Dietetyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Dietetyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Dietetyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

dietetyka

Odkryj dietetykę w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Dietetyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku dietetyka na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dietetyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek dietetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek dietetyka w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku dietetyka będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia z zakresu dietetyki lub pokrewnych dyscyplin naukowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka w Katowicach i woj. śląskim

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka w Katowicach?

Dietetyka to studia, które od lat zajmują jedną z czołowych pozycji w rankingach najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków. Tego typu tendencja wiąże się z coraz większą popularnością zdrowego trybu życia, którego składową jest także odpowiednia i zbilansowana dieta. Dlatego też, specjaliści do spraw żywienia mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy. Jeżeli ty także chciałbyś rozwijać się w tym obszarze tematycznym, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek dietetyka w Katowicach.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne powinny spełniać kilka wymogów. Jednym z nich jest przejawianie zainteresowania naukami chemicznymi, biologicznymi i naukami o zdrowiu. Dodatkowym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będzie umiejętność pracy z pacjentem, empatia i zamiłowanie do zdrowego trybu życia.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dietetyka na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku dietetyka będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąc wiedzę z obszaru nauk biologicznych, chemicznych i nauk o zdrowiu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów z tego obszaru tematycznego, między innymi:

 • statystyka żywieniowa
 • dokumentacja w badaniach żywieniowych
 • psychologia kliniczna
 • żywienie kliniczne
 • produkcja potraw i towaroznawstwo

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat fizjologii żywienia oraz jakości i poszczególnych produktów spożywczych. Ponadto, dowiesz się więcej o odpowiednim planowaniu żywienia czy produkcji konkretnych potraw. Podczas licznych warsztatów wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się poradnictwa żywieniowego czy leczenia zaburzeń odżywiania.

Co więcej, rozwiniesz kompetencje z obszaru zarządzania oraz poznasz nowoczesne techniki marketingowe, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których pełną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku dietetyka na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku dietetyka trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów medycznych będziesz miał wszechstronne wykształcenie i przygotowanie merytoryczne, dzięki czemu nie będziesz miał problemu ze znalezieniem ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej.

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w prywatnych gabinetach dietetycznych oraz szpitalach klinicznych, gdzie będziesz odpowiedzialny za poradnictwo żywieniowe. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w ośrodkach spa i wellness czy gabinetach odnowy biologicznej. Absolwenci często decydują się na związanie swojej przyszłości zawodowej z domami opieki społecznej i sanatoriami.

Uzyskaną wiedzę chemiczną, biologiczną i medyczną z powodzeniem wykorzystasz w laboratoriach, zakładach przetwórstwa żywności i firmach produkujących żywność. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować kształcenie na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku dietetyka (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

Komentarze (0)