INTERNATIONAL TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT

INTERNATIONAL TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
  Miejscowość
   Status uczelni
    Typ uczelni
     Więcej filtrów
     Poziom studiów
      Forma studiów
       Czas trwania

        Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

        INTERNATIONAL TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT studia – kierunek studiów

        Studia na kierunku international tourism and hospitality management to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

        Opis kierunku

        W ramach kształcenia na kierunku international tourism and hospitality management studenci zyskają wszechstronną wiedzę na temat turystyki i hotelarstwa. Ponadto nauczą się oni zarządzania w branży turystycznej oraz rozwiną warsztat menedżera. Podczas studiów nauczą się również prowadzenia biura podróży, stosowania przepisów prawnych oraz organizowania i prowadzenie imprez i wydarzeń turystycznych, co z powodzeniem wykorzystają w praktyce zawodowej.

         

        Praca po studiach

        Absolwenci znajdą zatrudnienie w branży turystycznej, między innymi w biurach podróży, czy w centrach informacji turystycznej. Ponadto mogą podjąć zatrudnienie w hotelach, centrach konferencyjnych oraz w jednostkach administracji publicznej.

        JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

        Obecnie, studia anglojęzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem maturzystów. Dlatego też kandydaci na kierunek international tourism and hospitality management powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z aktualnymi wymaganiami ustalonymi przez daną uczelnię wyższą. W przypadku szkół niepublicznych konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego, dostarczenie wymaganych dokumentów oraz opłata czesnego.

        *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

         

        INTERNATIONAL TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT - zasady rekrutacji

        • Terminy rekrutacji

        • Czas trwania

        • Przedmioty maturalne

        • Limity

        • Progi

        JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT?

        International tourism and hospitality management to studia skierowane do wszystkich osób, chcących związać swoją przyszłość z branżą turystyczną. Obecnie, ze względu na coraz większe zainteresowanie podróżami, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny. Osoby, które aplikują na powyższe studia będą miały okazję zdobyć zarówno wszechstronną wiedzę, jak i cenne przygotowanie zawodowe, które otworzy im drzwi do międzynarodowej kariery.

         

        1. Typ i tryb studiów:

        Studia na kierunku international tourism and hospitality management możemy podzielić na:

        1. Poziom:

        2. Forma:

         

        2. Zdobywana wiedza i umiejętności

        Osoby, które aplikują na kierunek international tourism and hospitality management zyskają wszechstronną wiedzę na temat turystyki, hotelarstwa, zarządzania i marketingu. Studenci rozwiną kompetencje menedżerskie i nauczą się zarządzania szeroko pojętą turystyką, w tym obiektami hotelowymi czy biurami podróży. Ponadto skupią się na doskonaleniu umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.

        W ramach kształcenia nauczą się obsługi ruchu turystycznego, organizacji transportu i ubezpieczenia turystycznego, prowadzenia ewidencji hotelowej oraz obsługi gości. Program nauczania przewiduje również realizację warsztatów z zakresu prowadzenia imprez turystycznych i organizowania czasu wolnego. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, studenci rozwiną kompetencje językowe i zyskają przygotowanie do pracy na arenie międzynarodowej.

        ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT?

        Studia na kierunku international tourism and hospitality management będą trwały trzy lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

        JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INTERNATIONAL TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT?

        Po ukończeniu studiów na kierunku international tourism and hospitality management można znaleźć wiele ciekawych ofert pracy, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Przede wszystkim absolwenci mogą podjąć pracę w biurach podróży, hotelach czy centrach informacji turystycznej. Równie ciekawą opcją będzie związanie przyszłości zawodowej z firmami transportowymi i ubezpieczeniowymi, centrami konferencyjnymi, a także stowarzyszeniami turystycznymi.

        Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku international tourism and hospitality management:

        • biura podróży
        • centra turystyczne
        • centra konferencyjne
        • informacja turystyczna
        • firmy transportowe
        • hotele
        • własna działalność gospodarcza
        • stowarzyszenia turystyczne.

        Zobacz inne kierunki sport i turystyka

        Filtrowanie
        Województwo
         Poziom studiów

         Zobacz inne kierunki sport i turystyka - podyplomowe

         Filtrowanie
         Województwo
          Poziom studiów

          Miasta, które oferują studia na kierunku INTERNATIONAL TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT

          Teraz najważniejsze

          matura 2024

          zmiany na maturze 2024

          arkusze maturalne

          wyniki matur 2023

          rekrutacja na studia

          studia

          kierunki studiów

          studia podyplomowe

           

          Ciekawe

           


          gdzie studiować

           

           

          Nadchodzące wydarzenia

          • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
          • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
          • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
          • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
          • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
          • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

          Komentarze (0)