Kosmetologia studia II stopnia Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Kosmetologia studia II stopnia Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Kosmetologia studia II stopnia  Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia II stopnia w Szczecinie 

na kierunku kosmetologia

Odkryj kierunek kosmetologia w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Kosmetologia w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia II stopnia Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek kosmetologia w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku kosmetologia będziesz musiał przedstawi dyplom ukończenia określonych studiów wyższych. Dokładne i aktualne informacje rekrutacyjne znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Szczecinie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia I stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie?

Kosmetologia to dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry, włosów lub paznokci dotkniętych chorobą. Historia tej dziedziny sięga czasów starożytnych, kiedy to zaczęto wytwarzać pierwsze kosmetyki. Współcześnie, choć od tego czasu upłynęło wiele lat, potrzeba dbania o siebie i swój wygląd jest nadal bardzo silna.

Miliony ludzi na całym świecie regularnie odwiedza gabinety kosmetyczne czy kliniki medycyny estetycznej, a specjaliści z obszaru tych dziedzin mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z tym działem medycyny, a dodatkowo interesujesz się naukami biologicznymi i ścisłymi to koniecznie aplikuj na kierunek kosmetologia w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek kosmetologia będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk biologicznych, chemicznych i nauk o zdrowiu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów z zakresu powyższych obszarów tematycznych, między innymi:

  • onkologia skóry
  • współczesne trendy w kosmetologii
  • toksykologia kosmetyku
  • medycyna społeczna

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat takich dziedzin medycyny, jak alergologia, endokrynologia czy chirurgia. Ponadto, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz nowoczesne techniki i metody wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej. Co więcej, nauczysz się przeprowadzania zabiegów kosmetycznych czy odpowiedniej diagnostyki. Studenci poznają także podstawy marketingu i zarządzania gabinetami kosmetycznymi. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz w czasie obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Kosmetologia w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku kosmetologia w Szczecinie będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra.

Jaka praca po studiach?

Absolwenci studiów medycznych, dzięki wszechstronnej wiedzy i kompleksowemu przygotowaniu zawodowemu mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy, zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Dlatego też, po ukończeniu kierunku kosmetologia w Szczecinie będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealni odnajdziesz się jako pracownik gabinetów kosmetycznych oraz klinik medycyny estetycznej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z ośrodkami spa i wellness, uzdrowiskami i sanatoriami. Absolwenci często decydują się na pracę w hurtowniach farmaceutycznych lub przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków. 

Ciekawym rozwiązaniem może być także zatrudnienie w gabinetach podologicznych i trybologicznych. Po ukończeniu studiów możesz także założyć własną działalność gospodarczą lub kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (studia II stopnia) w Szczecinie

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

 

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W SZCZECINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)