Fizjoterapia - Kielce

Studia w Kielcach na kierunku

fizjoterapia

Odkryj kierunek fizjoterapia w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

22.08.2023

Fizjoterapia - studia Kielce 2023 | woj. świętokrzyskie

Fizjoterapia w Kielcach to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. Ceny na fizjoterapii w Kielcach w 2023 r. zaczynają się od 12000 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku fizjoterapia w Kielcach
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Opis kierunku

Fizjoterapia to kierunek, na którym studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat funkcjonowania ciała. Program studiów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których przyszli absolwenci zdobywają umiejętności niezbędne do leczenia zaburzeń układu ruchu. Studenci fizjoterapii zdobywają doświadczenie w pracy m.in. z osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi.

Absolwenci fizjoterapii będą kompleksowo przygotowani zarówno do prowadzenia aktywnej rehabilitacji, której celem jest przywrócenie maksymalnej sprawności pacjentów, jak i do przeprowadzania zabiegów rehabilitacyjnych przy użyciu specjalistycznego sprzętu fizjoterapeutycznego. Wykwalifikowani fizjoterapeuci będą mogli znaleźć zatrudnienie m.in. w placówkach rehabilitacyjnych, gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach odnowy biologicznej, a także w różnego rodzaju klinikach zdrowia i urody.

 

Uczelnie

W Kielcach fizjoterapię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Kielcach na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: dowolny przedmiot, język polski, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 12000 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku fizjoterapia w Kielcach >
 

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia - Kielce

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach jest kierunek FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Kielcach

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • dowolny przedmiot
 • język polski
 • matematyka

 

Żeby dostać się na studia medyczne na kierunku Fizjoterapia w Kielcach, należy przejść przez proces rekrutacyjny, który wyłoni jedynie najlepszych kandydatów. Przedmiotami mającymi kluczowe znaczenie dla przyszłych studentów, są: matematyka, biologia, chemia oraz język obcy nowożytny. Uzyskanie wysokiego wyniku na rozszerzonym egzaminie dojrzałości zwiększy prawdopodobieństwo pewnego startu na studiach.

Pamiętając o tym, że poszczególne uczelnie w Kielcach mogą ustalać własne zasady rekrutacyjne, a w związku z tym przedmioty wiodące dla danego kierunku niekiedy się różnią, tuż przed aplikacją na Fizjoterapię, postaraj się dokładnie zapoznać z ustaleniami rekrutacyjnymi wybranej przez ciebie placówki edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Kielcach

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Kielcach

Studia w Kielcach na kierunku Fizjoterapia należą do kanonu nauk medycznych, które przez wielu są uznawane za jedne z najtrudniejszych do opanowania. Większość kieleckich uczelni zdaje sobie sprawę z ogromu obowiązków spoczywających na studentach, dlatego stara się polepszyć komfort edukacji poprzez zaoferowanie możliwości podjęcia Fizjoterapii stacjonarnie lub zaocznie.

Chcąc jak najlepiej dopasować tryb studiów do organizacji czasu w całym roku akademickim, powinieneś przemyśleć kilka najistotniejszych kwestii. Po pierwsze, jeżeli potrzebujesz regularności w procesie nauki i cenisz sobie równomierny rozkład wszystkich przedmiotów obowiązkowych na kilka dni w tygodniu, to Fizjoterapia w trybie stacjonarnym najpewniej okaże się dobrym wyborem.

Jeżeli natomiast dysponujesz jedynie wolnymi weekendami, a mimo innych obowiązków chciałbyś kształcić się na jednej z uczelni wyższych, powinieneś wybrać studia niestacjonarne, zwane również zaocznymi. Zobowiążesz się wówczas do uczęszczania na zajęcia, które będą się odbywały zazwyczaj w co drugi weekend każdego miesiąca. W ten sposób zorganizujesz w odpowiedni sposób swój czas w pozostałe dni robocze.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że praca wykwalifikowanych fizjoterapeutów przyczynia się do polepszenia życia ogółu społeczeństwa, które boryka się z rozmaitymi dolegliwościami narządów ruchu, skrzywieniami kręgosłupa oraz niepełnosprawnością wynikającą z wad wrodzonych lub wypadków. Takie czynniki, jak długotrwała praca w pozycji siedzącej lub stojącej, konieczność dźwigania ciężkich tornistrów, a nawet nieprawidłowe nawyki dotyczące siedzenia przed komputerem sprawiają, że kręgosłupy ludzi zaczynają odczuwać to bardzo negatywnie.

Przeprowadzanie rehabilitacji i wszystkich zabiegów poprawiających wydolność ludzkiego układu ruchowego wymaga wiele siły fizycznej i wytrzymałości na długotrwałe pozostawanie w jednej pozycji. Dlatego też Fizjoterapia wiąże się z poświęceniem, a czerpanie pełni satysfakcji ze zdobywanych kompetencji będzie możliwe wyłącznie wówczas, kiedy student czuje prawdziwą pasję i powołanie do praktykowania właśnie tej dziedziny.

Mimo wszelkich trudności, chętnych do podjęcia Fizjoterapii nie brakuje – w końcu zalety tego kierunku istotnie przewyższają wszystkie wady. Dlatego corocznie konkurencja jest bardzo duża. Kielce są jednym z polskich miast, które zaoferowały świeżo upieczonym maturzystom możliwość podjęcia tego niezwykle przyszłościowego kierunku studiów.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Fizjoterapia bez wątpienia wymaga od studentów wiele, jednak jeszcze więcej oferuje. Przyszli absolwenci zgłębią wszystko, co niezbędne, aby w odpowiedzialny i świadomy sposób wywiązywać się ze wszystkich obowiązków zawodowych. Przedmiotami składającymi się na siatkę studiów na większości uczelni, będą między innymi:

 • fizjologia,
 • anatomia,
 • podstawy psychologii,
 • biologia medyczna,
 • diagnostyka i programowanie rehabilitacji,
 • kinezyterapia,
 • fizykoterapia,
 • terapia manualna,
 • patologia,
 • biomechanika.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Kielcach realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Kielcach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Studiowanie Fizjoterapii i późniejsze wykonywanie tego zawodu wymaga nie tylko gruntownego przeszkolenia kierunkowego, oferowanego między innymi przez studia medyczne w Kielcach. Każdy z kandydatów powinien cechować się dość dużą odpornością fizyczną i zdrowiem, pozwalającym na spędzanie znacznej ilości czasu w jednej, niekoniecznie wygodnej, pozycji, jaką narzuca aktualnie przeprowadzany zabieg. Z tego względu jeżeli marzysz o rozpoczęciu opisywanego kierunku studiów, powinieneś dobrze się zastanowić, czy zgłębianie nauk biologicznych przychodzi ci z łatwością, siła fizyczna pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych zabiegów, a wrodzona empatia zapewni dobry kontakt z każdym przyszłym pacjentem. Pamiętaj, że Fizjoterapia nie jest dla wszystkich!

 

4. Program studiów

Z pewnością domyślasz się już, że Fizjoterapia bazuje wszystkie swoje najważniejsze założenia na dorobku naukowym najwybitniejszych biologów, chemików, fizyków i specjalistów z pokrewnych branży. Dlatego właśnie jako przyszły student powinieneś się przygotować do zgłębienia szerokiej wiedzy i umiejętności z wymienionych wcześniej dziedzin, aby mieć szansę na zostanie ekspertem w praktykowanej dziedzinie.

W pracy każdego fizjoterapeuty najważniejsze są jednak umiejętności praktyczne. Jako student będziesz miał okazję uczyć się od najlepszych podczas zajęć warsztatowych, wprowadzających do świata masaże relaksacyjnych, leczniczych, pracy z ludźmi borykającymi się z rozmaitymi problemami anatomicznymi i wadami rozwojowymi.

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Kielcach

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Kielcach

Studia na kierunku fizjoterapia w Kielcach trwają 5 lat (studia jednolite).

Kierunki studiów w Kielcach można podzielić na jednolite magisterskie oraz takie, które całokształt materiału dydaktycznego zawierają w dwóch komplementarnych etapach. Fizjoterapia należy do tej pierwszej, zdecydowanie mniej licznej grupy studiów. Co to oznacza w praktyce?

Studia na Fizjoterapii charakteryzuje jednolity przebieg, niezależnie od wyboru placówki oferującej możliwość podjęcia tego kierunku. Każdy ze studentów zmierzy się z dziesięcioma semestrami edukacji, czyli pięcioma latami nauki, które zostaną zwieńczone uzyskaniem tytułu magistra. Wówczas można podejść do egzaminu, który uprawni do wykonywania pracy w zawodzie.

Fizjoterapia w Kielcach - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Kielcach

Na absolwentów studiów medycznych na kierunku Fizjoterapia w Kielcach czeka wiele możliwości zawodowych, a wybór konkretnej ścieżki kariery będzie należał wyłącznie od nich. Wiedza i umiejętności kierunkowe pozwolą na pracę w szpitalu, zwłaszcza na oddziałach intensywnej terapii i rehabilitacji.

Praca w domach spokojnej starości i opieki społecznej to nie lada wyzwanie, któremu będziesz mógł sprostać, jeżeli tylko ukończysz Fizjoterapię w Kielcach. Wiele gabinetów medycyny estetycznej i odnowy biologicznej stawia na zapewnienie klientom jak największego komfortu, dlatego zapewnia możliwość skorzystania z różnych masaży – dlatego właśnie absolwenci Fizjoterapii odnajdą się i tutaj.

