KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA

KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA

KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Krajoznawstwo i turystyka kulturowa to studia przeznaczone dla osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z branżą turystyczną. Jest to nowoczesny kierunek, który łączy w sobie zagadnienia z obszaru nauk humanistycznych, społecznych oraz ekonomicznych. Jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach historycznych, geograficznych i politycznych? Posiadasz dużą wiedzę o zabytkach i miejscach turystycznych, a dodatkowo chciałbyś podzielić się nią z innymi ludźmi? Zawsze marzyłeś o tym, aby zawodowo zajmować się podróżowaniem?
Lubisz uczyć się nowych rzeczy i szybko przyswajasz zdobytą wiedzę? Jeżeli ten opis doskonale do Ciebie pasuje to studia z krajoznawstwa i turystyki kulturowej powinny być twoim wyborem. Pozwolą Ci one na praktyczne wykorzystanie swoich zainteresowań i dadzą możliwość znalezienia pracy, która jednocześnie będzie twoją pasją.
 
Czego nauczysz się na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa?
Studia ze względu na swój interdyscyplinarny charakter umożliwią Ci zdobycie wiedzy z różnorodnych gałęzi nauki. Ugruntujesz swoje wiadomości z zakresu: geografii i historii, a dodatkowo poznasz wiele nowych zagadnień z dziedziny kultury, turystyki i architektury. Program studiów został podzielony na pięć modułów. Każdy z nich skupia się na innych obszarach turystyki. Na tym dotyczącym kultury materialnej zdobędziesz wiedzę z turystyki muzealnej i kolekcjonerskiej, a także militarnej.
W module dotyczącym dziedzictwa duchowego przewidziane są zajęcia z turystyki religijnej i literackiej. Dodatkowo poznasz historię turystyki i czasu wolnego. Dowiesz się, jak ewoluowała ona na przestrzeni dziejów i jakie zaszły w niej zmiany. Kolejny blok zajęć to ten dotyczący obsługi ruchu turystycznego. Tematyka, która zostanie na nich podjęta będzie oscylować wokół zagadnień związanych z geografią turystyczną, prawem w turystyce, socjologią. Zdobędziesz także umiejętności zarządzania turystyką oraz poznasz tajniki organizowania i prowadzenia wydarzeń związanych z turystyką.
Przyswojone wiadomości teoretyczne będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich. W ciągu dziewięćdziesięciu godzin dostaniesz możliwość współpracy z biurami podróży, agencjami turystycznymi lub muzeami. Zdobędziesz cenne doświadczenie, które będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej. Dodatkowo będziesz miał szansę na rozwój swoich kompetencji językowych podczas obowiązkowych zajęć z wybranego języka obcego.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego kierunku będziesz miał dużą wiedzę z zakresu różnych dziedzin. Zdobędziesz kompetencje specjalistyczne związane bezpośrednio z turystyką oraz dodatkowe umiejętności komunikacyjne, informatyczne czy analityczne. To wszystko sprawi, że będziesz niezwykle wszechstronnym pracownikiem, który będzie mógł podjąć pracę w wielu miejscach. Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie w miejscach skupiających się na turystyce, takich jak: biura podróży, agencje turystyczne, muzea, fundacje i skanseny.
Dodatkowo w toku kursu zostaniesz przygotowany do zawodu przewodnika turystycznego. Co więcej, będziesz miał niezbędną wiedzę potrzebną do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz także kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, na których rozwiniesz swoje kompetencje.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem krajoznawstwa i turystyki kulturowej powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, geografii, historii, historii sztuki, matematyki lub wiedzy o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Geograficzne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKĘ KULTUROWĄ:

  • umiejętność obsługi profesjonalnych programów komputerowych (systemy rezerwacyjne, oprogramowanie GIS)
  • umiejętność organizacji i promowania imprez turystycznych
  • umiejętność prowadzenia negocjacji
  • umiejętność prezentowania oferty turystycznej
  • język obcy na poziomie B2

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA:

  • agencje turystyczne
  • biura podróży
  • własna działalność gospodarcza
  • muzea
  • skanseny

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA

Komentarze (0)