Humanistyka cyfrowa - Lublin

Humanistyka cyfrowa - Lublin

Studia na kierunku humanistyka cyfrowa w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Humanistyka cyfrowa stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

20.11.2023

Humanistyka cyfrowa studia Lublin 2023 | woj. lubelskie

Studia na kierunku humanistyka cyfrowa to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Humanistyka cyfrowa - Lublin
Studia na kierunku humanistyka cyfrowa w Lublinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Lublinie humanistykę cyfrową możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Wydział Nauk Humanistycznych KUL).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku humanistyka cyfrowa przewidują naukę zagadnień humanistycznych, kształtujących zarówno społeczne, jak i komunikacyjne predyspozycje kandydatów, a także technicznych. Uczestnicy zajęć uczą się rozpoznawać psychologiczne potrzeby komunikacji społecznej, owocnie pracować w zespole, praw internetu i mediów. Podczas kształcenia studenci dokonują wyboru ścieżki specjalizacyjnej, spośród: edytorstwa cyfrowego oraz specjalizacji kulturowej. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: pamięć kulturowa i regionalna – problem digitalizacji, tekst i jego nośniki czy pracownia komputerowa: SEO, SEM.
 
Praca po studiach 
Absolwenci studiów na kierunku humanistyka cyfrowa zajmują stanowiska redaktorów, edytorów cyfrowych, redaktorów portali internetowych bądź grafików w wydawnictwach naukowych i komercyjnych. Doskonale odnajdują się w agencjach reklamowych jako copywriterzy, bądź twórcy stron internetowych. Czekają na nich stanowiska także w ośrodkach kultury, gdzie pracują jako animatorzy kultury czy edukatorzy medialni.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek humanistyka cyfrowa w Lublinie?

Humanistyka cyfrowa jest kierunkiem unikalnym, który cieszy się uznaniem wśród przyszłych kandydatów na studia wyższe.

Kwalifikacja na ten kierunek jest zazwyczaj przeprowadzana na podstawie konkursu ocen na dyplomie. Dlatego jeżeli jesteś studentem wybranego kierunku humanistycznego lub pokrewnego pierwszego stopnia i wiesz, że w przyszłości chciałbyś podjąć humanistykę cyfrową, postaraj się o uzyskanie możliwie wysokich wyników w nauce.

Nie zapomnij ponadto o sprawdzeniu strony internetowej wybranej uczelni celem uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kierunku.

Humanistyka cyfrowa w Lublinie

Jak wyglądają studia na kierunku humanistyka cyfrowa w Lublinie?

Humanistykę cyfrową można z powodzeniem zaliczyć do kanonu kierunków o unikalnym programie kształcenia. Studenci zdobywają kompetencje odnoszące się do dwóch z pozoru całkiem rozłącznych dziedzin – humanistycznych oraz informatycznych.

Ze względu na charakter kształcenia, studia na tym kierunku adresowane są przede wszystkim do osób wszechstronnie uzdolnionych i zainteresowanych zdobywaniem interdyscyplinarnych kompetencji.

Jeżeli dobrze radzisz sobie z tworzeniem wysokiej jakości tekstów, analizą dzieł kultury oraz interpretacją poezji i prozy, a ponadto docenisz możliwość zdobywania bardzo cennej wiedzy i umiejętności informatycznych, to humanistyka cyfrowa w Lublinie może okazać się kierunkiem skrojonym na twoją miarę!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku humanistyka cyfrowa możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

W związku z tym, że humanistyka cyfrowa jest realizowana jedynie w ramach studiów drugiego stopnia, na ukończenie kształcenia powinieneś zagospodarować dwa lata. Po terminowym ukończeniu każdego z czterech semestrów postarasz się o uzyskanie dyplomu z tytułem magistra.

Humanistykę cyfrową możesz studiować w trybie stacjonarnym. Wybierając taką organizację swojego kształcenia, wybierasz systematyczną naukę od poniedziałku do piątku, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez uczelnię.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Myślisz o podjęciu studiów na kierunku humanistyka cyfrowa, jednak nie masz pewności, jakie kompetencje dzięki nim uzyskasz? Jako przyszły kandydat możesz mieć pewność, że uzyskana wiedza i umiejętności okażą się wartościowe w wielu obszarach zawodowych i być może w życiu prywatnym.

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu skutecznego pozycjonowania stron internetowych poprzez użycie odpowiednich algorytmów przeglądarki, uczą się redagowania i tworzenia treści przeznaczonych do publikacji w sieci, rozwijają kompetencje retoryczne oraz wzbogacają kompetencje związane ze sztuką argumentacji.

Przyszli absolwenci mogą liczyć również na rozwinięcie posiadanych kompetencji interpersonalnych i komunikacyjnych, które przydadzą się między innymi podczas poszerzania grona znajomych. To tylko niektóre z długiej listy kompetencji, których zdobycie oferuje kierunek humanistyka cyfrowa.

Ile trwają studia na kierunku humanistyka cyfrowa w Lublinie?

Studia na kierunku humanistyka cyfrowa trwają 2 lata (studia II stopnia).

Humanistyka cyfrowa w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku humanistyka cyfrowa w Lublinie?

Faktem jest, że humanistyka cyfrowa to kierunek interdyscyplinarny, który w siatce kształcenia łączy dwie z pozoru całkiem różne dziedziny nauki. Dzięki uzyskaniu wszechstronnych kompetencji humanistycznych, pogłębionych o szeroką wiedzę na temat technicznego środowiska cyfrowego, absolwenci mogą liczyć na wiele atrakcyjnych propozycji zawodowych.

Po ukończeniu kształcenia możesz zatrudnić się w redakcjach portali internetowych i czasopism, jeżeli posiadasz tak zwane lekkie pióro lub chciałbyś służyć merytorycznym wsparciem dla twórców. Wydawnictwa naukowe i komercyjne, a także przedsiębiorstwa informatyczne również staną przed tobą otworem.

Osoby ambitne, kreatywne i potrafiące skutecznie działać nawet pod presją czasu odnajdą się w pracy dla agencji reklamowych oraz massmediów, a jeżeli po ukończeniu humanistyki cyfrowej zechcesz dzielić się posiadaną wiedzą, postarasz się o zatrudnienie na stanowisku wykładowcy akademickiego.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku humanistyka cyfrowa:

  • Portale internetowe,

  • Redakcje czasopism,

  • Wydawnictwa naukowe i komercyjne,

  • Przedsiębiorstwa związane z branżą IT,

  • Agencje reklamowe,

  • Massmedia.

Gdzie studiować na kierunku humanistyka cyfrowa w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Uczelnia, na której można studiować humanistykę cyfrową:

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek humanistyka cyfrowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Humanistycznych KUL) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek humanistyka cyfrowa w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Humanistyka cyfrowa Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Humanistyka cyfrowa Lublin studia stacjonarne

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia