Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Studia w Poznaniu 

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny  w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.05.2023

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (lekarza dentysty). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

W Poznaniu kierunek lekarsko-dentystyczny możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny UMP).

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY (stomatologia)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek lekarsko-dentystyczny będą musieli spełnić kilka warunków. Najistotniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia

Dużym atutem będą także osiągnięcia z olimpiad naukowych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przedstawić zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Piękny i zdrowy uśmiech jest naszą wizytówką, dlatego tak ważne jest, aby o niego dbać i zachować w jak najlepszym stanie przez długie lata. Jednak, walor estetyczny nie jest w tym przypadku najważniejszy. Zachowanie zdrowia zębów, dziąseł i całej jamy ustnej jest niezwykle istotne i ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Leczeniem chorób zębów i przyzębia oraz profilaktyką zdrowotną zajmują się lekarze stomatolodzy. Ich kształceniem zajmuje się kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu.

Studia medyczne wymagają poświęcenia dużego nakładu pracy oraz wielu wyrzeczeń, dlatego też osoby, które zdecydują się na nie aplikować powinny spełniać kilka ważnych warunków. W pracy lekarza najważniejsze jest powołanie i chęć niesienia pomocy innym które umożliwiają jak najlepsze wykonywanie powierzonych zadań i pracy zawodowej. Dużym atutem będzie także zainteresowanie tematami związanymi z naukami medycznymi, biologicznymi oraz ścisłymi. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to kierunek lekarsko-dentystyczny powinien być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty studiów medycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Kierunek lekarsko- dentystyczny możesz obecnie realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie wyróżniaja się długą i bogatą tradycją, a jej ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program nauczania oscyluje głównie wokół tematów związanych z medycyną, biologią, chemią czy i innymi naukami ścisłymi. Wszyscy studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę teoretyczną oraz zyskać cenne umiejętności praktyczne, niezbędne w zawodzie lekarza. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, do których należą:

 • dysfunkcje układu stomatologicznego
 • ortodoncja
 • stomatologia społeczna
 • farmakologia kliniczna
 • stomatologia dziecięca
 • neurologia
 • oraz wiele innych

 

Program studiów zakłada realizacje praktyk studenckich, które co roku odbywają w specjalistycznych szpitalach, gabinetach stomatologicznych i innych placówkach medycznych. Dokładne informacje dotyczące praktyk i planu zajęć znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Studia w Poznaniu kształcą wszechstronnych specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku lekarsko-dentystycznego.

Absolwenci studiów medycznych będą przygotowani do pracy w:

 • prywatnych i publicznych gabinetach stomatologicznych
 • specjalistycznych szpitalach

 

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z instytucjami badawczo-naukowymi lub laboratoriami badawczymi. Po ukończeniu studiów idealnie odnajdziesz się także jako pracownik firm farmaceutycznych lub w zawodzie przedstawiciela medycznego. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, w tym przypadku gabinetu dentystycznego lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich. Dodatkowo, dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Ile zarabia się po Kierunku lekarsko- dentystycznym?

Kierunek lekarsko- dentystyczny kształci specjalistów, którzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem chorób dziąseł, zębów i błony śluzowej,  protetyką oraz korygowaniem wad zgryzu. Nie trzeba być znawcą zagadnienia, ani częstym pacjentem, aby zdawać sobie sprawę z tego, iż jest to kierunek wymagający intensywnej nauki, a zarazem kierunek perspektywiczny, który nigdy nie zniknie z edukacyjnej mapy. Czy pozyskane podczas studiów wykształcenie stanowi podstawę dobrych zarobków? Oczywiście, że tak, ale należy pamiętać o tym, że w zawodach medycznych bardzo istotne jest doświadczenie, a także miejsce zatrudnienie. Ile zatem zarabiają absolwenci Kierunku lekarsko- dentystycznego?

Średnie zarobki absolwentów Kierunku lekarsko- dentystycznego w 2023 roku:

 • ortodonta – 6000 złotych
 • lekarz dentysta – 4000 złotych – 8000 złotych (w zależności od doświadczenia)
 • stomatolog – 4000 złotych – 10000 złotych (w zależności od doświadczenia)

 

Czy warto iść na Kierunek lekarsko- dentystyczny?

Kierunek lekarsko- dentystyczny jest kierunkiem prowadzonym w trybie jednolitych studiów magisterskich, a zatem każdy, kto zastanawia się nad jego wyborem musi przygotować się na czas intensywnej nauki. Jest to kierunek wymagający, na który nie jest łatwo się dostać, a zatem już na etapie rekrutacji należy wyróżniać się solidnością i determinacją. Kierunek lekarsko- dentystyczny to kierunek, którego nie da się wybrać przez przypadek albo z powodu braku innych pomysłów. To kierunek dla osób ambitnych, z konkretnym planem na przyszłość.

 

Gdzie warto studiować Kierunek lekarsko- dentystyczny?

Kierunek lekarsko- dentystyczny to kierunek szczególny nie tylko z powodu zagadnień omawianych podczas zajęć. To kierunek szczególny także dlatego, że można go studiować wyłącznie w jednej uczelni i co oczywiste w uczelni o profilu medycznym.

Kierunek lekarsko- dentystyczny studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Kierunku lekarsko- dentystycznego zdobywają podstawową wiedzę w zakresie medycyny oraz nauk przyrodniczych oraz wiedzę szczegółową w zakresie stomatologii. Przede wszystkim uczą się jak prowadzić profesjonalną opiekę dentystyczną w zakresie profilaktyki, leczenia, promocji zdrowia oraz edukacji prozdrowotnej, a także zaplanować leczenie w zakresie problemów stomatologicznych. W toku kształcenia realizują między innymi takie przedmioty jak:

 • chemia medyczna,
 • epidemiologia,
 • materiałoznawstwo stomatologiczne,
 • propedeutyka stomatologii dziecięcej,
 • radiologia stomatologiczna

 

Uczelnie w Poznaniu - kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny) stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) Poznań studia jednolite magisterskie


Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia