Historia - Wrocław

Historia - Wrocław

Studia na kierunku historia w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Uczelnie, gdzie historia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Filologia polska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

31.01.2024

Historia studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku historia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Historia - Wrocław
Studia na kierunku historia w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku historia w mieście Wrocławiu rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 11 lipca 2024 r. | Historia Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia z historii umożliwiają zdobycie wszechstronnej wiedzy na temat najistotniejszych osiągnięć nauk społecznych i humanistycznych. Podczas kształcenia można nie tylko zdobyć wiedzę na temat poszczególnych okresów w polskiej i światowej historii, ale również poznać specyfikę badań historycznych, czy podstawy dydaktyki i psychologii. Wiedza historyczna pozwala na dokładne zrozumienie procesów społecznych, politycznych, czy gospodarczych. 

Najczęściej, studia historyczne kojarzą się z przyszłą pracą nauczyciela. Jednak kierunek ten pozwala również na podjęcie innych ścieżek zawodowych. Absolwenci mogą również pracować w muzeach, czy instytucjach działających na rzecz utrwalania dziedzictwa historycznego. Osoby po studiach historycznych odnajdują się również w mediach, redakcjach i wydawnictwach. 

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku historia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWR).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek historia?

Jeśli rozważasz studia historyczne we Wrocławiu, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych zdawanych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu.

W przypadku kwalifikacji na studia drugiego stopnia ważna jest ocena znajdująca się na dyplomie, który poświadcza ukończenie danego etapu kształcenia wyższego. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA WE WROCŁAWIU?

Historia to kierunek dla pasjonatów, którzy chcą zdobyć wiedzę obejmującą historię Polski i historię powszechną. Kontekst wydarzeń historycznych, a także współczesne zjawiska będą dla Ciebie klarowniejsze dzięki wiedzy z zakresu polityki, gospodarki, kultury i mentalności, a także z dziedziny społeczeństwa.

Fascynujący kierunek umożliwia poznanie przeszłości, a także pozwala stwierdzić, w jaki sposób wpływa ona na teraźniejszość. Na studentów czeka szereg fascynujących specjalizacji, które realnie wpływają na ścieżkę kariery.

Pamiętaj, że studia historyczne wiążą się nie tylko z dydaktyką, ale także z dokumentalistyką konserwatorską, regionalistyką i kształtowaniem społeczności lokalnych, a nawet z archiwistyką i zarządzaniem dokumentacją.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Historia możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Historię we Wrocławiu możesz studiować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Studia historyczne realizowane są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Historia to kierunek, który umożliwi Ci zgłębianie historii Polski i historii powszechnej. W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz takie przedmioty, jak chociażby: techniki dokumentacji zabytków, nauki pomocnicze historii, historia starożytna, analiza i przygotowanie tekstu naukowego.

Studenci uczęszczają na zajęcia ogólne, kierunkowe, fakultatywne, ale także specjalizacyjne. Właśnie dlatego będziesz miał/a możliwość zgłębiania wiedzy na przykład z zakresu historii, gospodarki, ustroju i kultury (np. literatury i współczesnych mediów) USA. Czeka na Ciebie także kurs praktycznej nauki języka angielskiego.

W zależności od wybranej specjalności studenci mają szansę zdobyć różnego rodzaju kompetencje. Poznasz techniki dokumentowania obiektów zabytkowych, nauczysz się zarządzać dokumentacją, a także gospodarować obiektami zabytkowymi lub je wykorzystywać.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek historia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Historia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Historia w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU HISTORIA WE WROCŁAWIU?

Miejsce pracy absolwentów historii niejednokrotnie uzależnione jest od ukończonej specjalizacji. Wiedza i praktyczne umiejętności przygotowują studentów do zawodu organizatora i propagatora kultury Stanów Zjednoczonych, archiwisty, nauczyciela historii lub WOS-u.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku historia:

 • muzeum
 • instytuty historyczne
 • wydawnictwa
 • redakcje
 • placówki oświatowe i kulturalne
 • media
 • administracja państwowa i samorządowa
 • szkoły podstawowe, średnie, zawodowe
 • ośrodki naukowo-badawcze

W trakcie realizowanych praktyk zdobędziesz kompetencje sprowadzające się do dokumentowania zabytków kultury materialnej, a także zapoznasz się ze specyfiką różnych instytucji i organizacji. Możesz postawić na działania pedagogiczne, kulturowe, badawcze, twórcze.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek historia we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Historia Wrocław studia i stopnia

Historia Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Historia Wrocław studia stacjonarne

Historia Wrocław studia niestacjonarne

Historia w mieście Wrocławiu

komentarze (1)

Grzegorz Godek odpowiedz

Dzień dobry, Czy studenci historii mają w planach zajęć wychowanie fizyczne? Oraz przedmioty ścisłe matematyka?

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia