Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Studia w Poznaniu 

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny  w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

21.07.2022

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (lekarza dentysty).

Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu rozpocznie się 9 maja 2022 r. i potrwa do 31 sierpnia 2022 r. | Kierunek lekarsko-dentystyczny Poznań - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kierunek lekarsko-dentystyczny stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek lekarsko-dentystyczny będą musieli spełnić kilka warunków. Najistotniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia

Dużym atutem będą także osiągnięcia z olimpiad naukowych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przedstawić zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Piękny i zdrowy uśmiech jest naszą wizytówką, dlatego tak ważne jest, aby o niego dbać i zachować w jak najlepszym stanie przez długie lata. Jednak, walor estetyczny nie jest w tym przypadku najważniejszy. Zachowanie zdrowia zębów, dziąseł i całej jamy ustnej jest niezwykle istotne i ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Leczeniem chorób zębów i przyzębia oraz profilaktyką zdrowotną zajmują się lekarze stomatolodzy. Ich kształceniem zajmuje się kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu.

Studia medyczne wymagają poświęcenia dużego nakładu pracy oraz wielu wyrzeczeń, dlatego też osoby, które zdecydują się na nie aplikować powinny spełniać kilka ważnych warunków. W pracy lekarza najważniejsze jest powołanie i chęć niesienia pomocy innym które umożliwiają jak najlepsze wykonywanie powierzonych zadań i pracy zawodowej. Dużym atutem będzie także zainteresowanie tematami związanymi z naukami medycznymi, biologicznymi oraz ścisłymi. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to kierunek lekarsko-dentystyczny powinien być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty studiów medycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Kierunek lekarsko- dentystyczny możesz obecnie realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie wyróżniaja się długą i bogatą tradycją, a jej ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program nauczania oscyluje głównie wokół tematów związanych z medycyną, biologią, chemią czy i innymi naukami ścisłymi. Wszyscy studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę teoretyczną oraz zyskać cenne umiejętności praktyczne, niezbędne w zawodzie lekarza. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, do których należą:

 • dysfunkcje układu stomatologicznego
 • ortodoncja
 • stomatologia społeczna
 • farmakologia kliniczna
 • stomatologia dziecięca
 • neurologia
 • oraz wiele innych

 

Program studiów zakłada realizacje praktyk studenckich, które co roku odbywają w specjalistycznych szpitalach, gabinetach stomatologicznych i innych placówkach medycznych. Dokładne informacje dotyczące praktyk i planu zajęć znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Studia w Poznaniu kształcą wszechstronnych specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku lekarsko-dentystycznego.

Absolwenci studiów medycznych będą przygotowani do pracy w:

 • prywatnych i publicznych gabinetach stomatologicznych
 • specjalistycznych szpitalach

 

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z instytucjami badawczo-naukowymi lub laboratoriami badawczymi. Po ukończeniu studiów idealnie odnajdziesz się także jako pracownik firm farmaceutycznych lub w zawodzie przedstawiciela medycznego. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, w tym przypadku gabinetu dentystycznego lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich. Dodatkowo, dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Gdzie studiować na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarsko-dentystycznym w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny) stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarsko-dentystyczny Poznań studia jednolite magisterskie


Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia