Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia społeczna to propozycja kształcenia, w której spotykają się zagadnienia dotyczące kształtowania relacji, sztuki porozumiewania się i rozwiązywania konfliktów czy manipulacji. Z racji tego, że psychologia społeczna ma bardzo szeroki zakres zastosowań studenci zdobywają wiedzę, którą będą mogli wykorzystać nie tylko w przyszłym życiu zawodowym, ale również prywatnym, zwracając baczniejszą uwagę na uczucia i zachowanie innych osób oraz budując trwalsze relacje międzyludzkie.
Wybierając Psychologię społeczną studenci poznają zależności ludzkich zachowań, rozmaite postawy oraz mechanizmy wpływające zarówno na jednostkę, jak i grupy społeczne. Co oczywiste, niezwykle istotnym elementem kształcenia jest rozwijanie konkretnych umiejętności, a wśród najistotniejszych wyróżnić można między innymi: obserwację i interpretację zjawisk społecznych, dostrzeganie zagrożeń środowiskowych, analizowanie motywów i wzorów ludzkich zachowań, a także organizowanie i koordynowanie działania psychoprofilaktycznego, prewencyjnego i pomocowego, przy wykorzystaniu specjalistycznych metod, technik i narzędzi.
Absolwenci Psychologii społecznej wyróżniają się wiedzą złożoną z licznych zagadnień. Dzięki temu rozpościerają się przed nimi szerokie możliwości zawodowe. Mogą pracować między innymi w: centrach badań społecznych, agencjach reklamowych i marketingowych, systemie oświaty, poradniach psychologicznych i psychologiczno- pedagogicznych, ośrodkach resocjalizacyjnych i terapeutycznych czy organizacjach pozarządowych.