Dla ambitnych, przedsiębiorczych i jednocześnie dążących do szeroko rozumianej niezależności życiowej, zaistnieje możliwość otworzenia własnego gabinetu, opierającego swoje usługi na dowolnym aspekcie zgłębianego kierunku.

Szerokie spektrum możliwości zawodowych, oferowanych przez studia na kierunku Fizjoterapia, gwarantuje wszystkim studentom zdobycie szansy na ukształtowanie swojej przyszłości w najbardziej dogodny sposób.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Kielcach?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oferuje 70 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UJKCena za pierwszy rok studiów wynosi około 12000 zł.

 

Kierunek fizjoterapia - uczelnie w Kielcach

 

czytaj dalej uczelnie w Kielcach

 

Fizjoterapia studia stacjonarne - uczelnie w Kielcach

 

Fizjoterapia studia niestacjonarne - uczelnie w Kielcach

 

Fizjoterapia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Kielcach

 

Uczelnie w Kielcach - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (Collegium Medicum UJK) stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Kielcach

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Kielcach

Wybór przyszłej ścieżki kształcenia jest niezwykle ważny w perspektywie niemal całego, a przynajmniej najbliższego, czasu. Dlatego decyzja powinna zostać poprzedzona odpowiednimi przygotowaniami i namysłem, który może ułatwić ci udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

 • Twoim konikiem są przedmioty biologiczne?
 • Interesujesz się fizjologią, anatomią i procesami zachodzącymi w organizmie człowieka?
 • Cechujesz się dużą wytrzymałością fizyczną, dzięki której bezproblemowo wywiążesz się z przyszłych obowiązków zawodowych?

Jeżeli tak, to możesz śmiało rozpocząć naukę do egzaminu maturalnego z biologii, chemii, fizyki oraz języka obcego nowożytnego – właśnie te przedmioty zapewnią ci wystarczającą do rozpoczęcia Fizjoterapii liczbę punktów. Niektórzy przyszli studenci wyróżniają się wszechstronnym, ponadprzeciętnym uzdolnieniem. Jeśli jesteś jednym z nich, weź udział w jednej z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych – tytuł laureata lub finalisty zapewni ci możliwość rozpoczęcia dowolnego kierunku studiów, również Fizjoterapii w Kielcach.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem na drodze do rozpoczęcia wybranego kierunku studiów jest zawsze udział w elektronicznej rejestracji kandydatów. Zapewne większość, o ile nie wszyscy, absolwenci szkół średnich, doskonale zna procedury obowiązujące podczas rejestracji. Na stronie internetowej każdego ośrodka akademickiego znajdują się przejrzyste instrukcje, które opisują całokształt elektronicznej rejestracji, dlatego dla nikogo nie będzie ona stanowiła problemu.

Jeżeli okaże się, że znalazłeś się w gronie szczęśliwców, których nazwiska widnieją na jednej z list przyjętych na Fizjoterapię w Kielcach, powinieneś skierować swoje kroki ku fotografowi, celem wykonania zdjęcia do legitymacji. Wraz z nim dostarcz w wyznaczonym odgórnie terminie kserokopię świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz dokument tożsamości w odgórnie ustalonym terminie.

 

STUDIA W KIELCACH - ważne informacje

kierunki studiów w Kielcach

studia w Kielcach

 

FIZJOTERAPIA - ważne informacje

fizjoterapia studia

studia medyczne w Kielcach

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Kielcach

Studiując Fizjoterapię przygotowujesz się do pełnienia niezwykle odpowiedzialnej roli zawodowej, dlatego edukacja może wydawać się skomplikowana. Jednak satysfakcja płynąca ze zgłębiania tego kierunku jest gwarantowana, o czym świadczą opinie studentów.

Michalina, studentka pierwszego roku Fizjoterapii w Kielcach, mówi:

„Rozpoczęłam Fizjoterapię, bo wiedziałam, że będzie to jedyny kierunek, z którego będę czerpała pełnię szczęścia. Codziennie uczę się czegoś nowego, począwszy od wykonywania masaży leczniczych, na zapewnianiu pacjentom odpowiedniego wsparcia psychologicznego skończywszy. Nie mogłam wybrać lepiej.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Kielce studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Kielce studia stacjonarne

Fizjoterapia Kielce studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Kielcach

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Komentarze (2)

Edyta odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Mam 49 lat i chce cos zrobić dla siebie,chciałabym podjąć studia, fizjoterapia,czy się nie wygłupie?

Jack W odpowiedzi do: Edyta odpowiedz

Mam podobnie

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia