Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Studia w Poznaniu 

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny  w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia Poznań | woj. wielkopolskie

Piękny i zdrowy uśmiech jest naszą wizytówką, dlatego tak ważne jest, aby o niego dbać i zachować w jak najlepszym stanie przez długie lata. Jednak, walor estetyczny nie jest w tym przypadku najważniejszy. Zachowanie zdrowia zębów, dziąseł i całej jamy ustnej jest niezwykle istotne i ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Leczeniem chorób zębów i przyzębia oraz profilaktyką zdrowotną zajmują się lekarze stomatolodzy. Ich kształceniem zajmuje się kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu.

Studia medyczne wymagają poświęcenia dużego nakładu pracy oraz wielu wyrzeczeń, dlatego też osoby, które zdecydują się na nie aplikować powinny spełniać kilka ważnych warunków. W pracy lekarza najważniejsze jest powołanie i chęć niesienia pomocy innym które umożliwiają jak najlepsze wykonywanie powierzonych zadań i pracy zawodowej. Dużym atutem będzie także zainteresowanie tematami związanymi z naukami medycznymi, biologicznymi oraz ścisłymi. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to kierunek lekarsko-dentystyczny powinien być twoim wyborem.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek lekarsko-dentystyczny będą musieli spełnić kilka warunków. Najistotniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka obcego, matematyki, biologii oraz wybranego przedmiotu dodatkowego.

Dużym atutem będą także osiągnięcia z olimpiad naukowych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przedstawić zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.06.2020
do 06.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 03.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty studiów medycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Kierunek lekarsko- dentystyczny możesz obecnie realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie wyróżniaja się długą i bogatą tradycją, a jej ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program nauczania oscyluje głównie wokół tematów związanych z medycyną, biologią, chemią czy i innymi naukami ścisłymi. Wszyscy studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę teoretyczną oraz zyskać cenne umiejętności praktyczne, niezbędne w zawodzie lekarza. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, do których należą:

  • dysfunkcje układu stomatologicznego
  • ortodoncja
  • stomatologia społeczna
  • farmakologia kliniczna
  • stomatologia dziecięca
  • neurologia
  • oraz wiele innych

 

Program studiów zakłada realizacje praktyk studenckich, które co roku odbywają w specjalistycznych szpitalach, gabinetach stomatologicznych i innych placówkach medycznych. Dokładne informacje dotyczące praktyk i planu zajęć znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY POZNAŃ STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Studia w Poznaniu kształcą wszechstronnych specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku lekarsko-dentystycznego.

Absolwenci studiów medycznych będą przygotowani do pracy w:

  • prywatnych i publicznych gabinetach stomatologicznych
  • specjalistycznych szpitalach

 

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z instytucjami badawczo-naukowymi lub laboratoriami badawczymi. Po ukończeniu studiów idealnie odnajdziesz się także jako pracownik firm farmaceutycznych lub w zawodzie przedstawiciela medycznego. Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, w tym przypadku gabinetu dentystycznego lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich. Dodatkowo, dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)