KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA

KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA

Studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Krajoznawstwo i turystyka kulturowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA studia - kierunek studiów

Studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | krajoznawstwo i turystyka kulturowa - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, historia sztuki, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa:

 • geografia,
 • historia,
 • historia sztuki,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKĘ KULTUROWĄ:

Czego nauczysz się na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa?
Studia ze względu na swój interdyscyplinarny charakter umożliwią Ci zdobycie wiedzy z różnorodnych gałęzi nauki. Ugruntujesz swoje wiadomości z zakresu: geografii i historii, a dodatkowo poznasz wiele nowych zagadnień z dziedziny kultury, turystyki i architektury.
Program studiów został podzielony na pięć modułów. Każdy z nich skupia się na innych obszarach turystyki. Na tym dotyczącym kultury materialnej zdobędziesz wiedzę z turystyki muzealnej i kolekcjonerskiej, a także militarnej.
W module dotyczącym dziedzictwa duchowego przewidziane są zajęcia z turystyki religijnej i literackiej. Dodatkowo poznasz historię turystyki i czasu wolnegoDowiesz się, jak ewoluowała ona na przestrzeni dziejów i jakie zaszły w niej zmiany. Kolejny blok zajęć to ten dotyczący obsługi ruchu turystycznego.
Tematyka, która zostanie na nich podjęta będzie oscylować wokół zagadnień związanych z geografią turystyczną, prawem w turystyce, socjologią. Zdobędziesz także umiejętności zarządzania turystyką oraz poznasz tajniki organizowania i prowadzenia wydarzeń związanych z turystyką.
Przyswojone wiadomości teoretyczne będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich. W ciągu dziewięćdziesięciu godzin dostaniesz możliwość współpracy z biurami podróży, agencjami turystycznymi lub muzeami.
Zdobędziesz cenne doświadczenie, które będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej. Dodatkowo będziesz miał szansę na rozwój swoich kompetencji językowych podczas obowiązkowych zajęć z wybranego języka obcego.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • umiejętności obsługi profesjonalnych programów komputerowych (systemy rezerwacyjne, oprogramowanie GIS)
 • umiejętności organizacji i promowania imprez turystycznych
 • umiejętności prowadzenia negocjacji
 • umiejętności prezentowania oferty turystycznej
 • języka obcego na poziomie B2

Jak wyglądają studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa?

 

1. Typ i tryb studiów

Krajoznawstwo i turystyka kulturowa to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

 

Studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa zdobędziesz wszechstronną wiedzę kulturową, historyczną oraz społeczną. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Podstawy turystyki przyrodniczej i kulturowej
 • Architektura rezydencjonalna i obronna
 • Etnoturystyka i turystyka miejska
 • Historia turystyki i czasu wolnego

Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które aplikują na powyższy kierunek zdobędą wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się zarządzać turystyką kulturową oraz ruchem turystycznym.

Ponadto dowiesz się, w jaki sposób korzystać z systemu informacji turystycznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Krajoznawstwo i turystyka kulturowa to studia przeznaczone dla osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z branżą turystyczną. Jest to nowoczesny kierunek, który łączy w sobie zagadnienia z obszaru nauk humanistycznych, społecznych oraz ekonomicznych.
Jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach historycznych, geograficznych i politycznych? Posiadasz dużą wiedzę o zabytkach i miejscach turystycznych, a dodatkowo chciałbyś podzielić się nią z innymi ludźmi? Zawsze marzyłeś o tym, aby zawodowo zajmować się podróżowaniem?
Lubisz uczyć się nowych rzeczy i szybko przyswajasz zdobytą wiedzę? Jeżeli ten opis doskonale do Ciebie pasuje to studia z krajoznawstwa i turystyki kulturowej powinny być twoim wyborem. Pozwolą Ci one na praktyczne wykorzystanie swoich zainteresowań i dadzą możliwość znalezienia pracy, która jednocześnie będzie twoją pasją.
 
5. Gdzie studiować krajoznawstwo i turystykę kulturową

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek krajoznawstwo i turystyka kulturowa:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA:

Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego kierunku będziesz miał dużą wiedzę z zakresu różnych dziedzin. Zdobędziesz kompetencje specjalistyczne związane bezpośrednio z turystyką oraz dodatkowe umiejętności komunikacyjne, informatyczne czy analityczne.
To wszystko sprawi, że będziesz niezwykle wszechstronnym pracownikiem, który będzie mógł podjąć pracę w wielu miejscach. Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie w miejscach skupiających się na turystyce, takich jak: biura podróży, agencje turystyczne, muzea, fundacje i skanseny.
Dodatkowo w toku kursu zostaniesz przygotowany do zawodu przewodnika turystycznego. Co więcej, będziesz miał niezbędną wiedzę potrzebną do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Po ukończeniu studiów licencjackich możesz także kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, na których rozwiniesz swoje kompetencje.
 
Absolwent kierunku krajoznawstwo i turystyka kulturowa znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • agencje turystyczne
 • biura podróży
 • własna działalność gospodarcza
 • muzea
 • skanseny

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Krajoznawstwo i turystyka kulturowa studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Krajoznawstwo i turystyka kulturowa studia I stopnia

Zobacz inne kierunki geograficzne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA KULTUROWA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)