Dodaj do ulubionych

23.08.2023

Fizjoterapia – studia Radom 2023 | woj. mazowieckie

Fizjoterapia w Radomiu to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej). 

Studia na kierunku fizjoterapia w Radomiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Opis kierunku

Fizjoterapia to kierunek, na którym studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat funkcjonowania ciała. Program studiów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których przyszli absolwenci zdobywają umiejętności niezbędne do leczenia zaburzeń układu ruchu. Studenci fizjoterapii zdobywają doświadczenie w pracy m.in. z osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi.

Fizjoterapeuci mają wiele możliwości zawodowych. Mogą pracować w miejscach zajmujących się opieką zdrowotną takich jak: szpitale, uzdrowiska czy hospicja. Absolwenci fizjoterapii często znajdują zatrudnienie w klubach sportowych, na siłowniach oraz w klinikach odnowy biologicznej. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów pozwalają także na prowadzenie własnej działalności.

 

Uczelnie

W Radomiu fizjoterapię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Radomiu na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, język obcy. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia w uczelniach publicznych są bezpłatne. 

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia - Radom

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu jest kierunek FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Radomiu

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • język obcy

 

Każdy z kandydatów na Fizjoterapię powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nauka na tym kierunku będzie źródłem satysfkacji oraz niejednokrotnie trudów, związanych z przyswajaniem szerokiego materiału z zakresu nauk medycznych. Z tego względu jeśli marzysz o rozpoczęciu Fizjoterapii w Radomiu, powinieneś postarać się o uzyskanie wysokich wyników z następujących przedmiotów maturalnych, które prawdopodobnie odegrają główną rolę w procesie rekrutacji na opisywany kierunek: matematyka, biologia, fizyka, chemia, język obcy nowożytny.

Jako że szczegółowe procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać na przestrzeni czasu, warto, abyś na bieżąco zapoznawał się z ustaleniami rekrutacyjnymi, które znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Radomiu

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Radomiu

Znaczną większość kierunków studiów w Radomiu możesz podjąć stacjonarnie lub zaocznie, czyli niestacjonarnie. Fizjoterapia stanowi w tym przypadku wyjątek, ponieważ ośrodek akademicki oferujący jej rozpoczęcie, umożliwia studentom zdobywanie wykształcenia kierunkowego jedynie w trybie stacjonarnym.. Studia stacjonarne są najczęściej wybieraną opcją przez świeżo upieczonych maturzystów ze względu na komfort zdobywanej wiedzy – codzienne wykłady i zajęcia stwarzają doskonałe warunki do przyswojenia treści kierunkowej, a wykładowcy są zawsze do dyspozycji studentów.

 

Podejście do zdrowia rozwijało się na przestrzeni ubiegłych tysiącleci, ostatecznie przybierając formę najbardziej korzystną dla pacjentów. Promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia zwiększyło świadomość społeczeństwa na temat czyhających nań zagrożeń. Jednak mimo wszystko pewnych schorzeń nie sposób uniknąć – mają charakter wad wrodzonych, powstają na skutek poważnych wypadków lub są następstwem nieuniknionych procesów starzenia organizmu – tak właśnie jest z dolegliwościami w obrębie narządów ruchu.

Praca fizjoterapeuty polega na stosowaniu takich działań, które będą skutkowały polepszeniem jakości życia ludzi cierpiących na dysfunkcje w obrębie narządów ruchu oraz kręgosłupa. Zapotrzebowanie na fachowców w tej dziedzinie nie maleje. Nie brakuje również chętnych do podjęcia Fizjoterapii – kierunku, który można zgłębić między innymi w Radomiu.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Fizjoterapia posiada bardzo rozległy charakter kształcenia, podobnie jak niemal wszystkie kierunki wchodzące w skład kanonu nauk medycznych. Każdy ze studentów zdobędzie nie tylko wiedzę na temat specyfiki fizjoterapeutycznej, ale również mnóstwo wiedzy ogólnej z pogranicza medycyny, psychologii oraz socjologii.

 

W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Kinezyterapia,
 • Kliniczne podstawy fizjoterapii,
 • Fizjoterapia ogólna,
 • Biochemia i biofizyka,
 • Dydaktyka fizjoterapii.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Radomiu realizowane są w ramach studiów jednolitych. Studia jednolite trwają pięć lat.
Uczelnie w Radomiu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątkuStudia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Dla kogo te studia

Specyfika wszystkich studiów medycznych jest skonstruowana w taki sposób, aby trafić w gusta ludzi o określonych predyspozycjach osobistych. Jeśli marzysz o podjęciu Fizjoterapii, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań, co być może ułatwi ci proces decyzyjny.

 • Twoim konikiem od zawsze była biologia i pokrewne nauki przyrodnicze?
 • Jesteś zainteresowany funkcjonowaniem ludzkiego organizmu, a szczególnie kończyn i kręgosłupa?
 • Chciałbyś nieść pomoc ludziom w potrzebnie i nie boisz się ciężkiej pracy?

Twierdząca odpowiedź może być dobrym pretekstem do rozpoczęcia Fizjoterapii na uczelni w Radomiu.

 

4. Program studiów

Rozbudowany charakter kształcenia przeznaczony dla studentów Fizjoterapii może być źródłem zarówno stresu, jak i ogromnej satysfakcji ze zdobywanej wiedzy. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie tego kierunku, przygodę z nauką zaczniesz od zrozumienia podstawowych zagadnień medycznych, stanowiących pewnego rodzaju filar pod rozwój bardziej złożonych umiejętności. Poznasz ludzką anatomię i fizjologię, opanujesz techniki udzielania pierwszej pomocy, a także zaczerpniesz nieco wiedzy psychologicznej, której wymaga codzienna praca z ludźmi.

Dalsze etapy kształcenia pozwolą ci zapoznać się z bardziej specjalistyczną tematyką, związaną z Fizjoterapią. Szczególne znaczenie będą miały zajęcia praktyczne, podczas których nauczysz się wykonywania masaży leczniczych i relaksacyjnych, a także poznasz najczęściej stosowane techniki rehabilitacyjne. Pamiętaj, że nauka na Fizjoterapii pozwoli ci na rozwinięcie się w wymarzonej branży kosztem wielu poświęceń i zaangażowania w zgłębianie dość skomplikowanej tematyki kształcenia.

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Radomiu

Studia na kierunku fizjoterapia w Radomiu trwają 5 lat (studia jednolite).

Uczelnie w Radomiu, prezentują regulamin danego kierunku na stronach internetowych poszczególnych uczelni. Uczelnie, które zdecydowały się zaoferować studentom możliwość podjęcia Fizjoterapii, od 2017 roku muszą prowadzić naukę na tym kierunku w ramach studiów jednolitych. W praktyce oznacza to, że jako student przystąpisz do pięcioletniego cyklu kształcenia, zwieńczonego obroną pracy magisterskiej i uzyskaniem niezbędnych zaświadczeń do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Jako że zawód fizjoterapeuty wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, niemożliwe jest uzyskanie wszystkich potrzebnych kompetencji w ciągu zaledwie trzech lat studiów licencjackich. Wybierając Fizjoterapię wybierasz pewność, że zostaniesz uposażony we wszystko, co konieczne do świadczenia profesjonalnych usług kierunkowych.

Fizjoterapia w Radomiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Radomiu

Studia medyczne na kierunku Fizjoterapia to doskonały wybór, jeżeli zależy ci na zdobyciu wykształcenia, które pozwoli zdobyć dobrze płatne zatrudnienie. Jako absolwent tego kierunku znajdziesz pracę w publicznych i prywatnych gabinetach lekarskich jako prawa ręka lekarzy specjalistów, a także w ośrodkach rehabilitacyjnych, w których będziesz miał szansę na doskonalenie zdobytych w trakcie studiów umiejętności.

Hospicja, domy opieki i domy pomocy społecznej to kolejne możliwości generowane przez szeroką wiedzę zdobytą na Fizjoterapii w Radomiu. Specyfika pracy w wymienionych placówkach może okazać się nieco przytłaczająca psychicznie, dlatego jeżeli się na nią zdecydujesz, upewnij się, że jesteś wystarczająco odporny.

Fizjoterapeuci mogą zadbać o swoją przyszłość zawodową poprzez otworzenie własnego gabinetu rehabilitacyjnego. Działalność gospodarcza na tej płaszczyźnie z pewnością odniesie sukces, jeżeli zostanie odpowiednio poprowadzona – w końcu ludzi potrzebujących rehabilitacji nie brakuje.

Ukończenie Fizjoterapii nie musi się ściśle wiązać z wykonywaniem czynności zmierzających do poprawy stanu narządów ruchu pacjentów. W trakcie studiów nauczysz się wykonywania masaży relaksacyjnych, a tę umiejętność z powodzeniem wykorzystasz w gabinetach spa, ośrodkach dla sportowców, jak siłownie i ośrodki rekreacyjno-sportowe, a nawet gabinetach odnowy biologicznej.

Możliwości zawodowe, generowane przez tytuł absolwenta Fizjoterapii, są niezwykle szerokie, dzięki czemu każdy zainteresowany opisywaną nauką z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeżeli marzysz o dynamicznej pracy polegającej na niesieniu pomocy ludziom, a ciągły samorozwój to coś, czego oczekujesz od życia, praca w zawodzie fizjoterapeuty powinna ci się spodobać.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Radomiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym.

 

Kierunek fizjoterapia - uczelnie w Radomiu

 

czytaj dalej uczelnie w Radomiu

 

Fizjoterapia studia stacjonarne - uczelnie w Radomiu

 
Fizjoterapia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Radomiu

 

Uczelnie w Radomiu - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu) stacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Radomiu

Pomimo tego, że niektóre kierunki studiów w Radomiu niemal każdego roku przyciągają taką liczbę chętnych, która istotnie przewyższa liczbę dostępnych miejsc, to nie wszystkie odłamy edukacji są dla każdego – doskonały przykład stanowi Fizjoterapia. Należy pamiętać, że nauka na studiach medycznych uchodzi za bardzo trudną, ponadto wykonywanie działań rehabilitacyjnych i masaży wymaga pewnej wytrzymałości fizycznej i odporności na pozostawanie w niezmienionej pozycji przez długi czas. Zatem zanim rekrutujesz na Fizjoterapię, upewnij się, że sprostasz wyzwaniom obowiązującym na tym kierunku.

Jeżeli jesteś pewien wyboru, powinieneś już dzisiaj powtórzyć materiał z zakresu przedmiotów przyrodniczych takich jak biologia, chemia oraz fizyka – to właśnie one będą miały decydujący wpływ na wybór najlepszych kandydatów. Możesz również postarać się o wygranie jednej z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Tytuł finalisty lub laureata to nie tylko powód do dumy, ale również możliwość podjęcia dowolnego kierunku studiów.

 

Proces rekrutacji

Dzięki rozwojowi technologii informacyjnej, zgłoszenie swojej kandydatury na studia w Radomiu jest niezwykle proste i szybkie. Wchodząc na stronę internetową wybranej uczelni wyższej, z pewnością zauważysz rubrykę zatytułowaną „elektroniczna rejestracja kandydatów” lub w podobny sposób. Po wejściu w odnośnik, otrzymasz jasne instrukcje dotyczące zarejestrowania profilu kandydata. Postaraj się być uważny podczas wypełniania formularzy – podanie błędnych informacji może skutkować z wykluczeniem twojego zgłoszenia.

 

Dokumenty

Cały proces rekrutacyjny kończy się w momencie dostarczenia przez osoby, których nazwiska widnieją na listach przyjętych na Fizjoterapię, kilku dokumentów potwierdzających autentyczność podanych podczas rejestracji danych. Fotografia do legitymacji, ksero świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia pierwszego stopnia studiów oraz wydrukowany formularz to dokumenty, których będziesz potrzebował.

 

STUDIA W RADOMIU - ważne informacje

kierunki studiów w Radomiu

studia w Radomiu

 

FIZJOTERAPIA - ważne informacje

fizjoterapia studia

studia medyczne w Radomiu

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Radomiu

Fizjoterapia nie bez powodu należy do grona najchętniej wybieranych kierunków studiów. Stabilność zatrudnienia oraz dobra renoma opisywanego kierunku to fakty, które zostają potwierdzone przez opinie absolwentów Fizjoterapii.

Magdalena, absolwentka Fizjoterapii w Radomiu, mówi:

„Przygodę z Fizjoterapią rozpoczęłam tak naprawdę jeszcze zanim poszłam na studia. Spędzałam długie godziny na czytaniu medycznych artykułów oraz książek. Kiedy moje marzenie się spełniło, byłam szczęśliwa. Aktualnie pracuję w zawodzie i nie mogę narzekać na złe zarobki.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Radom studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Radom studia stacjonarne

Kierunki medyczne w Radomiu

 

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia