Beauty to niezwykle prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny estetycznej, która wymaga gruntownego przygotowania teoretycznego i rozwiniętych zdolności praktycznych.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Białymstoku?

Studia na kierunku Kosmetologia w Białymstoku, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie w Białymstoku kierunek kosmetologia oferują w ramach dwóch komplementarnych cyklów kształcenia. Oznacza to, że możesz je realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwszy stopień trwa sześć semestrów, czyli trzy lata, i kończy się egzaminem licencjackim, który upoważnia absolwentów do podjęcia pracy zawodowej oraz dalszego kształcenia na stopniu drugim.

Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach licencjackich. Warto podkreślić, że studia drugiego stopnia może rozpocząć absolwent zarówno pierwszego stopnia kosmetologii, jak i absolwent pokrewnych studiów z zakresu nauk farmaceutycznych i nauk odnoszących się do medycyny estetycznej.

Kosmetologia w Białymstoku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kierunku kosmetologia w Białymstoku?

Studia medyczne w Białymstoku na kierunku kosmetologia umożliwiają absolwentom wykonywanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które wiążą się z kosmetologią pielęgnacyjną, leczniczą, upiększającą i wizażem, współpracę z lekarzami dermatologiami w odniesieniu do pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo, poprawny dobór i rozróżnienie składników biologicznie czynnych w kosmetykach, które wpływają w jakikolwiek sposób na skórę, udzielanie profesjonalnych porad odnoszących się do zdrowia i urody.

Absolwenci z powodzeniem odnajdują się w gabinetach odnowy biologicznej, w gabinetach kosmetycznych, w salonach urody, w studiach urody, w laboratoriach kosmetycznych i zakładach odnowy biologicznej, w działach kosmetycznych aptek ogólnodostępnych, w firmach kosmetycznych, w hotelach, w ośrodkach rekreacyjnych, w Spa&Wellness, w placówkach odnowy biologicznej, w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, w firmach farmaceutycznych. Studenci pracują także jako specjaliści do spraw szkoleń w dziedzinie Beauty oraz otwierają własne działalności gospodarcze w branży Beauty.

Kierunek kosmetologia w Białymstoku przygotowuje studentów do zajmowania się promocją zdrowia, prowadzenia salonów piękności, prowadzenia salonów odnowy biologicznej, rozwijania kariery naukowej. Absolwenci współpracują z lekarzami medycyny estetycznej, wykonują zabiegi kosmetyczne, informują jak prawidłowo stosować dane kosmetyki w celach pielęgnacji.

Specjaliści w dziedzinie kosmetologii potrafią rozpoznać reakcję alergiczną na kosmetyki oraz przedstawiają metody leczenia uczuleń, zajmują się profilaktyką odnoszącą się do nowotworów skóry, ustalają wpływ chorób endokrynologicznych na zmiany skórne. Dzięki rozległej wiedzy i zdobytym umiejętnościom zajmują się organizowaniem i prowadzeniem gabinetu kosmetycznego, planowaniem i wykonywaniem zabiegów, które odnoszą się do kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej oraz upiększającej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań, pielęgnacją skóry, która podlega zmianie chorobowej, a współpracują przy tym z dermatologami, alergologami, specjalistami medycyny estetycznej. Absolwenci pracują także w laboratoriach badawczo-rozwojowych oraz w firmach i laboratoriach, które zajmują się rejestracją kosmetyków.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Białymstoku?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oferuje 128 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia w Białymstoku

 

czytaj dalej uczelnie w Białymstoku

 

Kosmetologia studia stacjonarne - uczelnie w Białymstoku

 
Kosmetologia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Białymstoku

 

Uczelnie w Białymstoku - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia w Białymstoku?

Kosmetologia to bardzo prężnie rozwijająca się nauka, która idealnie wpasowuje się w zapotrzebowanie na specjalistów z branży Beauty i medycyny estetycznej. Nie jest to jednak kierunek dla każdego. Aby uniknąć rozczarowania w przyszłości, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy masz wysokie poczucie estetyzmu i pragniesz zajmować się pięknem ludzkiego ciała?
 • Czy interesujesz się wizażem i stylizacją?

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce jest bardzo wielu chętnych. Właśnie dlatego musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy, musisz zdawać wybrane przedmioty dodatkowe: chemię, biologię, fizykę\, matematykę. Maksymalną ilość punktów zapewni Ci udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Laureaci i finaliści cieszą się zawsze wysokimi miejscami na listach przyjętych. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Chemicznej lub w Olimpiadzie Biologicznej.

Pamiętaj także o tym, że w przypadku kierunku kosmetologia i innych pokrewnych studiów medycznych potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu potrzebnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje z reguły: świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, zaświadczeń lekarskich, podania i oświadczenia, ankiety osobowej, dowodu osobistego do wglądu, zaświadczeń o wynikach z olimpiad i konkursów, jeśli takowe posiadasz. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach poszczególnych uczelni w Białymstoku.

 

STUDIA W BIAŁYMSTOKU - ważne informacje

kierunki studiów w Białymstoku

studia w Białymstoku

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

kosmetologia studia

kosmetologia studia online

studia medyczne w Białymstoku

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Białymstoku?

Studia medyczne odnoszące się do kosmetologii uchodzą za jedne z najbardziej obleganych.

Magdalena, studentka drugiego roku studiów magisterskich, stwierdziła:

Piękno świadczy o pewności człowieka. Jeśli ktoś czuje się piękny i atrakcyjny, staje się pewniejszy siebie i dąży do swoich sukcesów. Pragnę dawać ludziom tę moc, jeśli tylko zapragną coś w sobie zmienić. Kierunek składa się głównie z treści biologiczno-chemicznych i medycznych, dlatego wbrew pozorom nie jest to nic łatwego.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Białystok studia i stopnia

Kosmetologia Białystok studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Białystok studia stacjonarne

Kosmetologia Białystok studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Białymstoku

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIAŁYMSTOKU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia